Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Distrofik (3535) All All 36,051,141.00 151 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Distrofik (3535) ATLANTIK 3 Tirane 129,000 2014-06-12 2014-06-12 7810130542014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 600,QKMZHRF TIRANE mat.pastrimi Up. 19 dt.25.04.2014 ftese per oferte dt.25.04.2014 njoft.fituesi fat. 85 dt.29.05.2014 fh. 21 dt. 29.05.2014
  Spitali Distrofik (3535) KESH. KOMB. URDHERIT TE MJEKUT Tirane 600 2014-06-11 2014-06-12 7710130542014 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE,ndalese urdhri mjekut maj 2014
  Spitali Distrofik (3535) URDHERI INFERMIERIT TE SHQIPERISE Tirane 2,500 2014-06-11 2014-06-12 7910130542014 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE,ndalese urdhri infermieritmaj 2014
  Spitali Distrofik (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 105,420 2014-06-11 2014-06-12 7910130542014 Sherbime telefonike 600,QKMZHRF TIRANE Uje maj 2014 kontrate 3-L-159689-1
  Spitali Distrofik (3535) BANKA CREDINS Tirane 13,417 2014-06-02 2014-06-02 7210130542014 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE,paga roje maj 2014,list pagese 2014,
  Spitali Distrofik (3535) EAGLE MOBILE Tirane 68,315 2014-06-02 2014-06-02 7310130542014 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE,tel,eagle prill 2014
  Spitali Distrofik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,109,717 2014-06-02 2014-06-02 71101305420141 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 600,QKMZHRF TIRANE,paga maj 2014,list pagese 2014,np 62/59
  Spitali Distrofik (3535) "N E Z A " Tirane 17,940 2014-05-27 2014-05-27 7010130542014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore ,QKMZHRF TIRANE.shp rip depozite up 20dt 14.5.14 ftes 14.5.14 ft 147 dt 23.5.14 s 71101797 njf 19.5.14
  Spitali Distrofik (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 8,853 2014-05-21 2014-05-21 6910130542014 Sherbime telefonike ,QKMZHRF TIRANE.lik ft tel prill 2014
  Spitali Distrofik (3535) M.C.CATERING Tirane 193,160 2014-05-21 2014-05-21 6810130542014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat ,QKMZHRF TIRANE.lik ushqime kv dt 5.3.2014, seri 14509202 dt 2.5.2014, fh dt 2.5.2014
  Spitali Distrofik (3535) M.C.CATERING Tirane 33,474 2014-05-21 2014-05-21 6710130542014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat ,QKMZHRF TIRANE.lik ushqime kv dt 5.3.2014, seri 14509203 dt 2.5.2014, fh dt 2.5.2014
  Spitali Distrofik (3535) ARBA-PHARMA Tirane 46,196 2014-05-14 2014-05-14 6510130542014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 600,QKMZHRF TIRANE medikamente UP nr.8 dt.02.04.14 prokurim elektronik ftese per oferte FTSH nr.521 dt.07.04.14 seri 12421681 FH 1 dt.07.04.14
  Spitali Distrofik (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 174,820 2014-05-14 2014-05-14 6610130542014 Elektricitet 1013054 600,QKMZHRF TIRANE Pag Cez Prill'14
  Spitali Distrofik (3535) KESH. KOMB. URDHERIT TE MJEKUT Tirane 600 2014-05-14 2014-05-14 6010130542014 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE,ndalese urdhri mjekut Prill '14
  Spitali Distrofik (3535) URDHERI INFERMIERIT TE SHQIPERISE Tirane 2,300 2014-05-14 2014-05-14 6410130542014 Kompensim per pa-aftesi te perkohshme per shkak te semundjes 600,QKMZHRF TIRANE,ndalese urdhri infermierit Prill 2014
  Spitali Distrofik (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 46,740 2014-05-14 2014-05-14 6310130542014 Sherbime telefonike 600,QKMZHRF TIRANE Uje Prill'14
  Spitali Distrofik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,055,092 2014-05-02 2014-05-02 5710130542014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 600,QKMZHRF TIRANE,paga prill 2014,list pagese 2014 np 62/59
  Spitali Distrofik (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,294 2014-05-02 2014-05-02 5910130542014 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE,roje prill 2014,list pagese 2014
  Spitali Distrofik (3535) EAGLE MOBILE Tirane 72,245 2014-05-02 2014-05-02 5810130542014 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE,tel nga paga,mars 2014
  Spitali Distrofik (3535) KEMINET Tirane 14,112 2014-04-25 2014-04-28 6010130542014 Sherbime telefonike 600,QKMZHRF TIRANE SHERBIM INT.UP1/18.02.2014 FTO 906/1 DT.18.02.2014 KONT.906/3 DT.27.02.14 FT.123/31.03.14 SERIA 12251173