Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA All 149,121,031.00 234 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Materniteti Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 28,000 2014-05-02 2014-05-05 11510130502014 Paga baze 600,SUOGJ M.GERALDINA,sekuestro elvira musaj vendim 1094 d 19/11/13
  Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Durres (0707) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Durres 10,000 2014-05-02 2014-05-05 7610161012014 Paga baze 1016101 DREJT RAJ KUFI MIGRACION VENDIM GJYQESOR GJOVALIN PREÇI PRILL 2014
  Bashkia Tirana (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 33,145 2014-05-02 2014-05-02 326 2101001 21014 Paga baze Bashkia Tirane lik urdher ekzekutimi Renato Osmani 2014 ,listepoagese prill 2014
  Bashkia Shkoder (3333) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Shkoder 8,120 2014-05-02 2014-05-02 21021410012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA SHKODER NDALESE VENDIM NR 3745 DT 02.10.2012 PER MHILL PRRONI DHE VENDIM GJYQESOR NR 751 DT 12.06.2012 PER NDUE MARACAJ+MHILL PRRONI
  Bashkia Sarande (3731) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Sarande 15,519 2014-04-24 2014-04-25 11021380012014 Te tjera transferime korrente likujdim detyrim gjykate per Albano Budo nga bashkia
  I.E.D.P Elbasan (0808) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Elbasan 10,000 2014-04-21 2014-04-22 3310141042014 Shtesa page te tjera DEBITOR YLLI FARUKU I.E.V.P (PARABURGIMI)
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 24,351 2014-04-09 2014-04-10 15810100392014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna DREJT PERGJ TATIMEVE . lik vend gjyqesor sipas gr dhe shkr dt 17.2.2014
  Bashkia Shkoder (3333) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Shkoder 8,120 2014-04-09 2014-04-09 17821410012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA SHKODER NDALESE VENDIM NR 3745 DT 02.10.2012 PER MHILL PRRONI DHE VENDIM GJYQESOR NR 751 DT 12.06.2012 PER NDUE MARACAJ+MHILL PRRONI
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 10,000 2014-04-09 2014-04-09 82 21011462014 Paga baze Drej Nd.Pr 1 Punet lik skuestroAzem Rasim Domi ,bordero mars 2014 , urdher sekuestro 932dt 04.10.2013
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 24,424 2014-04-09 2014-04-09 9510110352014 Paga baze 602 DAR Qytet vendim gjyqi.shkres 571,06.6.2013,f .duro
  Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 10,000 2014-04-08 2014-04-09 8010310012014 Shpenzime gjyqesore ATSH-ja vendim gjyqi 1.12.2011 Elti Bushaj
  Bashkia Kamez (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 13,359 2014-04-07 2014-04-08 2021660012014uj Paga baze Nderm Ujesjell Kamez Ndalese pag vend gjykate per Ardian Aga urdh ekzek 009 dt 07.01.2014
  Instituti i Integ. të Perndj. Politike (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 10,000 2014-04-07 2014-04-08 5310251162014 Shpenzime gjyqesore 602 IIPP lik vend gjyqsore 1292 dt 5.5.2008 grafiku shk 186 dt 12.2.14 m prill 2014
  Nd-ja Ruget Rurale (1111) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Gjirokaster 120,000 2014-04-08 2014-04-08 2020110192014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2011019 NDERM E RRUGEVE RRURALE GJIROKASTER DETY GJYQESOR PER F.NUSHI D.KACI XH.SHKURTI
  Zyra e Punes Lezhe (2020) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Lezhe 5,000 2014-04-07 2014-04-07 3110250202014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna ZYRA RAJONALE E PUNESIMIT PAG VENDIM GJYQI PER GJYSTE ZAIMIN
  Spitali Shkoder (3333) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Shkoder 5,200 2014-04-04 2014-04-07 5110130232014 Paga baze SPITALI SHKODER VENDIM GJYGJSOR NR 3960 DT 06.12..2012
  Inspektoriati Ndertimor Urbanistik Kombetar (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 40,000 2014-04-04 2014-04-04 11810940172014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna INUK . lik vend gjyqesor per saim keta urdher dt 8.11.2012
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 10,000 2014-04-03 2014-04-04 18510130492014 Paga baze QSUT 600 DEBITOR SHPRESA PEKA,URDHER 26/6/13,MARS 2014
  Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 5,380 2014-04-03 2014-04-03 6310140962014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna AKKP Shp gjyqi per Drini Cano shkrese 4334 dt 17.02.2014 urdh ekzek 982 dt 15.02.2013
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Durres 8,000 2014-04-02 2014-04-03 13510170312014 Paga baze 1017031 REP USHT 2001 DEBITORE PER ALBTELEKOM