Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA All 149,121,031.00 234 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Fier (0909) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Fier 34,500 2014-01-25 2014-01-27 410250522014 Unspecified Z R SH S SH FIER 1025052 EKZEKUTIM VENDIMI GJYQESOR
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 42,352 2014-01-23 2014-01-24 9310930012013 Unspecified 602 MZHETS vendim gjyqi l.leli urdh 195 31.12.13 bordero 31.12.13 10% tatim
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 10,000 2014-01-24 2014-01-24 610130492014 Unspecified 1013049 QSUT 600 debitore Sh.Peka urdher 26.06.2013 dhjetor 2013
  Zyra e Punes Lezhe (2020) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Lezhe 5,000 2014-01-22 2014-01-22 810250202014 Unspecified ZYRA RAJONALE E PUNESIMIT PAG VEND GJYQI PER GJYSTE DEDE ZAIMIN
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 4,866 2014-01-22 2014-01-22 7 21011462014 Unspecified Drej Nd.Pr 1 Punet lik skuestro Azem Rasim Domi , urdher sekuestro 932dt 04.10.2013 ,bordero dhjetor 2013
  Materniteti Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 28,000 2014-01-20 2014-01-21 410130502014 Unspecified 600,SUOGJ M.GERALDINA,sekuestro elvira musaj,vendim 1094 d 19/11/2013
  Bashkia Shkoder (3333) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Shkoder 4,060 2014-01-17 2014-01-17 96421410012013 Unspecified bashkia shkoder ndalese
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Durres 40,000 2013-12-31 2014-01-15 41010170312013 Unspecified 1017031 REP USHT 2001 NDALESE PER DEBITORE NDAJ "ALBTELEKOM"
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 23,364 2014-01-14 2014-01-14 1510110352014 Unspecified 602 DAR Qytet vendim gjyqi.shkres 571,06.6.2013,f .duro
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 12,576 2014-01-14 2014-01-14 1610110352014 Unspecified 602 DAR Qytet vendim gjyqi.shkres 728,20.7.2013adelina myrto
  Drejtoria e Pyjeve Gjirokaster (1111) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Gjirokaster 4,000 2014-01-13 2014-01-13 210260112014 Unspecified 1026011 DREJT PYJEVE GJIROKASTER NGA PIRO M. BANE DHJETOR 2013 VENDIM GJYQESOR NR 8960 DT 25.11.2010 URDHE EKZEK NR 5802 DT 1.11.2011 DHJETOR 2013
  Spitali Shkoder (3333) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Shkoder 5,200 2014-01-10 2014-01-10 710130232014 Unspecified SPITALI SHKODER EKZEKUTIM VENDIM GJYQI 3960 DT. 06.12.2012
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 703,049 2013-12-30 2014-01-09 5010930012013 Unspecified 602 MZHETS shpenzime vendim gjyqsor,liljana leli urdher 124 dt 26.12.13, tatim ne burim liste pagese 30.12.13
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 390,000 2013-12-31 2014-01-06 471101003920131 Unspecified Drejt Pergjithsh Tatimeve . lik vend gjyqesor sipas listes bashkngjitur