Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA All 149,121,031.00 234 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Shkoder (3333) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Shkoder 8,000 2014-10-03 2014-10-03 34710130232014 Paga baze SPITALI SHKODER EKZEK VENDIM GJYQI NR. 1621 DT. 19.06.2012
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 9,000 2014-10-03 2014-10-03 28010110352014 Paga baze 600 DAR Qytet ndales ne page vendim pembarimi shk 886 dt 11.7.2014 vend gjyk 10611dt25.10.2013 bord 30.9.2014 Yrmete Kreko
  Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 20,793 2014-10-02 2014-10-03 13710111992014 Paga baze Rektorati Univ.Mjeksise sekuestr page A. Kallushi urdh 838 dt 230.08.2013 bordero shtator 2014
  Zyra Arsimore Gramsh (0810) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Gramsh 8,000 2014-10-02 2014-10-02 17710111002014 Paga baze 1011100 Ndalese page Burbuqe Çekrezi per llogari Albtelekom sh.a nga Zyra Arsimore Gramsh
  I.E.D.P Elbasan (0808) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Elbasan 10,000 2014-10-01 2014-10-02 10310141042014 Shtesa page te tjera DEBITOR YLLI FARUKU I.E.V.P (PARABURGIMI)
  Mini Bashkia 2 (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 100,000 2014-09-25 2014-09-26 16921011362014 Shpenzime gjyqesore Min Bashkia 2 lik lik vend gjyqi,Liri Braçe urdh lik nr 457 dt 06.02.2014
  Instituti i Integ. të Perndj. Politike (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 100,000 2014-09-19 2014-09-22 16910251162014 Shpenzime gjyqesore 600 IIPP v gjyqsor dt 17.09.2014 aktmarrveshje me permbaruesin
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 863,685 2014-09-15 2014-09-16 274110140482014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve Vendim gjyqi Agron Merja,urdher ekzekutimi nr 6022 dt 16.10.2013,vend gjyk rrethi 9093 dt 04.10.2012,vend gjyk apeli nr 1729 dt 13.09.2013,urdher pagese nr 1563/6 dt 13.05.2014
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 8,602 2014-09-10 2014-09-11 22921011462014 Paga baze Drej Nd.Pr 1 Punet lik detyrim ssekuestro Korab Domi urdher 1141/1 dt 30.06.2014
  I.E.D.P Elbasan (0808) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Elbasan 10,000 2014-09-10 2014-09-11 9010141042014 Shtesa page te tjera DEBITOR YLLI FARUKU I.E.V.P (PARABURGIMI)
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 8,000 2014-09-10 2014-09-11 23021011462014 Paga baze Drej Nd.Pr 1 Punet lik detyrim ssekuestro vladimir hoxha urdher 1170/1 dt 30.06.2014
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 10,000 2014-09-10 2014-09-11 23221011462014 Paga baze Drej Nd.Pr 1 Punet lik detyrim ssekuestro azem domi urdher 2057/5 dt 28.10.13
  Burgu Fushe-Kruje (0716) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Kruje 8,000 2014-09-04 2014-09-05 13410140502014 Paga baze sa lik ndalesen ne page FADIL SULEN sipas VEND GJYK NR 1040-692 DT 26.11.2013 nga burgu fkruje
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 9,000 2014-09-03 2014-09-04 25510110352014 Paga baze 600 DAR Qytet ndales ne page vendim pembarimi shk 886 dt 11.7.2014 vend gjyk 10611dt25.10.2013 bord 31.8.2014 Yrmete Kreko
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 24,424 2014-09-03 2014-09-04 25110110352014 Paga baze 600 DAR Qytet ndales ne page vendim pemb.shk 571 dt 6.6.2013 vend gjyk 1005 dt 11.9.09 bord 31.8.2014 Floresha Duro
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 10,000 2014-09-03 2014-09-04 25210110352014 Paga baze 600 DAR Qytet ndales ne page vendim pembarimi shk 306 dt 103.2014 vend gjyk3831 dt 18.6.13 bord 30.7.2014 Adivie Matoshi
  Materniteti Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 28,000 2014-09-02 2014-09-03 32810130502014 Paga baze 600,SUOGJ M.GERALDINA,sekuestro elvira musaj vendim 1094 d 19/11/13
  Bashkia Shkoder (3333) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Shkoder 8,120 2014-09-02 2014-09-03 50821410012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA SHKODER NDALESE VENDIM NR 3745 DT 02.10.2012 PER MHILL PRRONI DHE VENDIM GJYQESOR NR 751 DT 12.06.2012 PER NDUE MARACAJ+MHILL PRRONI
  Zyra Arsimore Gramsh (0810) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Gramsh 8,000 2014-09-02 2014-09-02 15910111002014 Paga baze 1011100 Ndalese page Burbuqe Çekrezi per llogari Albtelekom sh.a nga Zyra Arsimore Gramsh
  Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 20,793 2014-09-01 2014-09-01 11610111992014 Paga baze Rektorati Univ.Mjeksise SEKUESTRO PER A KALLUSHI BORDERO GUSHT 2014