Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA All 149,121,031.00 234 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Shkoder (3333) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Shkoder 8,000 2014-09-01 2014-09-01 30310130232014 Paga baze SPITALI SHKODER NDALESE NGA PAGAT
  I.E.D.P Elbasan (0808) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Elbasan 10,000 2014-08-14 2014-08-15 7610141042014 Shtesa page te tjera DEBITOR YLLI FARUKU I.E.V.P (PARABURGIMI)
  Burgu Fushe-Kruje (0716) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Kruje 8,000 2014-08-11 2014-08-12 12310140502014 Paga baze sa lik vend gjygj nr 1040692 dt 26.11.2013 mbajtur ne page FADIL SULAJ nga burgu f kruje
  Qarku Kukes (1818) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Kukes 2,000 2014-08-07 2014-08-08 25420180012014 Paga baze shlyrje detyrim gjyqesor(Besnik Axhami)urdher 28 dt04.03.2014 Qarku Kukes
  Spitali Shkoder (3333) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Shkoder 11,119 2014-08-07 2014-08-07 21810130232014 Paga baze SPITALI SHKODER EKZEKUTIMI VENDIM GJYGJSOR
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 24,424 2014-08-04 2014-08-05 22810110352014 Paga baze 600 DAR Qytet ndales ne page vendim pembarimi shk 571 dt 6.6.2013 vend gjyk 1005 dt 11.9.09 bord 31.7.2014 Floresha Duro
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 10,000 2014-08-04 2014-08-05 22910110352014 Paga baze 600 DAR Qytet ndales ne page vendim pembarimi shk 306 dt 103.2014 vend gjyk3831 dt 18.6.13 bord 30.7.2014 Adivie Matoshi
  Bashkia Shkoder (3333) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Shkoder 8,120 2014-08-04 2014-08-05 42221410012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur bashkia shkoder NDALESE ANTARVE KB
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 9,000 2014-08-04 2014-08-05 23210110352014 Paga baze 600 DAR Qytet ndales ne page vendim pembarimi shk 886 dt 11.7.2014 vend gjyk 10611dt25.10.2013 bord 31.7.2014 Yrmete Kreko
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 10,000 2014-08-04 2014-08-04 191310130492014 Paga baze 1013049 QSUT pagese debitore Shpresa Peka urdher sekuestro 596 dt. 06.06.2013
  Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 20,793 2014-08-04 2014-08-04 10910111992014 Paga baze Rektorati Univ.Mjeksise DETYRIM GJYQESOR A KALLUSHI BORDERO KORRIK 2014
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 8,000 2014-08-01 2014-08-01 20021011462014 Paga baze Drej Nd.Pr 1 Punet lik skuestro Korab Tahir Domi urdher nr.657 dt.09.06.14 urdher prot.1141/1 dt.30.06.14 Korrik 2014
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 8,000 2014-08-01 2014-08-01 20121011462014 Paga baze Drej Nd.Pr 1 Punet lik skuestro vLADIMIR hOXHA URDHER 661 DT.09.06.14 URDHER PROT.1170/1 DT.30.06.14 kORRIK 2014
  Zyra Arsimore Gramsh (0810) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Gramsh 8,000 2014-08-01 2014-08-01 14210111002014 Paga baze 1011100 Ndalese page Burbuqe Çekrezi per llogari Albtelekom sh.a nga Zyra Arsimore Gramsh
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 10,000 2014-08-01 2014-08-01 19321011462014 Paga baze Drej Nd.Pr 1 Punet lik skuestro Azem Rasim Domi ,bordero kORRIK 2014 , urdher sekuestro 932dt 04.10.2013
  Bashkia Pogradec (1529) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Pogradec 70,000 2014-07-24 2014-07-25 24921360012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 2136001 BASHKIA POGRADEC LIK PROCESE GJYQESORE VEND NR 718 DT 26.09.2012
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 8,000 2014-07-17 2014-07-18 17521011462014 Paga baze Drej Nd.Pr 1 Pune sekuestro tahir domi urdher 657 dt 09.06.2014 nr 1141/1 dt 30.06.14
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 10,000 2014-07-17 2014-07-18 17421011462014 Paga baze Drej Nd.Pr 1 Pune sekuetro azem domi urdher 932 dt 04.10.13 urdher 2057/5 dt 28.10.13
  Komuna Kashar (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 17,600 2014-07-17 2014-07-18 22728090012014 Shpenzime gjyqesore Komuna kashar lik vend gjyqi Elvis Kraja,shkrese permb 565/2 dt 26.05.2014,urdh shlyerje 60 dt 08.07.2014
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 8,000 2014-07-17 2014-07-18 17621011462014 Paga baze Drej Nd.Pr 1 Pune sekuetro vladimir hoxha urdher 661 dt 09.06.14 urdher 1170/1 dt 30.06.14