Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SERVIS- AUTO 2000 All 22,903,435.00 173 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata e larte (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 69,120 2014-10-22 2014-10-22 29610290412014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Gjykata e Larte Shp pjese kembimi kontr vazhd 19/10 dt 11.04.2014 fat 461 dt 09.10.2014 seri 16647920 fh 105 dt 09.10.2014
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 75,900 2014-10-22 2014-10-22 24710160092014 Shpenzime te tjera transporti 1016009 R.E.N.E.A pagese miremb mjete transp kontr 6/8 dt 12.6.2014, ft 426 dt 16.9.14, seri 16647884
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 54,876 2014-10-22 2014-10-22 24510160092014 Shpenzime te tjera transporti 1016009 R.E.N.E.A pagese miremb mjete transp kontr 6/8 dt 12.6.2014, ft 458 dt 03.10.14, seri 16647917
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 11,664 2014-10-22 2014-10-22 24910160092014 Shpenzime te tjera transporti 1016009 R.E.N.E.A pagese miremb mjete transp kontr 6/8 dt 12.6.2014, ft 456 dt 3.10.14, seri 16647915
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 90,600 2014-10-22 2014-10-22 24810160092014 Shpenzime te tjera transporti 1016009 R.E.N.E.A pagese miremb mjete transp kontr 6/8 dt 12.6.2014, ft 455 dt 3.10.14, seri 16647914
  Gjykata e larte (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 81,720 2014-10-22 2014-10-22 29710290412014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Gjykata e Larte Shp pjese kembimi kontr vazhd 19/10 dt 11.04.2014 fat 462 dt 10.10.2014 seri 16647921 fh 106 dt 10.10.2014
  Organi Kombetar i Investigimit te Aksidenteve Ajrore (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 226,800 2014-10-17 2014-10-17 5410061432014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit OKIIA riparim automjeti up 3 27.06.2014 njoft 04.07.2014 fat 318 04.07.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 15,000 2014-10-15 2014-10-16 54710180012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit SHISH Miremb.mjete transporti up 337/5 dt 02.10.2014 pv 06.10.2014 fat 16647919 dt 08.10.2014
  Qarku Elbasan (0808) SERVIS- AUTO 2000 Elbasan 39,840 2014-10-10 2014-10-13 34320480012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri PJESE KEMBIMI KESHILLI QARKUT
  Qarku Elbasan (0808) SERVIS- AUTO 2000 Elbasan 113,160 2014-10-10 2014-10-13 34120480012014 Karburant dhe vaj PJESE KEMBIMI KESHILLI QARKUT
  Qarku Elbasan (0808) SERVIS- AUTO 2000 Elbasan 66,480 2014-10-10 2014-10-13 34220480012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri PJESE KEMBIMI KESHILLI QARKUT
  Inspektoriati Qendror (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 150,600 2014-10-10 2014-10-13 13010870112014 Pjese kembimi, goma dhe bateri INSP QENDR sherb automjeti,proc verb emergjent nr 4 dt 23.09.2014,proc verb difekti 23.09.2014,fat tatimore 438 dt 23.09.2014 seri 16647896
  Bashkia Tirana (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 213,600 2014-10-09 2014-10-10 86421010012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia Tirane riparime makine up 22 dt 27.05.14 pv 29.05.14 kont 7951/1 dt 30.05.14 fat 14006630 dt 30.06.14 fh 34 dt 34 dt 03.06.104
  Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 14,400 2014-10-07 2014-10-08 28810240012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 602-Kon.Lart.Shteti servis makine kont.sherbimi 241/11 dt 5.6.14ne vazhdim ft 408 dt 8.9.14 seri 16647866
  Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 91,800 2014-10-07 2014-10-08 28910240012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 602-Kon.Lart.Shteti servis makine kont.sherbimi 241/11 dt 5.6.14ne vazhdim ft 409 dt 8.9.14 seri 16647867
  Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 7,979 2014-10-07 2014-10-08 29010240012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 602-Kon.Lart.Shteti servis makine kont.sherbimi 241/11 dt 5.6.14ne vazhdim ft 407 dt 8.9.14 seri 16647865
  Universiteti i Tiranes (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 107,760 2014-10-03 2014-10-06 26510110392014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1011039 UT Rektorati SHERBIM MAKINE KONTRATE 1180/5 DT 26.05.2014 SIT 29.09.2014 FAT 448 DT 29.09.2014 SERI 16647907
  Universiteti i Tiranes (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 135,480 2014-10-03 2014-10-06 26410110392014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1011039 UT Rektorati SHERBIM MAKINE KONTRATE 1180/5 DT 26.05.2014 SIT 29.09.2014 FAT 447 DT 29.09.2014 SERI 16647906
  Administrata Qendrore SHKP (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 65,520 2014-10-06 2014-10-06 19610250852014 Pjese kembimi, goma dhe bateri SH K. PUNESIMIT . lik ft rip mak up at 4.8.2014, nj fit dt 6.8.2014seri 16647877, 16647878 dt 10.9.2014
  Gjykata e larte (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 42,360 2014-10-02 2014-10-03 27710290412014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Gjykata e Larte Pjese kembimi kontr vazhd 19/10 dt 11.04.2014 fat 450 dt 30.09.2014 fh 103 dt 30.09.2014