Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Distrofik (3535) All All 36,051,141.00 151 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Distrofik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,197,141 2014-08-01 2014-08-01 100101305420141 Shtese page per vjetersi ne pune 600,QKMZHRF TIRANE,paga korrik 2014,list pagese 2014,np 62/60
  Spitali Distrofik (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,691 2014-08-01 2014-08-01 101101305420141 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE,paga korrik 2014,list pagese 2014,np 62/60
  Spitali Distrofik (3535) EAGLE MOBILE Tirane 58,200 2014-08-01 2014-08-01 102101305420141 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE ndalese nga pagat qershor 2014
  Spitali Distrofik (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 141,892 2014-07-16 2014-07-16 9710130542014 Elektricitet 1013054 602,QKMZHRF TIRANE,energji fat nr 613209731 kont nr G125335,kodi TR1G100014125335
  Spitali Distrofik (3535) URDHERI INFERMIERIT TE SHQIPERISE Tirane 2,300 2014-07-15 2014-07-16 9410130542014 Paga baze QKMZHRF TIRANENDALESE PAGE INFERMIERI
  Spitali Distrofik (3535) M.C.CATERING Tirane 48,870 2014-07-15 2014-07-16 9610130542014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QKMZHRF TIRANE,USHQIME KONT NE VAZHD 05.03.14 FH 28 DT 03.07.14 FAT 218 DT 01.07.14 SR 14509218
  Spitali Distrofik (3535) M.C.CATERING Tirane 183,072 2014-07-15 2014-07-16 9510130542014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QKMZHRF TIRANE,USHQIME KONT NE VAZHD 05.03.14 FH 28 DT 03.07.14 FAT 217 DT 01.07.14 SR 14509217
  Spitali Distrofik (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 54,840 2014-07-15 2014-07-16 9010130542014 Uje QKMZHRF TIRANE,UJE FAT 1406-159689-1-1
  Spitali Distrofik (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 8,865 2014-07-16 2014-07-16 9810130542014 Sherbime telefonike 600,QKMZHRF TIRANE,tel,fat sr 718026070 nr klienti 716052186
  Spitali Distrofik (3535) KESH. KOMB. URDHERIT TE MJEKUT Tirane 600 2014-07-15 2014-07-16 9310130542014 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE,ndalese urdhri mjekut QERSHOR 2014
  Spitali Distrofik (3535) KASTRATI SHA Tirane 18,242 2014-07-07 2014-07-08 89101305420141 Karburant dhe vaj QKMZHRF TIRANE KARBURANT AUTORIZIM LIDHJE KONTR. DT.16.05.20147 KONTRATE 02.07.20147 FAT,23 DT. 03.07.2014 SERI 14807273 FH. 26 DT. 03.07.2014
  Spitali Distrofik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 54,004 2014-07-07 2014-07-07 88101305420141 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE,paga qershor 2014,list pagese 2014,np 62/60
  Spitali Distrofik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,180,316 2014-07-01 2014-07-01 85101305420141 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 600,QKMZHRF TIRANE,paga qershor 2014,list pagese 2014,np 62/60
  Spitali Distrofik (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,691 2014-07-01 2014-07-01 86101305420141 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE,paga roje mjeku 2014,list pagese 2014,np 62/60
  Spitali Distrofik (3535) EAGLE MOBILE Tirane 59,882 2014-07-01 2014-07-01 87101305420141 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE ndalese Eagle nga paga maj 2014
  Spitali Distrofik (3535) "N E Z A " Tirane 35,760 2014-06-20 2014-06-23 8110130542014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore QKMZHRF TIRANE.vendosje korniza duersh Up. 21 dt. 16.05.2014 ft/22.05.2014 fat. 148 dt. 02.06.2014 seria 71101798 pv ne dorezim
  Spitali Distrofik (3535) M.C.CATERING Tirane 60,705 2014-06-20 2014-06-23 8310130542014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QKMZHRF TIRANE.lik ushqime kv dt 5.3.2014, fat. 209 dt. 02.06.2014 seri 14509209
  Spitali Distrofik (3535) M.C.CATERING Tirane 198,566 2014-06-20 2014-06-23 8210130542014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QKMZHRF TIRANE.lik ushqime kv dt 5.3.2014, fat. 208 dt. 02.06.2014 seri 14509208
  Spitali Distrofik (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 135,172 2014-06-19 2014-06-20 8010130542014 Elektricitet 1013054 602,QKMZHRF TIRANE,energji,klient TR1G100014125335,Maj 2014
  Spitali Distrofik (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 9,033 2014-06-19 2014-06-19 8410130542014 Sherbime telefonike 1013054 602,QKMZHRF TIRANE,tel Maj 2014,klient 716052186 fat 717425805