Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA All 149,121,031.00 234 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 2,857,920 2014-12-30 2014-12-31 75310260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJEDIISITdetyrime vendim gjyqi Artan Tafa nr83 dt 23.9.2010
  Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 258,250 2014-12-23 2014-12-24 21210140962014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 AKKP vendime gjyqi Drini Cano,vendim gjyqi nr6935 dt 30.07.2009,urdher nr 419 dt 18.12.2014,urdher ekzekuti nr 982 dt 15.02.2013
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 1,303,695 2014-12-22 2014-12-23 80310260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Mjedisit vendim gjyqi Dervish Kurra nr 12.6.14 sh 16.12.2014
  Garda e Republike Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 570,000 2014-12-22 2014-12-23 74510160042014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016004 Garda e Republikes pagese vendim prapambetur gjyqsore, eduart durresi, v gjyk 6695 dt 24.11.2006 shkrese 9930/1 dt 5.12.14, urdher 103 dt 11.4.14
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 864,646 2014-12-22 2014-12-23 63310160792014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602, D Pergjithshme pol shtetit vendim Violeta Hysa ,VENDIM 126 D 20/1/14,Vendim 1596 d 8/5/14,list pagesa 2014
  Autoriteti Kombetar i Ushqimit (AKU) (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 1,074,288 2014-12-22 2014-12-23 14510051182014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1005118 AKU pagese ekzekutim Vend.Gjyqesor per largim nga puna Sabri Ballkocin,Autoriz, ministri nr 8368/1 dt 15.12..2014,V,Gjy.Adm.Shk1Tirane,nr 395dt 04.02.14,, V.GJ.APELIT Tirane NR 3478 DT 18.09..14, fat nr 35 dt 15.12.14.s. 16993585
  Instituti i Integ. të Perndj. Politike (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 100,000 2014-12-18 2014-12-19 23610251162014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 600 IIPP v gjyqsor dt 17.09.2014 aktmarrveshje me permbaruesin
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 1,074,276 2014-12-17 2014-12-18 104610100392014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna DREJT PERGJ TATIMEVE . lik vend gjyqesor per Everest Arapi shkrese tit dt 16.12.2014
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 80,544 2014-12-17 2014-12-18 111910100772014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna DREJT PERGJ DOGANAVE. lik tat per vend gjyqesor Vero Hoxha
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 148,658 2014-12-15 2014-12-17 102710100392014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna DREJT PERGJ TATIMEVE . lik vend gjyqesore te prap sipas celjes nga min fin 16211/3 dt 5.12.2014, per Anastas Gurma
  Nd-ja Ruget Rurale (1111) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Gjirokaster 75,000 2014-12-15 2014-12-16 7020110192014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2011019 NDERM E RRUGEVE RRURALE SHPENZ GJYQESORE PER F.NUSHI D.KACI XH.SHKURTI
  Mini Bashkia 2 (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 100,000 2014-12-16 2014-12-16 25421011362014 Shpenzime gjyqesore Min Bashkia 2 lik lik vend gjyqi,Liri Braçe urdh lik nr 457 dt 06.02.2014,urdh ekzekutiv nr 2138 dt 11.04.2013
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 10,000 2014-12-15 2014-12-16 32721011462014 Paga baze 2101146 Drej Nd.Pr 1 Punet DEBITORE AZEM DOMI URDHER 932 DT 04.10.13 URDHER 2057/5 DT 28.10.13
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 3,646 2014-12-15 2014-12-16 32521011462014 Paga baze 2101146 Drej Nd.Pr 1 Punet DEBITORE VLADIMIR HOXHA URDHER 661 DT 09.06.14 NURDHER 1170/1 DT 30.06.14 NENTOR 2014
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 338,620 2014-12-11 2014-12-15 23210250972014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 SHERB SOC SHTET Ekzekutim vendim gjyqesor, Sonila Aliaj,lik total,Urdher 42621/1 dt 05.12.14,Vendim nr 5013 dt 17.06.2010, listepagese
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 462,780 2014-12-11 2014-12-15 23410250972014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 SHERB SOC SHTET Ekzekutim vendim gjyqesor, Themi Moci,lik total,Urdher 42621/1 dt 05.12.14,Vendim nr 4606 dt 03.07.2012,listepagese
  Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 461,790 2014-12-11 2014-12-12 71510040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Liljana Leli,vendim nr 6485 dt 23.11.2011,urdher nr 535 dt 05.12.2014
  Inspektoriati Qendror Teknik (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 1,631,172 2014-12-11 2014-12-12 23210930112014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 IQT vendim gjyqi F.Sulaj ,vendim nr 3402 dt 28.04.2011,vendim nr 13 dt 26.11.2014,urdher nr 7842 dt 05.12.2014
  Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 40,909 2014-12-11 2014-12-12 16810930062014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 rep.inspektim shpetim miniera vendim gjyqi Nazo Dacii,vendim nr 2326 dt 08.11.2011,shkrese e MF nr 16183/27 dt 04.12.2014,urdher nr 162 dt 05.12.2014
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 95,234,500 2014-12-10 2014-12-11 72310260012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN MJDEDISIT vendim gjyqi Florenc Kola vendim nr 10141 dt 27.12.2010 sh 5.12.2014 sh min fin 27.6.2014