Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Distrofik (3535) All All 36,051,141.00 151 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Distrofik (3535) SUPPORT - 07 SH.P.K Tirane 108,000 2014-04-25 2014-04-28 5510130542014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 600,QKMZHRF TIRANE materiale te mdryshme prokurim elekt,UP nr.14 dt.25.02.14 Ftese per oferte dt.03.03.14 FTSh mr.13,14 dt.22.03.14 nr.serie 11188765,11188766 Fh nr.17,18 dt.22.03.2014
  Spitali Distrofik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 13,900 2014-04-25 2014-04-28 5610130542014 Sherbime telefonike 600,QKMZHRF TIRANE shpenz.tel urdher i MSH nr.523 dt.22.11.2005 UP nr.17 dt.07.03.14 PV nr.407.03.2014 FTHT nr.37 dt.07.03.14 seria 5735185
  Spitali Distrofik (3535) M.C.CATERING Tirane 149,077 2014-04-28 2014-04-28 5210130542014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602,QKMZHRF TIRANE,ushqime,up 15 d 27/1/14,njapp 27/2/14,fat 535 d 1/4/14 s 13784535,fh 12,13 d 1/1/14/14
  Spitali Distrofik (3535) "ABCOM" Tirane 14,760 2014-04-25 2014-04-28 6110130542014 Sherbime telefonike 600,QKMZHRF TIRANE SHERBIM INT,FT,118201175/07.03.14 up 424/27.01.14 KONT.SHTESE NR.424/1 DT.27.01.14
  Spitali Distrofik (3535) M.C.CATERING Tirane 100,190 2014-04-28 2014-04-28 5310130542014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602,QKMZHRF TIRANE,ushqime,up 15 d 27/1/14,njapp 27/2/14,fat 536 d 1/4/14 s 13784536,fh 12,13 d 1/4/14
  Spitali Distrofik (3535) FATMIR XHAFERI Tirane 67,640 2014-04-16 2014-04-17 5110130542014 Sherbime telefonike 602,QKMZHRF TIRANE,mjete didaktike,uo 10 d 18/2/14,njf 10/4/14,fat 15 d 10/4/14 s 11201968,fh 14,15,16 d 10/4/14
  Spitali Distrofik (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 157,348 2014-04-16 2014-04-17 5410130542014 Elektricitet 1013054 602,QKMZHRF TIRANE,energji,kontr g125335,fat 609684986 mars 2014
  Spitali Distrofik (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 8,313 2014-04-16 2014-04-17 5210130542014 Sherbime telefonike 1013054 602,QKMZHRF TIRANE,tel mars 2014,klient 716052186 fat 717425805 mars 2014
  Spitali Distrofik (3535) KESH. KOMB. URDHERIT TE MJEKUT Tirane 600 2014-04-11 2014-04-11 34101305420141 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE,ndalese urdhri mjekut mars 2014
  Spitali Distrofik (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 42,300 2014-04-11 2014-04-11 5010130542014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602,QKMZHRF TIRANE,njete kompj,up 15 d 3/3/14,pv 14/3/14,fat 4773 d 14/3/14
  Spitali Distrofik (3535) ABISSNET Tirane 85,200 2014-04-11 2014-04-11 4910130542014 Sherbime telefonike 602,QKMZHRF TIRANE,internet,up 16 d 24/3/14,pv 4/4/14,fat 1221 d 4/4/14 s 112312087
  Spitali Distrofik (3535) URDHERI INFERMIERIT TE SHQIPERISE Tirane 2,300 2014-04-11 2014-04-11 4810130542014 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE,ndalese urdhri infermierit mars 2014
  Spitali Distrofik (3535) SUKA Tirane 187,800 2014-04-04 2014-04-07 4310130542014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602,QKMZHRF TIRANE,rip,up 13 d 24/2/14,ftof 7/3/14,fat 28 d 24/3/14 s 37407029
  Spitali Distrofik (3535) M.C.CATERING Tirane 150,577 2014-04-04 2014-04-07 3610130542014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602,QKMZHRF TIRANE,ushqim,up 15 d 27/1/14,njapp mars 2014,fat 518,519 d 3/3/14 s 13784519,13784516
  Spitali Distrofik (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 58,440 2014-04-04 2014-04-07 4410130542014 Sherbime telefonike 602,QKMZHRF TIRANE,UJI,KONTR 159689,FAT 1403-159689-1-1
  Spitali Distrofik (3535) M.C.CATERING Tirane 73,440 2014-04-04 2014-04-07 38101305420141 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602,QKMZHRF TIRANE,ushqim,kontr 5/1 d 8/1/14,fat 516 d 3/3/14 s 13784516
  Spitali Distrofik (3535) EAGLE MOBILE Tirane 62,155 2014-04-02 2014-04-03 4010130542014 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE,NDALESE PAGE SHKURT 2014
  Spitali Distrofik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,213,081 2014-04-01 2014-04-02 3910130542014 Shtese page per funksionin 600,QKMZHRF TIRANE,paga mars 2014,list pagese 2014.np 62/59
  Spitali Distrofik (3535) BANKA CREDINS Tirane 13,417 2014-04-02 2014-04-02 4210130542014 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE,roje mjeku,list pagese 2014
  Spitali Distrofik (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 8,169 2014-03-13 2014-03-13 3710130542014 Unspecified 602,QKMZHRF TIRANE,tel,shkurt 2014,fat 717222939,klient 716052186