Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA All 149,121,031.00 234 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Mini Bashkia 2 (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 50,000 2014-11-07 2014-11-07 18521011362014 Shpenzime gjyqesore Min Bashkia 2 lik lik vend gjyqi,Liri Braçe urdh lik nr 457 dt 06.02.2014,urdh ekzekutiv nr 2138 dt 11.04.2013
  Bashkia Mat (0625) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Mat 104,445 2014-11-06 2014-11-07 48221320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditorin znj. Shpresa Meta Vend. Gjyk. Ap. Tirane Nr.06 Dt.03.02.2012.Liste - Pagese Dt.30.10.2014.
  Bashkia Shkoder (3333) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Shkoder 8,120 2014-11-06 2014-11-06 65421410012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA SHKODER NDALESE VENDIM NR 3745 DT 02.10.2012 PER MHILL PRRONI DHE VENDIM GJYQESOR NR 751 DT 12.06.2012 PER NDUE MARACAJ+MHILL PRRONI
  I.E.D.P Elbasan (0808) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Elbasan 10,000 2014-11-05 2014-11-06 11510141042014 Shtesa page te tjera DEBITOR YLLI FARUKU I.E.V.P (PARABURGIMI)
  Spitali Shkoder (3333) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Shkoder 8,000 2014-11-03 2014-11-04 38610130232014 Paga baze SPITALI SHKODER LIKUJ VENDIM GJYGJ NR 1621 DT 19.06.2014
  Autoriteti Kombetar i Ushqimit (AKU) (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 1,211,099 2014-11-04 2014-11-04 11510051182014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna AKU Pagese per ekzekutim V. gjyqesor per Olgerta Gjokutaj ,autoriz. ministri per likujd. vend,gjyq. nr 6871/1 dt 22.10.2014,Vend.i Gjykates Tirane nr 7767regj. themelt. 29.07.2014,vend.per ekzekt. detyrushem nr 1056 dt 18.08.14
  Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 21,358 2014-11-03 2014-11-04 15410111992014 Paga baze Rektorati Univ.Mjeksise SEKUESTRO pAGA E A. KALLUSHI
  Materniteti Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 32,500 2014-11-03 2014-11-04 43910130502014 Paga baze 600,SUOGJ M.GERALDINA,Ndalese ne page Elvira Musai vendim 1094 dt. 19.11.2013
  Drejtoria Arsimore Durres (0707) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Durres 10,000 2014-11-04 2014-11-04 39510110072014 Shtesa page te tjera V. GJYQESOR PERSELMAN HOXHAJ / DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE DURRES/ KOD 1011007/ TDO 0707/
  Zyra Arsimore Gramsh (0810) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Gramsh 8,000 2014-11-03 2014-11-03 19310111102014 Paga baze 1011100 Ndalese page Burbuqe Çekrezi per llogari Albtelekom sh.a nga Zyra Arsimore Gramsh
  Nd-ja Ruget Rurale (1111) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Gjirokaster 12,000 2014-10-17 2014-10-17 5320110192014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2011019 NDERM E RRUGEVE RRURALE GJIROKASTER PERF.NUSHI,D.KAÇI,XH.SHKURTI VENDIM GJYQESOR
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 8,000 2014-10-14 2014-10-15 26621011462014 Paga baze Drej Nd.Pr 1 Punet VENDIM VLADIMR HOXHA URHER 661 DT 09.06.14
  Qarku Kukes (1818) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Kukes 4,000 2014-10-15 2014-10-15 32620180012014 Paga baze 2018001 shlyrje detyr gjyqesor (Besnik Axhami) urdher 28dt04.03.2014Qarku Kukes
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 10,000 2014-10-14 2014-10-15 26821011462014 Paga baze Drej Nd.Pr 1 Punet detyrim permbarimi AZEM DOMI URDHER 932 DT 04.10.13
  Bashkia Mat (0625) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Mat 18,000 2014-10-09 2014-10-10 42321320012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Bashk. Burrel (2132001) Lik. Kreditorin znj. Shpresa Meta Vend. Gjyk. Ap. Tirane Nr.06 Dt.03.02.2012.Liste - Pagese Periudha Prill - Shtator 2014.
  Drejtoria Arsimore Durres (0707) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Durres 10,000 2014-10-07 2014-10-08 36510110072014 Shtesa page te tjera LIK. VENDIM GJYQESOR SELMAN HOXHAJ/ DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE DURRES/ KOD 1011007/ TDO 0707/
  Burgu Fushe-Kruje (0716) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Kruje 3,098 2014-10-07 2014-10-07 16210140502014 Paga baze BURGU FUSHE KRUJE LIK I VENDIMIT GJYQESOR NR 1040-692 DT 26.11.2013
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 10,000 2014-10-03 2014-10-06 27710110352014 Paga baze 600 DAR Qytet ndales ne page vendim pembarimi shk 306 dt 103.2014 vend gjyk3831 dt 18.6.13 bord 30.9.2014 Adivie Matoshi
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 24,424 2014-10-03 2014-10-06 27610110352014 Paga baze 600 DAR Qytet ndales ne page vendim pemb.shk 571 dt 6.6.2013 vend gjyk 1005 dt 11.9.09 bord 30.9.2014 Floresha Duro
  Bashkia Shkoder (3333) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Shkoder 8,120 2014-10-02 2014-10-03 566621410012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA SHKODER NDALESE VENDIM NR 3745 DT 02.10.2012 PER MHILL PRRONI 4 060 all DHE VENDIM GJYQESOR NR 751 DT 12.06.2012 PER NDUE MARACAJ 4 060 all