Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SERVIS- AUTO 2000 All 22,903,435.00 173 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata e Apelit te Krimeve Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 26,880 2014-05-23 2014-05-23 11510290102014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602-Gjyk.Apel.Krim.Rend riparim u.p. nr 20 dt 12.05.2014 nj.flt. dt 19.05.2014 fat nr 253 dt 20.05.2014 seri 14006610
  Gjykata e larte (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 212,760 2014-05-23 2014-05-23 13310290412014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GJYKATA E LARTE Shpenzime pjese kembimi per mirembajtje makine kont.ne vazhdim 19/10 dt.11.04.14 ft.240 dt.12.05.14 seria 14006597 fh.45 ft.241 seri 14006598 dt.12.05.14 fh 46 ft.242 seria 14006599 fh 47 ; ft.243 seri 14006600 fh 48
  Gjykata e larte (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 243,000 2014-05-23 2014-05-23 13410290412014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GJYKATA E LARTE Shpenzime pjese kembimi per mirembajtje makine kont.ne vazhdim 19/10 dt.11.04.14 ft.248 dt.13.05.14 seria 14006605 fh.50 ft.249 seri 14006606dt.13.05.14 fh 51 ft.250 seria 14006607 fh 52 ; ft.251 seri 14006608fh 53
  Gjykata e larte (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 201,240 2014-05-23 2014-05-23 13210290412014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GJYKATA E LARTE Shpenzime pjese kembimi per mirembajtje makine kont.ne vazhdim 19/10 dt.11.04.14 ft.234 dt.09.05.14 seria 14006591 fh.39 ft.235 seri 14006592 dt.09.05.14 fh 40 ft.236 seria 14006593 fh 41 ;ft.237;238;239 up nr.76 dt.11.03.14
  Gjykata e rrethit Lac (2019) SERVIS- AUTO 2000 Laç 178,800 2014-05-22 2014-05-23 4910290262014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1029026 KOD INST 1029026 GJYKATA KURBIN PAGUAR SHPENZIME PER PJESE KEMBIMI FAT NR 14006604 NR247 DT 13.05.2014 UPNR06DT23.04.2014.
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 100,320 2014-05-16 2014-05-16 7810160092014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit R.E.N.E.A mirmbajtje mjete transporti shtese kont nr 2 11.02.2014 fat 215,216
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 54,444 2014-05-16 2014-05-16 7510160092014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit R.E.N.E.A mirmbajtje mjete transporti shtese kont nr 2 11.02.2014 fat 121,122,123 26.02.2014
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) SERVIS- AUTO 2000 Durres 286,800 2014-05-08 2014-05-09 3710250462014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1025046 TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /RIP. AUTOM.
  Shkolla e Magjistratures (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 31,200 2014-04-24 2014-04-28 10510550012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit ,SHKOLLA E MAGJISTRATURES sherbim makine up 20 dt 14.04.2014 ft oferte 14.04.2014 nj. fit 15.04.2014 fat 204 dt 16.04.2014 seri 14006559
  Aparati Ministrise se Punes (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 148,080 2014-04-24 2014-04-25 1091025001204 Shpenzime te tjera transporti MK1025001 MIN PUNES rip automj up 46 dt 10.2.2014 kontr shtes 755/1 dt 19.2.2014 ft 194 dt 2.4.2014 s 14006549
  Aparati Ministrise se Punes (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 143,280 2014-04-24 2014-04-25 1081025001204 Shpenzime te tjera transporti MK1025001 MIN PUNES rip automj up 46 dt 10.2.2014 kontr shtes 755/1 dt 19.2.2014 ft 193 dt 2.4.2014 s 14006548
  Aparati Ministrise se Punes (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 86,880 2014-04-24 2014-04-25 1071025001204 Shpenzime te tjera transporti MK1025001 MIN PUNES rip automj up 46 dt 10.2.2014 kontr shtes 755/1 dt 19.2.2014 ft 192 dt 31.3.2014 s 14006547
  Aparati Ministrise se Punes (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 82,200 2014-04-24 2014-04-25 1051025001204 Shpenzime te tjera transporti MK1025001 MIN PUNES rip automj up 46 dt 10.2.2014 kontr shtes 755/1 dt 19.2.2014 ft 190 dt 31.3.2014 s 14006545
  Aparati Ministrise se Punes (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 171,960 2014-04-24 2014-04-25 1061025001204 Shpenzime te tjera transporti MK1025001 MIN PUNES rip automj up 46 dt 10.2.2014 kontr shtes 755/1 dt 19.2.2014 ft 191 dt 31.3.2014 s 14006546
  Komisariati i Policise Durres (0707) SERVIS- AUTO 2000 Durres 429,600 2014-04-23 2014-04-24 11810160252014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1016025 DREJT POLICISE RIPARIM MJETE
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 121,752 2014-04-21 2014-04-22 5110160092014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit R.E.N.E.A kont shtese 6/3 11.02.2014 fat 187,188,189
  Prokuroria e rrethit TIrane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 80,640 2014-04-08 2014-04-09 4910280022014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Prokuroria e Rrethit Tirane sh up 19.2.2014 njf 21.2.2014 f 24.3.2014
  Drejtoria e pergjithshme per Kufirin dhe Migracionin (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 148,560 2014-04-03 2014-04-04 2210160992014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Ap.Depart.per Kuf.Migracionin riparim mjete up 14 21.02.2014 ftese per oferte 21.02.2014 fat 170 12.03.2014 vlersim perf 26.02.2014
  Instituti i Monumenteve te Kultures (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 82,800 2014-03-26 2014-03-27 4510120602014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1012060, IMK, pagese per riparim makine, up 181 dt 05.02.14, ftesa oferte 07.02.14, njoftim fit app dt 07.2.14, ft 78 dt 14.02.14, seri 12806883. pv 14.02.14
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 408,000 2014-03-24 2014-03-24 11410260012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MIN MJEDISIT PJ. KEMBIMI URDH 297 DT 24.01.2014 KONTRATE SHTESE 3489 DT 26.02.2014 FAT 59.60,61,62 DT 5.03.2014 SERI 14006514,14006515,14006516,14006517 FAT 177 DT 14.03.2014 SERI 14006532 FH 10,11,12,13,DT 6.03.2014 FH 14 DT 14.03.2014