Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SERVIS- AUTO 2000 All 22,903,435.00 173 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 191,088 2014-12-10 2014-12-11 33410160092014 Shpenzime te tjera transporti 1016009 R.E.N.E.A pagese kontrate 6/8 dt 12.06.14 vazhdim, ft 521 dt 14.11.14, seri 16647980
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 227,532 2014-12-10 2014-12-11 52210110012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit shp rip automjeti pv emrgj f4 dt 19.11.2013 ft 800 dt 19.11.2013 s 11728098 shk MF 16101/2 dt 1.12.2014
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 23,112 2014-12-10 2014-12-11 328710160092014 Shpenzime te tjera transporti 1016009 R.E.N.E.A pagese kontrate 6/8 dt 12.06.14 vazhdim, ft 562 dt 2.12.14, seri 19244721
  Instituti i Studimeve te Krimeve te Komunizmit (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 187,200 2014-12-10 2014-12-11 16310920012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri ISKPK,FILTRA TE NDRYSHEM UP.18 DT.20.11.2014 FTO 01.12.2014 FAT.73(19244722) DT.03.12.2014 FH.13 DT.03.12.2014
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 30,132 2014-12-10 2014-12-11 32710160092014 Shpenzime te tjera transporti 1016009 R.E.N.E.A pagese kontrate 6/8 dt 12.06.14 vazhdim, ft 561 dt 2.12.14, seri 19244720
  Prokurori Apeli te Krimeve te Renda Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 12,960 2014-12-05 2014-12-11 9210280442014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Prok Apelit per Krime te Renda pj kemb up 12 d 25/11/14,ft of 1/12/14,fat 2/12/14 s 19244719,fh 20 d 2/12/14
  Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 201,480 2014-12-09 2014-12-11 18810280312014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 602, Prok per krime te Renda rip,kon vazh 1842/6 d 17/10/14 ,fat 539 d 25/11/14 s 16647998
  Drejtoria e Sherbimeve te Peshkimit dhe Akuakultures Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 172,800 2014-12-05 2014-12-09 24110051312014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit DSHPA Tirane Pagese mirembajtje auto fat nr 553 dt 27.11.2014, seri 19244712,UPnr 73,dt 19.11.14,,PV ,form 6 dt 21.11.14 ,situacion punimesh seri 19244712
  Gjykata e larte (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 72,840 2014-12-03 2014-12-03 34610290412014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Gjykata e Larte Lik Pjese kemb kontr vazhd 19/10 dt 11.04.2014 fat 532 dt 24.11.2014 seri 16647991 dt 24.11.2014 fh 190 fat 533 seri 16647992 fh 191
  Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 102,800 2014-12-01 2014-12-02 36310240012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 602-Kon.Lart.Shteti servis makine kont.sherbimi 241/11 dt 5.6.14ne vazhdim ft 537 dt 24.11.14 seri 16647996
  Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 16,920 2014-12-01 2014-12-02 36210240012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 602-Kon.Lart.Shteti servis makine kont.sherbimi 241/11 dt 5.6.14ne vazhdim ft 536 dt 24.11.14 seri 16647995
  Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 11,100 2014-12-01 2014-12-02 36110240012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 602-Kon.Lart.Shteti servis makine kont.sherbimi 241/11 dt 5.6.14ne vazhdim ft 535 dt 24.11.14 seri 16647994
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 15,228 2014-11-26 2014-11-27 29910160092014 Shpenzime te tjera transporti 1016009 R.E.N.E.A pagese kontrate 6/8 dt 12.06.14 vazhdim, ft 517 dt 14.11.14, seri 16647976
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 236,760 2014-11-25 2014-11-26 30210160092014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1016009 R.E.N.E.A pagese kontrate 6/8 dt 12.06.14 vazhdim, ft 520 dt 14.11.14, seri 16647979
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 31,512 2014-11-25 2014-11-26 29810160092014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1016009 R.E.N.E.A pagese kontrate 6/8 dt 12.06.14 vazhdim, ft 516 dt 14.11.14, seri 16647975
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 15,288 2014-11-25 2014-11-26 30510160092014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1016009 R.E.N.E.A pagese kontrate 6/8 dt 12.06.14 vazhdim, ft 524 dt 14.11.14, seri 16647983
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 28,596 2014-11-25 2014-11-26 30410160092014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1016009 R.E.N.E.A pagese kontrate 6/8 dt 12.06.14 vazhdim, ft 523 dt 14.11.14, seri 16647982
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 65,100 2014-11-25 2014-11-26 30110160092014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1016009 R.E.N.E.A pagese kontrate 6/8 dt 12.06.14 vazhdim, ft 519 dt 14.11.14, seri 16647978
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 26,148 2014-11-25 2014-11-26 30010160092014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1016009 R.E.N.E.A pagese kontrate 6/8 dt 12.06.14 vazhdim, ft 518 dt 14.11.14, seri 16647977
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 60,312 2014-11-25 2014-11-26 30310160092014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1016009 R.E.N.E.A pagese kontrate 6/8 dt 12.06.14 vazhdim, ft 522 dt 14.11.14, seri 16647981