Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Distrofik (3535) All All 36,051,141.00 151 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Distrofik (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 9,083 2014-09-17 2014-09-17 123101305420141 Sherbime telefonike QKMZHRF TIRANE telefon gusht 2014 nr klientit 716052186
  Spitali Distrofik (3535) VLLAMASI Tirane 24,000 2014-09-17 2014-09-17 124101305420141 Te tjera materiale dhe sherbime speciale QKMZHRF TIRANE kartela pacienti Up. 24 dt.17.07.2014 formular 6 dt. 08.09.2014 fat 51 dt. 15.09.2014 fh. 35 dt. 15.09.2014
  Spitali Distrofik (3535) M.C.CATERING Tirane 123,698 2014-09-17 2014-09-17 125101305420141 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QKMZHRF TIRANE ushqime Up.15 dt. 27.01.2014 kontrate 05.03.2014 fat.2347235 dt.01.09.2014 seri 14509234/14509235 fh.33&34 dt. 01.09.2014
  Spitali Distrofik (3535) TETEM MUÇOBEGA Tirane 58,200 2014-09-09 2014-09-15 122101305420141 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore QKMZHRF TIRANE lyerje objekti Up. 26 dt. 01.08.2014 ft. 21.08.2014 fat. 25 dt. 01.09.2014 seri 11345460
  Spitali Distrofik (3535) KESH. KOMB. URDHERIT TE MJEKUT Tirane 600 2014-09-09 2014-09-10 117101305420141 Paga baze QKMZHRF TIRANE ndalese page mjekeve korrik 2014
  Spitali Distrofik (3535) URDHERI INFERMIERIT TE SHQIPERISE Tirane 2,300 2014-09-09 2014-09-10 118101305420141 Paga baze QKMZHRF TIRANE ndalese page infermieret korrik 2014
  Spitali Distrofik (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 39,540 2014-09-09 2014-09-09 120101305420141 Sherbime telefonike QKMZHRF TIRANE uje fat. 1408-159689-1 kontrate L-159689-1
  Spitali Distrofik (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 96,000 2014-09-05 2014-09-05 116101305420141 Kancelari QKMZHRF TIRANE kancelari Up.25 dt.17.07.2014 njft. fat.4404 dt. 25.07.2014 fh. 39730 dt. 25.07.2014
  Spitali Distrofik (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 95,300 2014-09-05 2014-09-05 115101305420141 Elektricitet 1013054 QKMZHRF TIRANE energji gusht 2014 kontrate G125335
  Spitali Distrofik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,203,219 2014-09-01 2014-09-01 112101305420141 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 600,QKMZHRF TIRANE,paga gusht 2014,list pagese 2014,np 62/62
  Spitali Distrofik (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,691 2014-09-01 2014-09-01 113101305420141 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE,paga roje gusht 2014,list pagese 2014,np 62/62
  Spitali Distrofik (3535) EAGLE MOBILE Tirane 67,120 2014-09-01 2014-09-01 114101305420141 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE ndalese nga pagat korrik 2014
  Spitali Distrofik (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 79,038 2014-08-21 2014-08-21 11110130542014 Elektricitet 1013054 602,QKMZHRF TIRANE,energji fat nr 61387990 kont nr G125335,kodi TR1G100014125335, dhe fat.114693651
  Spitali Distrofik (3535) M.C.CATERING Tirane 183,544 2014-08-21 2014-08-21 10910130542014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602 QKMZHFR TIRANE ,ushqime formfo.17.02.2014 fnjf dt.27.02.2014 up15 dt.27.01.14 kont.05.03.2014 ne vazhdim fh.31 dt.01.08.2014 ftsh 227 dt.01.08.14 fat.14509227
  Spitali Distrofik (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 9,044 2014-08-21 2014-08-21 10810130542014 Sherbime telefonike 602,QKMZHRF TIRANE,tel,fat sr 718222462 nr klienti 716052186
  Spitali Distrofik (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 48,900 2014-08-21 2014-08-21 10710130542014 Sherbime telefonike QKMZHRF TIRANE,UJE FAT 1404-159689-1-1
  Spitali Distrofik (3535) M.C.CATERING Tirane 59,520 2014-08-21 2014-08-21 11010130542014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 602 QKMZHFR TIRANE ,ushqime formfo.17.02.2014 fnjf dt.27.02.2014 up15 dt.27.01.14 kont.05.03.2014 ne vazhdim fh.32 dt.01.08.2014 ftsh 227 dt.01.08.14 fat.14509228
  Spitali Distrofik (3535) URDHERI INFERMIERIT TE SHQIPERISE Tirane 2,300 2014-08-07 2014-08-08 10510130542014 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE,ndalese urdhri infermierit korrik 2014
  Spitali Distrofik (3535) "N E Z A " Tirane 118,200 2014-08-07 2014-08-08 10310130542014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 600,QKMZHRF TIRANE lyerje objekti Up.23 dt. 09.07.2014 fat.20 dt. 25.07.2014 seria 11345453
  Spitali Distrofik (3535) KESH. KOMB. URDHERIT TE MJEKUT Tirane 600 2014-08-07 2014-08-08 10410130542014 Paga baze 600,QKMZHRF TIRANE,ndalese urdhri mjekut korrik 2014