Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Distrofik (3535) All All 36,051,141.00 151 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Distrofik (3535) M.C.CATERING Tirane 294,034 2014-12-29 2014-12-29 171101305420141 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013054 QKMZHRF TIRANE USHQIME NENDOR 2014 VAZHDIM KONTR.05.03.2014 FAT.627&628 DT. 26.12.2014 SERI18230627&18230628 FH. 49&50 DT. 26.12.2014
  Spitali Distrofik (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 401 2014-12-29 2014-12-29 172101305420141 Sherbime telefonike 1013054 QKMZHRF TIRANE TELEFON NENDOR 2014 FAT SERI 718906038 DT. 30.11.2014
  Spitali Distrofik (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 169,444 2014-12-17 2014-12-18 168101305420141 Elektricitet 1013054 QKMZHRF TIRANE energji nendor kontrate G125335
  Spitali Distrofik (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 29,756 2014-12-16 2014-12-18 160101305420141 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore QKMZHRF TIRANE mirmb kompjuteri up. 150 dt.03.03.2014 fat.4486(17840725Z) dt.03.12.2014
  Spitali Distrofik (3535) M.C.CATERING Tirane 262,752 2014-12-16 2014-12-18 169101305420141 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QKMZHRF TIRANE ushqime vazhdim kontr.05.03.2014 fat. 610&611 dt. 01.12.2014 seria 18230610&16230611 fh.47&48 dt. 01.12.2014
  Spitali Distrofik (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 8,000 2014-12-16 2014-12-17 167101305420141 Sherbime telefonike 1013054 QKMZHRF TIRANEtelefon fat nendor
  Spitali Distrofik (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 91,920 2014-12-16 2014-12-17 161101305420141 Uje QKMZHRF TIRANE uje fat Nendor kontr. L159689-1
  Spitali Distrofik (3535) KESH. KOMB. URDHERIT TE MJEKUT Tirane 600 2014-12-16 2014-12-17 165101305420141 Paga baze QKMZHRF TIRANE Ndalese ne page mjekeve
  Spitali Distrofik (3535) URDHERI INFERMIERIT TE SHQIPERISE Tirane 2,500 2014-12-16 2014-12-17 164101305420141 Paga baze QKMZHRF TIRANE Ndalese ne page infermiereve
  Spitali Distrofik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 60,000 2014-12-15 2014-12-16 166101305420141 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 600,QKMZHRF TIRANE, v gjyqi rubie Maku autorizim shlyerje 457 dt. 24.10.2014
  Spitali Distrofik (3535) ENXHI TAIPI(L41601040A) Tirane 24,000 2014-12-05 2014-12-09 159101305420141 Sherbime te tjera QKMZHRF TIRANE,ndalese page nendor 2014,list pagese 2014
  Spitali Distrofik (3535) SOKOL RROKAJ Tirane 54,000 2014-12-01 2014-12-02 157101305420141 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 600,QKMZHRF TIRANE, bl ngrohesa Up.34 dt. 06.11.2014 pv dt. 17.11.2014 njft. 12.11.2014 fat 89(18705765) dt. 21.11.2014 fh. 45 dt. 21.11.2014
  Spitali Distrofik (3535) EAGLE MOBILE Tirane 52,119 2014-12-01 2014-12-01 156101305420141 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE,ndalese page nendor 2014,list pagese 2014
  Spitali Distrofik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,256,351 2014-12-01 2014-12-01 155101305420141 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE,paga nendor 2014,list pagese 2014,np 62/60
  Spitali Distrofik (3535) ELVA 2001 SH A Tirane 395,450 2014-11-26 2014-11-27 153101305420141 Karburant dhe vaj QKMZHRF karburant Autorizim MB nr. 4/14 dt. 29.05.2014 kontr. 25.06.2014 fat. 868 (18091019) dt. 12.11.2014 fh. 44 dt. 12.11.2014
  Spitali Distrofik (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 8,460 2014-11-20 2014-11-21 15510130542014 Sherbime telefonike ,QKMZHRF TIRANE.lik ft tel TETOR 2014
  Spitali Distrofik (3535) M.C.CATERING Tirane 231,993 2014-11-14 2014-11-17 154101305420141 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QKMZHRF ushqime vazhdim kontrate 05.03.2014 fat.42/43 dt. 03.11.2014 fat.248/248 dt. 03.11.2014 seria 1450927/14509248 dt. 03.11.2014
  Spitali Distrofik (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 101,572 2014-11-14 2014-11-17 152101305420141 Elektricitet 1013054 QKMZHRF energji tetor kontrate G125335
  Spitali Distrofik (3535) KESH. KOMB. URDHERIT TE MJEKUT Tirane 600 2014-11-10 2014-11-11 146101305420141 Paga baze QKMZHRF ndalese ne page infer miereve tetor 2014
  Spitali Distrofik (3535) SOKOL RROKAJ Tirane 98,400 2014-11-10 2014-11-11 144101305420141 Te tjera materiale dhe sherbime speciale QKMZHRF MAT ELEKTRIKE UP.29 DT. 26.10.2014 FAT. 63 DT. 27.10.2014 SERIA 16039287 FH. 39&40 DT. 27.10.2014