Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SERVIS- AUTO 2000 All 22,903,435.00 173 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 170,520 2014-03-20 2014-03-20 3410280312014 Shpenzime te tjera transporti Prok per krime te Renda rip mak up 14.2.2014 ksht 20.2.2014
  Gjykata e Apelit te Krimeve Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 53,760 2014-03-13 2014-03-17 5510290102014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602-Gjyk.Apel.Krim.Rend riparime,up nr 5 dt 26.02.2014,njoftim dt 26.02.2013,fat nr 158 dt 05.03.2014,seri 14006513
  Gjykata e larte (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 54,480 2014-03-12 2014-03-12 6010290412014 Unspecified GJYKATA E LARTE PJESE KEMBIMI UP 5 DT 09.01.2014 KONT NE VAZHD 7/13 DT 10.01.2014 FAT 156 DT 04.03.2014 SR 14006511 FH 19 DT 04.03.2014 FAT 157 DT 04.03.2014 SR 14006512 FH 20 DT 04.03.2014
  Gjykata e larte (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 167,040 2014-03-12 2014-03-12 5710290412014 Unspecified GJYKATA E LARTE PJESE KEMBIMI UP 5 DT 09.01.2014 KONT NE VAZHD 7/13 DT 10.01.2014 FAT 65+66+67+68+69 DT 07.02.2014 SR 12806870+12806871+12806872+12806873+12806874 FH 6+7+8+9+10 DT 07.02.2014
  Gjykata e larte (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 128,640 2014-03-12 2014-03-12 5810290412014 Unspecified GJYKATA E LARTE PJESE KEMBIMI UP 5 DT 09.01.2014 KONT NE VAZHD 7/13 DT 10.01.2014 FAT 70+71+72+73 DT 10.02.2014 FH 11+12+13+14 DT 10.02.2014 SR 12806875+12806876+12806877+12806878
  Gjykata e larte (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 62,640 2014-03-12 2014-03-12 5910290412014 Unspecified GJYKATA E LARTE PJESE KEMBIMI UP 5 DT 09.01.2014 KONT NE VAZHD 7/13 DT 10.01.2014 fat 153+154+155 dt 03.03.2014 sr 14006508 fh 17 dt 03.03.2014 fh 18 dt 03.03.2014 sr 14006508+14006509+14006510
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 53,040 2014-02-17 2014-02-21 910060542014 Unspecified ARSH - 602 Shkresa Nr. 5532/2 Dt 30.12.2013 Urdher prokurimi Nr. 5532/1 dt 16.12.13 Proces - verbal Dt 24.12.13 FH.3 Dt 24.12.13 Fat Nr. 922 dt 24.12.13 er 12806770
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 320,910 2014-02-14 2014-02-14 5410100772014 Unspecified DREJT PERGJ DOGANAVE.lik ft servis auto ( memo kredi dt 7.1.2014)
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 332,400 2014-01-31 2014-02-03 1910760012014 Unspecified ILDKP sherb.mirembajtje, PV.16.08.2013 kont.teknik.19.08.2013 pv.dorezim 19.08.2013 pv. marrje 20.08.2013 akt.kol.21.08.2013 fat.487 seria 09938131 dhe 488 nr.09938132 dt.21.08.2013 njof.fit.app 06.05.2013 up.27.01.2014 urdher.prok.784
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 280,560 2014-01-31 2014-02-03 2010760012014 Unspecified ILDKP sherb.mirem, PV.07.11.2013 kont.teknik.08.11.2013 pv.dor 11.11.2013 pvmarrje 11.11.2013 akt.kol.12.11.2013 fat.487 seria 09938131 dhe 488 nr.09938132 dt.21.08.2013 njof.fit.app 06.05.2013 up.27.01.2014 urdher.prok.784 kont.vazhdim13.0
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 448,440 2014-01-31 2014-02-03 2410760012014 Unspecified ILDKP sherbim-mirembajtje , kont.teknik,10.12.2013 pv.marrje dorez.09.12.2013 kontrolli 10.12.2013 akt.kol.16.12.2013 fat.889 dt.16.12.2013 seria 11823487 app.06.05.2013 up.784 dt.08.04.2013 kont.13.05.2013 urdher. 638 dt.15.01.2013
  Laboratori i barnave (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 309,960 2013-12-31 2014-01-20 22810130562013 Unspecified 602,QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE,SERVIS,KONTR VAZH 16/12 D 17/6/13,fat 936 d 26/12/13 s 12806784,f 933 d 24/12/13 s 12806781
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 320,910 2013-12-31 2014-01-06 118210100772013 Unspecified Drejt pergj doganave .lik ft mirmb aut kv dt 5.6.2013,seri 12806767 dt 20.12.2013