Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA All 149,121,031.00 234 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 20,793 2014-03-03 2014-03-03 1410111992014 Unspecified Rektorati Univ.Mjeksise ndales page urdh 838 dt 30.8.12 bord shkurt 2014
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 460,585 2014-02-20 2014-02-21 6810100392014 Unspecified DREJT PERGJ TATIMEVE . lik vend gjyqi urdher dt 17.2.2014
  I.E.D.P Elbasan (0808) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Elbasan 10,000 2014-02-20 2014-02-21 1510141042014 Unspecified DEBITOR YLLI FARUKU I.E.V.P (PARABURGIMI)
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 90,000 2014-02-19 2014-02-20 6610100772014 Unspecified DREJT PERGJ DOGANAVE.lik vend gjyqesor sipas gr mujor dhe listes bashkngjitur
  Bordi i Kullimit Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 16,900 2014-02-19 2014-02-19 2810050792014 Unspecified 1005079 BORDI KULLIMIT, vendim gjyqi urdh nr 77/1 dt 18.02.2014 urdh nr 176/2 dt 10.02.2014 vend nr 3083 dt 23.06.2013
  Drejtoria Arsimore Diber (0606) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Diber 327,300 2014-02-14 2014-02-18 7910110062014 Unspecified DAR 1011006 vendim gjyqesor nr.115 date 27.05.13
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 10,000 2014-02-13 2014-02-14 30 21011462014 Unspecified Drej Nd.Pr 1 Punet lik skuestro Azem Rasim Domi , urdher sekuestro 932dt 04.10.2013 ,bordero janar 2014
  Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 38,965 2014-02-14 2014-02-14 510111992014 Unspecified Rektorati Univ.Mjeksise lik sekuestro urdh 838 dt 30.8.13 bord 31.1.2014
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Durres 8,000 2014-02-13 2014-02-13 7110170312014 Unspecified 1017031 REP USHT 2001 NDALESE PER ALBTELECOM
  Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 20,000 2014-02-11 2014-02-12 2510310012014 Unspecified ATSH-ja vendim gjyqi 1.12.2011 Elti Bushaj
  Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 27,000 2014-02-11 2014-02-12 7610040012014 Unspecified 602 MZHETS shpenzim vendim gjyqi l.leli per muajt janar,shkurt,mars urdher 76 30.1.14 ndalur 10% tatim ne burim bordero 10.2.14
  Zyra e Punes Lezhe (2020) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Lezhe 5,000 2014-02-11 2014-02-12 1410250202014 Unspecified ZYRA RAJONALE E PUNESIMIT PAG VENDIM GJYQI PER GJYSTE ZAIMIN
  Spitali Shkoder (3333) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Shkoder 5,200 2014-02-10 2014-02-11 1910130232014 Unspecified SPITALI SHKODER EKZEKUTIM VENDIMI GJYQSOR 3690 DT. 06.12.2012
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 10,000 2014-02-07 2014-02-10 6210130492014 Unspecified 1013049 QSUT 602 debitore Sh.Peka janar 2014
  Bashkia Shkoder (3333) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Shkoder 8,120 2014-02-07 2014-02-10 3221410012014 Unspecified BASHKIA SHKODER NDALESE PER MHILL PRRONI DHE NDUE MARACAJ
  Bashkia Kamez (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 13,484 2014-02-05 2014-02-06 1021660012014uj Unspecified Nderm Ujesjell Kamez Ndalese pag vend gjykate per Aferdita Aga urdh ekzek 009 dt 07.01.2014
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 23,364 2014-02-05 2014-02-05 410110352014 Unspecified 600 DAR Qytet vendim gjyqi,shk.571,6.6.2013,list pagesa 31.1.2014f.duro
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 11,681 2014-02-05 2014-02-05 420110352014 Unspecified 600 DAR Qytet vendim gjyqi,shk.728,20.7.2013,list pagesa 31.1.2014adelina myrto
  Materniteti Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 28,000 2014-02-03 2014-02-04 1310130502014 Unspecified 600,SUOGJ M.GERALDINA,sekuestro elvira musaj,vendim 1094 d 19/11/13
  Drejtoria e Pyjeve Gjirokaster (1111) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Gjirokaster 4,000 2014-02-03 2014-02-03 1510260112014 Unspecified 1026011 DREJT PYJEVE GJIROKASTER NGA PIRO M. BANE DHJETOR 2013 VENDIM GJYQESOR NR 8960 DT 25.11.2010 URDHE EKZEK NR 5802 DT 1.11.2011 JANAR 2014