Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SERVIS- AUTO 2000 All 22,903,435.00 173 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qarku Elbasan (0808) SERVIS- AUTO 2000 Elbasan 55,440 2014-11-24 2014-11-25 38920480012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri PJESE KEMBIMI KESHILLI QARKUT
  Qarku Elbasan (0808) SERVIS- AUTO 2000 Elbasan 8,520 2014-11-24 2014-11-25 39020480012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri PJESE KEMBIMI KESHILLI QARKUT
  Zyra e Punes Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 46,080 2014-11-21 2014-11-21 53410250352014 Shpenzime te tjera transporti ZYRA E PUNES. lik ft rip aut up dt 13.11.2014, nj fit dt 18.11.2014, seri 16647989 dt 20.11.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 60,000 2014-11-20 2014-11-21 62910180012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit SHISH Miremb.mjete transporti pv 4 dt 14.11.2014 fat 16647972 dt 07.11.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 10,800 2014-11-19 2014-11-21 115410060542014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit ARSH - 602 Shkresa Nr. 7725/2 dt 13.11.14 Fat Nr. 511 dt 05.11.14 ser 16647970 Urdher Prkurimi Nr. 7725/1 dt 4.11.14
  Gjykata e Apelit te Krimeve Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 112,800 2014-11-20 2014-11-20 27810290102014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Gjyk.Apel.Krim.Rend Lik pjese kembimi up 43 dt 06.11.2014 fo 06.11.2014 fat 526 dt 18.11.2014 seri 16647985 fh 27 dt 18.11.2014
  Gjykata e Apelit te Krimeve Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 130,800 2014-11-14 2014-11-17 2621029012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Gjyk.Apel.Krim.Rend Bl pjese kembimi up 42 dt 30.10.2014 fo 30.10.2014 fat 510 dt 05.11.2014 fh 25 dt 05.11.2014
  Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 91,560 2014-11-11 2014-11-12 17110280312014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602, Prok per krime te Renda ,RIP,KON VAZH 1842/6 D 17/10/14,FAT 500 D 30/10/14 S 16647959
  Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 107,160 2014-11-11 2014-11-12 17210280312014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602, Prok per krime te Renda ,RIP,KON VAZH 1842/6 D 17/10/14,FAT 503 D 30/10/14 S 16647962
  Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 123,960 2014-11-11 2014-11-12 17010280312014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602, Prok per krime te Renda ,RIP,KON VAZH 1842/6 D 17/10/14,FAT 492 D 27/10/14 S 16647951
  Gjykata e larte (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 62,880 2014-11-07 2014-11-10 31410290412014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Gjykata e Larte Shp pjese kembimi kontr vazhd 19/10 dt 11.04.2014 fat 499 dt 30.10.2014 seri 16647958 fh 111 dt 30.10.2014
  Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 99,600 2014-11-03 2014-11-04 18010290012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit ZABGJ Riparim makine up 16 dt 30.09.2014 njoft fit 03.10.2014 pv 1 dt 03.10.2014 fat 13.10.2014 seri 16647929
  Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 325,296 2014-10-30 2014-10-31 63910040012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602 MZHETS riparim automjetesh,kontrate nr 3319/3 dt 30.05.2014 ne vazhdim,fat nr 467,466,468 dt 13.10.2014,seri 16647926,16647925,16647927
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 33,264 2014-10-29 2014-10-30 25510160092014 Shpenzime te tjera transporti 1016009 R.E.N.E.A pagese kontrate 6/8 dt 12.06.14 vazhdim, ft 479 dt 20.10.14, seri 16647939,
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 57,456 2014-10-29 2014-10-30 25310160092014 Shpenzime te tjera transporti 1016009 R.E.N.E.A pagese kontrate 6/8 dt 12.06.14 vazhdim, ft 479 dt 13.10.14, seri 16647928,
  Gjykata e Rrethit per Krimet (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 153,420 2014-10-29 2014-10-30 28410290422014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GJYKATA E SHKALLES SE PARE PER KRIMET Lik pjese kembimi kontr 18.04.2014 vazhdim fat 482/483/4824 dt 23.10.2014 pvmd 23.10.2014
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 80,556 2014-10-29 2014-10-30 25410160092014 Shpenzime te tjera transporti 1016009 R.E.N.E.A pagese kontrate 6/8 dt 12.06.14 vazhdim, ft 479 dt 20.10.14, seri 16647938,
  Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 110,400 2014-10-27 2014-10-28 16010280312014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602, Prok per krime te Renda ,rip,up 1785/3 d 18/9/14,kontr 1842/6 d 17/10/14,njf 17/10/14,fat 485 d 23/10/14 s 16647944
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 105,780 2014-10-24 2014-10-27 174101114102014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Fak Shk Natyres SHERBIM AUTOMJETI NJ. KONTRATE 1180/5 DT 27.05.2014 FAT 397 DT 2.09.2014 SERI 16647855 PV 2.09.2014 KONTR. 1180/3 DT 26.5.2014
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 92,124 2014-10-22 2014-10-22 24610160092014 Shpenzime te tjera transporti 1016009 R.E.N.E.A pagese miremb mjete transp kontr 6/8 dt 12.6.2014, ft 457 dt 03.10.14, seri 16647916