Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Distrofik (3535) All All 36,051,141.00 151 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Distrofik (3535) URDHERI INFERMIERIT TE SHQIPERISE Tirane 2,300 2014-03-12 2014-03-13 3510130542014 Unspecified 600,QKMZHRF TIRANE,ndalese urdhri infermierit SHKURT 2014
  Spitali Distrofik (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 162,724 2014-03-12 2014-03-13 3110130542014 Unspecified 1013054 602,QKMZHRF TIRANE,ENERGJI SHKURT 2014,KONTR TR1G100014125335
  Spitali Distrofik (3535) KESH. KOMB. URDHERIT TE MJEKUT Tirane 600 2014-03-12 2014-03-13 3410130542014 Unspecified 600,QKMZHRF TIRANE,ndalese urdhri mjekut SHKURT 2014
  Spitali Distrofik (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 50,520 2014-03-10 2014-03-11 3010130542014 Unspecified 600,QKMZHRF TIRANE,uje kont 3-L-159689-1 fat 1402-159689-1-1 shkurt 14
  Spitali Distrofik (3535) SINTEZA CO Tirane 34,800 2014-03-10 2014-03-11 2910130542014 Unspecified 602,QKMZHRF TIRANE,rip.pajisje up nr 9 dt 13.02.2014 pv 21.02.2014 fat 362 dt 27.02.2014 seri 13680062
  Spitali Distrofik (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 110,280 2014-03-05 2014-03-06 2810130542014 Unspecified 602,QKMZHRF TIRANE,UJI DHJETOR 2013,KLIENT 159689,1312-159689-1-1
  Spitali Distrofik (3535) EAGLE MOBILE Tirane 80,285 2014-03-05 2014-03-06 2610130542014 Unspecified 600,QKMZHRF TIRANE,tel,JANAR 2014
  Spitali Distrofik (3535) BANKA CREDINS Tirane 10,612 2014-03-04 2014-03-04 2710130542014 Unspecified 600,QKMZHRF TIRANE,list pagese 2014,
  Spitali Distrofik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,167,756 2014-03-03 2014-03-04 2510130542014 Unspecified 600,QKMZHRF TIRANE,paga shkurt 2014,list pagese 2014,np 62/59
  Spitali Distrofik (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 8,982 2014-02-25 2014-02-27 2210130542014 Unspecified 602,QKMZHRF TIRANE,taks automjeti,up 22 d 12/2/14,fat 112001575 d 19/2/14
  Spitali Distrofik (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 57,900 2014-02-25 2014-02-26 2310130542014 Unspecified 602,QKMZHRF TIRANE,ujikontr 159689,fat 1401-159689-1-1
  Spitali Distrofik (3535) F.L.E.SH. Tirane 13,200 2014-02-25 2014-02-26 2410130542014 Unspecified 602,QKMZHRF TIRANE,kartela,up 7 d 7/2/14 pv 14/2/14,fat 10 d 18/2/14 s 10751260,fh 9 d 18/2/14
  Spitali Distrofik (3535) M.C.CATERING Tirane 208,414 2014-02-17 2014-02-18 1910130542014 Unspecified 602,QKMZHRF TIRANE,USHQIM,URDHER 5 D 7/1/2014,KONTR 5/1 D 8/1/2014,FAT 46,47 D 31/1/2014 S 12723046,12723047
  Spitali Distrofik (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 152,644 2014-02-17 2014-02-18 2110130542014 Unspecified 1013054 602,QKMZHRF TIRANE,energji,klient TR1G100014125335,JANAR 2014
  Spitali Distrofik (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 384,171 2014-02-17 2014-02-18 1810130542014 Unspecified 602,QKMZHRF TIRANE,KARBURANT,KONTR VAZH 82 D 24/10/13,FAT 189 D 12/2/2014,FH 8 D 12/2/14
  Spitali Distrofik (3535) ADIDAS - ONE Tirane 195,600 2014-02-12 2014-02-13 1710130542014 Unspecified 602,QKMZHRF TIRANE,mat pastrimi,up 2 d 16/1/2014,ft of 23/1/2014,fat 5 d 5/2/2014 s 11910131,fh 6 d 5/2/2014
  Spitali Distrofik (3535) ERZEN LITA Tirane 82,560 2014-02-12 2014-02-13 1610130542014 Unspecified 602,QKMZHRF TIRANE,kancelari.up 5 d 24/1/2014,ft of 30/1/2014,njf 30/1/2014,fat 20 d 3/2/2014 s 04856270,fh 3 d 3/2/2014
  Spitali Distrofik (3535) KESH. KOMB. URDHERIT TE MJEKUT Tirane 600 2014-02-12 2014-02-12 1410130542014 Unspecified 600,QKMZHRF TIRANE,ndalese urdhri mjekut janar 2014
  Spitali Distrofik (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 8,503 2014-02-12 2014-02-12 1510130542014 Unspecified 602,QKMZHRF TIRANE,tel,klient 716052186,fat 717018795
  Spitali Distrofik (3535) URDHERI INFERMIERIT TE SHQIPERISE Tirane 2,300 2014-02-12 2014-02-12 1510130542014 Unspecified 600,QKMZHRF TIRANE,ndalese urdhri infermierit janar 2014