Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA All 149,121,031.00 234 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 1,225,750 2014-12-10 2014-12-11 107910100772014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna DREJT PERGJ DOGANAVE. lik vend gjyqesor i prapamb sipas celjes min fin dt 27.11.2014dhe 5.12.2014 per Vero Hoxha
  Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 486,518 2014-12-09 2014-12-11 27310310012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602,ATSH-ja v gjyqi ELTI BUSHAJ URDHER 211/824 D 1/12/11
  Mini Bashkia 2 (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 100,000 2014-12-10 2014-12-10 23821011362014 Shpenzime gjyqesore Min Bashkia 2 lik lik vend gjyqi,Liri Braçe urdh lik nr 457 dt 06.02.2014,urdh ekzekutiv nr 2138 dt 11.04.2013
  Bashkia Shkoder (3333) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Shkoder 8,120 2014-12-03 2014-12-04 76121410012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA SHKODER NDALESE VENDIM NR 3745 DT 02.10.2012 PER MHILL PRRONI DHE VENDIM GJYQESOR NR 751 DT 12.06.2012 PER NDUE MARACAJ+MHILL PRRONI
  Drejtoria Arsimore Durres (0707) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Durres 10,000 2014-12-03 2014-12-04 45410110072014 Paga baze V. GJYQESOR PER SELMAN HOXHAJ / DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE DURRES/ KOD 1011007/ TDO 0707/
  I.E.D.P Elbasan (0808) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Elbasan 10,000 2014-12-04 2014-12-04 14510141042014 Shtesa page te tjera DEBITOR YLLI FARUKU I.E.V.P (PARABURGIMI)
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 24,424 2014-12-03 2014-12-04 35810110352014 Paga baze 600 DAR Qytet ndales ne page vendim pemb.shk 571 dt 6.6.2013 vend gjyk 1005 dt 11.9.09 bord 30.11.2014 Floresha Duro
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 9,000 2014-12-03 2014-12-04 36010110352014 Paga baze 602 DAR Qytetit ekz vend permb shk 886 dt 11.7.2014 vend 10611 dt 25.10.13 bord 31.11.2014
  Spitali Shkoder (3333) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Shkoder 8,000 2014-12-02 2014-12-03 43910130232014 Paga baze SPITALI SHKODER VENDIM NR 1621 DT 19.06.2014
  Materniteti Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 32,500 2014-12-02 2014-12-03 50610130502014 Paga baze SUOGJ M.GERALDINA, sekuestrim page E.Musai vendim 1094 dt. 19.11.2013
  Zyra Arsimore Gramsh (0810) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Gramsh 8,000 2014-12-01 2014-12-01 21510111002014 Paga baze 1011100 Ndalese page Burbuqe Çekrezi per llogari Albtelekom sh.a nga Zyra Arsimore Gramsh
  Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 21,076 2014-12-01 2014-12-01 17410111992014 Paga baze Rektorati Univ.Mjeksise SEKUESTRO URDH 838 DT 30.08.2014 A. KALLUSHI
  Reparti Ushtarak Nr.6010 Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 1,593,938 2014-11-24 2014-11-24 11710170792014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1017079 602-REP 6010(Inst.Gjeogra) likujdim vendim gjykste ilir cici autorizim MM 763/3 dt 1.10.14, vendim gjykate 578, vendim permbarimor 1135 dt 11.9.14
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 1,278,893 2014-11-20 2014-11-21 45210170812014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 600-602-REP 5001 pagese vendim gjyqesor, dritan spahiu, autoriz 2023/3 dt 5.5.14, shkrese AFA 1513/1 dt 15.9.14,
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 8,000 2014-11-11 2014-11-12 29521011462014 Paga baze Drej Nd.Pr 1 Punet lik skuestro VLADIMIR HOXHA URDHER 1170/1 DT 30.06.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 20,000 2014-11-11 2014-11-12 267010130492014 Paga baze 1013049 QSUT pagese debitore Shpresa Peka urdher sekuestro 596 dt. 06.06.2013
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 24,424 2014-11-11 2014-11-12 31410110352014 Paga baze 600 DAR Qytet ndales ne page vendim pemb.shk 571 dt 6.6.2013 vend gjyk 1005 dt 11.9.09 bord 30.10.2014 Floresha Duro
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 10,000 2014-11-11 2014-11-12 29721011462014 Paga baze Drej Nd.Pr 1 Punet lik skuestro AZEM DOMI URDHER 2057/5 DT 28.10.13
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 9,000 2014-11-07 2014-11-10 31210110352014 Paga baze 602 DAR Qytetit ekz vend permb shk 886 dt 11.7.2014 vend 10611 dt 25.10.13 bord 31.09.2014
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 10,000 2014-11-07 2014-11-10 30910110352014 Paga baze 602 DAR Qytetit ekz vend permb shk 306 dt 10.3.2014 vend 3831 dt 18.6.13 bord 31.10.2014