Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Distrofik (3535) All All 36,051,141.00 151 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Distrofik (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 204 2014-11-10 2014-11-11 143101305420141 Posta dhe sherbimi korrier QKMZHRF posta fat.4513 dt. 26.10.2014 seria 12587591
  Spitali Distrofik (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 70,320 2014-11-11 2014-11-11 151101305420141 Sherbime telefonike QKMZHRF TIRANE UJE TETOR KONTRATE 3-l-159689-1
  Spitali Distrofik (3535) DHIMITRAQ KOSTA Tirane 24,900 2014-11-10 2014-11-11 145101305420141 Te tjera materiale dhe sherbime speciale QKMZHRF Receta up.31 dt.14.10.2014 fat,71 dt.27.10.2014 seria 001346 fh. 41 dt. 27.10.2014
  Spitali Distrofik (3535) URDHERI INFERMIERIT TE SHQIPERISE Tirane 2,400 2014-11-10 2014-11-11 147101305420141 Paga baze QKMZHRF ndalese ne page infer miereve tetor 2014
  Spitali Distrofik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 840,600 2014-11-06 2014-11-06 15010130542014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna QKMZHRF TIRANE,likujdim vendim gjyqi ne favor te Rubie Maku autorizim nga MSH nr. 457 dt. 24.10.2014 urdher egzekutimi 2788 dt. 19.09.2014
  Spitali Distrofik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,218,087 2014-11-03 2014-11-03 141101305420141 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE,paga tetor 2014,list pagese 2014,np 62/60
  Spitali Distrofik (3535) EAGLE MOBILE Tirane 58,045 2014-11-03 2014-11-03 142101305420141 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE ndalese nga pagat shtator 2014
  Spitali Distrofik (3535) ALB - SIGURACION Tirane 16,920 2014-10-23 2014-10-24 139101305420141 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes QKMZHRF TIRANE siguracion mjeti Up. 30 dt. 14.10.2014 fat. 476 dt. 20.10.2014 seri 1277333
  Spitali Distrofik (3535) ELMI BICPRENTI Tirane 41,000 2014-10-23 2014-10-24 140101305420141 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore QKMZHRF TIRANE riparim kondicioneresh Up.32 dt. 14.10.2014 fat. 19 dt. 20.10.2014 seri 817909
  Spitali Distrofik (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 5,900 2014-10-16 2014-10-17 138101305420141 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013054 QKMZHRF Tirane Kolaudim mjeti dt.14.10.2014 FAT.1159712 DT. 14.10.2014
  Spitali Distrofik (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 8,588 2014-10-16 2014-10-17 137101305420141 Sherbime telefonike 1013054 QKMZHRF TIRANE telefon SHTATOR 2014
  Spitali Distrofik (3535) M.C.CATERING Tirane 234,314 2014-10-15 2014-10-16 136101305420141 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QKMZHRF TIRANE ushqime kontrate ne vazhdim 241&242 dt. 01.10.2014 seriA 14509241&14509242 FH.37&38 DT. 01.10.2014
  Spitali Distrofik (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 107,668 2014-10-15 2014-10-15 135101305420141 Elektricitet 1013054 QKMZHRF TIRANE ENERGJI SHTATOR 2014 KONTRATE G 125335
  Spitali Distrofik (3535) MIQESIA SH.P.K. Tirane 118,428 2014-10-10 2014-10-13 133101305420141 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim QKMZHRF mat pastrimi Up.27 dt. 11.09.2014 fto 23.09.2014 fat 201/202 dt. 01.10.2014 seri 16623201/202
  Spitali Distrofik (3535) KESH. KOMB. URDHERIT TE MJEKUT Tirane 600 2014-10-10 2014-10-13 128101305420141 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE ndalese nga pagat MJEKEVE MUAJI SHTATOR 2014
  Spitali Distrofik (3535) URDHERI INFERMIERIT TE SHQIPERISE Tirane 2,400 2014-10-10 2014-10-13 129101305420141 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE ndalese nga pagat INFERMIEREVE MUAJI SHTATOR 2014
  Spitali Distrofik (3535) TETEM MUÇOBEGA Tirane 31,020 2014-10-10 2014-10-13 132101305420141 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore QKMZHRF TIRANE lyerje objekti Up.27 dt. 11.09.2014 fto 23.09.2014 fat.34(11345469) dt. 01.10.2014
  Spitali Distrofik (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 52,500 2014-10-10 2014-10-13 134101305420141 Sherbime telefonike QKMZHRF uje shtator 2014 kontr.1596589-1
  Spitali Distrofik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,239,178 2014-10-01 2014-10-01 126101305420141 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE,paga shtator 2014,list pagese 2014,np 62/60
  Spitali Distrofik (3535) EAGLE MOBILE Tirane 67,345 2014-10-01 2014-10-01 127101305420141 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE ndalese nga pagat gusht 2014