Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA All 149,121,031.00 234 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  ASHR Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 758,146 2014-06-17 2014-06-18 17210130022014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1013002 602,ASHR detyr.prapambetur vendim gjyqi ne favor te Sadete Toska vendim gjyqi 306 dt. 16.04.2012 shkrese MSH 3977/3 dt. 05.06.2014
  Zyra e Punes Lezhe (2020) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Lezhe 1,163,889 2014-06-18 2014-06-18 7010250202014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna ZYRA RAJONALE E PUNESIMIT PAG VENDIM GJYQI PER GJYSTE DEDE ZAIMIN NR AKTI 1004,VENDIM NR 936 DT 25.10.2010
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 10,000 2014-06-11 2014-06-11 14121011462014 Paga baze Drej Nd.Pr 1 Punet DETRYIM AZEM DOMI URDHER 932 DT 04.10.13 URDHER 2057/5 DT 28.10.13
  Qarku Kukes (1818) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Kukes 5,000 2014-06-06 2014-06-06 18720180012014 Paga baze ndalese detyrimi gjyqesor urdher 28dt04.03.2014 Qarku Kukes
  Bashkia Shkoder (3333) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Shkoder 8,120 2014-06-03 2014-06-04 28821410012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA SHKODER NDALESE VENDIM NR 3745 DT 02.10.2012 PER MHILL PRRONI DHE VENDIM GJYQESOR NR 751 DT 12.06.2012 PER NDUE MARACAJ+MHILL PRRONI
  Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 41,869 2014-06-04 2014-06-04 6510111992014 Paga baze Rektorati Univ.Mjeksise ndales page urdh 838 dt 30.8.12 bord prill maj 2014
  Spitali Shkoder (3333) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Shkoder 21,200 2014-06-03 2014-06-03 14810130232014 Paga baze SPITALI SHKODER EKZEKUTIMI VENDIM GJYGJSOR
  Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Durres (0707) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Durres 12,219 2014-06-02 2014-06-02 10410161012014 Paga baze 1016101 DREJT RAJ KUFI MIGRACION DEBITOR GJOVALIN PREÇI MAJ 2014
  Materniteti Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 28,000 2014-06-02 2014-06-02 15610130502014 Paga baze 600,SUOGJ M.GERALDINA,sekuestrim elvira musaj,vendim 1094 d 19/11/13
  Bashkia Tirana (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 31,526 2014-06-02 2014-06-02 431 2101001 21014 Paga baze Bashkia Tirane lik sherb permbarimor maj Renato Osmani 2014 ,listepoagese
  Sp. Puke (3330) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Puke 13,853 2014-05-22 2014-05-23 8710130832014/4 Paga baze 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 ndalese ne page sipas borderos dhjetor 2013 Zyliha URUÇI NDAJ ALB TELECOM
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 25,000 2014-05-19 2014-05-20 76 21011552014 Shpenzime gjyqesore Nderm.nr 2 punet lik shpenz gjyqi Ermir Harizaj urdh prot 327dt 28.02.2014
  I.E.D.P Elbasan (0808) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Elbasan 10,000 2014-05-09 2014-05-12 3910141042014 Shtesa page te tjera DEBITOR YLLI FARUKU I.E.V.P (PARABURGIMI)
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 10,000 2014-05-12 2014-05-12 10721011462014 Paga baze Drej Nd.Pr 1 Punet lik skuestro Azem Rasim Domi ,bordero prill 2014 , urdher sekuestro 932dt 04.10.2013
  Burgu Fushe-Kruje (0716) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Kruje 8,000 2014-05-09 2014-05-12 4610140502014 Paga baze sa lik urdh ekzek i vend nr 633-765 dt 26.11.2013 nga burgu fkruje
  Qarku Kukes (1818) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Kukes 5,000 2014-05-09 2014-05-12 14420180012014 Paga baze 2018001shlyrje detyrimi gjyqesor Urdher nr 28 dt 04.03.2014 Qarku Kukes
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 10,000 2014-05-07 2014-05-08 37510130492014 Paga baze 1013049 QSUT 600 pagese debitor SHPRESA PEKA,URDHER 596 D 6/6/13,URDHER 26/6/13,PRILL2014
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Durres 10,545 2014-05-06 2014-05-07 19810170312014 Paga baze 1017031 REP USHT 2001 NDALESE DEBITORE NDAJ ALBTELECOM
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 24,424 2014-05-06 2014-05-06 12910110352014 Paga baze 602 DAR Qytet vendim gjyqi.shkres 571,06.6.2013,f .duro
  Spitali Shkoder (3333) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Shkoder 21,200 2014-05-05 2014-05-05 11510130232014 Paga baze SPITALI SHKODER NDALESE PAGE PER VENDIM GJYGJSOR NR 667/35,667/53,667/2 04.07.2013