Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Distrofik (3535) All All 36,051,141.00 151 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Distrofik (3535) EAGLE MOBILE Tirane 86,661 2014-02-04 2014-02-04 910130542014 Unspecified 600,QKMZHRF TIRANE,tel,dhjetor 013
  Spitali Distrofik (3535) RAMA - GRAF Tirane 11,040 2014-02-04 2014-02-04 1010130542014 Unspecified 602,QKMZHRF TIRANE,bl regjistra up 3 d 17/1/2014,ftof d 27/1/2014,fat 27/1/2014 s 11662791,fh 2 d 27/1/2014
  Spitali Distrofik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,068,721 2014-02-03 2014-02-03 910130542014 Unspecified 600,QKMZHRF TIRANE,PAGA janar 2014,LIST PAGESE 2014,NP 62/59
  Spitali Distrofik (3535) M.C.CATERING Tirane 188,072 2014-01-24 2014-01-24 710130542014 Unspecified 602,QKMZHRF TIRANE,ushqim,urdher 5 d 7/1/2014,kontr 20%shtes ,fat 32,33 d 13/1/2014 s 12723032,12723033,fh 40,41 d 13/1/2014
  Spitali Distrofik (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 48,654 2014-01-21 2014-01-22 810130542014 Unspecified 602,QKMZHRF TIRANE,karburant,kontr vazh 82 d 24/10/13,fat 803 d 26/12/13 s 11389403,fh 39 d 26/12/13
  Spitali Distrofik (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 236,644 2013-12-31 2014-01-16 17310130542013 Unspecified 1013054 602,QKKMZHRF TIRANE,energji,kontr g125335,fat 606186516
  Spitali Distrofik (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 8,723 2013-12-31 2014-01-16 17410130542013 Unspecified 602,QKKMZHRF TIRANE,tel,klient 716052486,fat 716052186 dhjetor 2013
  Spitali Distrofik (3535) EAGLE MOBILE Tirane 67,424 2014-01-14 2014-01-15 610130542014 Unspecified 600,QKMZHRF TIRANE,tel,dhjetor 013
  Spitali Distrofik (3535) KESH. KOMB. URDHERIT TE MJEKUT Tirane 800 2014-01-14 2014-01-15 410130542014 Unspecified 600,QKMZHRF TIRANE,ndalese urdhri mjekut dhjeetor 2013
  Spitali Distrofik (3535) URDHERI INFERMIERIT TE SHQIPERISE Tirane 2,300 2014-01-14 2014-01-15 510130542014 Unspecified 600,QKMZHRF TIRANE,ndalese urdhri infermierit dhjeetor 2013
  Spitali Distrofik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,977,341 2014-01-08 2014-01-08 110130542014 Unspecified 600,QKMZHRF TIRANE,PAGA DHJETOR 2013,LIST PAGESE 2014,NP 62/59