Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA All 149,121,031.00 234 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qarku Kukes (1818) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Kukes 2,000 2014-07-16 2014-07-16 24020180012014 Paga baze shlyrje detyrimi gjyqesor Urdher 28dt04.03.2014 Qarku Kukes
  Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 676,154 2014-07-15 2014-07-15 36210160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqs, ksenofon moci , v gj 975 dt 19.05.2010, apeli 1019 dt 06.12.11, urdher 1298 dt 05.04.14, shrese 847 dt 07.07.14, memo 2258 dt 17.03.14
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 276,868 2014-07-14 2014-07-15 29410120012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1012001, MIN KLUTURES, Shpenzime gjyqesore Edlir Terpo Um per ekzekutim 141 dt.24.05.2011 vendim gjykate 1684 dt.28.09.2010
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Durres (0707) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Durres 450,812 2014-07-11 2014-07-14 10310120032014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna TDO 0707/DREJ. RAJ. KULT. KOMBET. /KOD 1012003/PAG PER EKZEKUTIM TE VEND. GJYQES. .PER MARINELA NDRIA
  Burgu Fushe-Kruje (0716) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Kruje 16,000 2014-07-09 2014-07-09 PT10310140502014 Paga baze SA LIK NDALESE NE PAGE PER FADIL SULEN SIPAS VEND GJYKATES NR 633-765 DT26.11.2013
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Durres (0707) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Durres 580,591 2014-07-09 2014-07-09 9910120032014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna TDO 0707/DREJ. RAJ. KULT. KOMBET. /KOD 1012003/PAG PER EKZEKUTIM TE VEND. GJYQES. .
  I.E.D.P Elbasan (0808) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Elbasan 10,000 2014-07-04 2014-07-07 6510141042014 Shtesa page te tjera DEBITOR YLLI FARUKU I.E.V.P (PARABURGIMI)
  Komuna Kacinar (2026) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Mirdite 95,698 2014-07-04 2014-07-07 4126660012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna komuna kacinar per likujdim vendim gjygjsore nr 989 date 5.12.2012 per albtelekom
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 24,424 2014-07-04 2014-07-07 19510110352014 Paga baze 600 DAR Qytet ndales ne page vendim pembarimi shk 571 dt 6.6.2014 vend gjyk 1005 dt 11.9.09 bord 31.6.2014 Floresha Duro
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 533,269 2014-07-02 2014-07-04 46810100392014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna DREJT PERGJ TATIMEVE . lik vend gjyqesor per Arjan Sogani sipas celjes min fin 8123/1 dt 2.6.2014
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 20,000 2014-07-04 2014-07-04 19610110352014 Paga baze 600 DAR Qytet ndales ne page vendim pembarimi shk 306 dt 10.6.2014 vend gjyk3831 dt 18.6.13 bord 30.6.2014 Adivie Matoshi
  Bashkia Shkoder (3333) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Shkoder 8,120 2014-07-03 2014-07-04 36621410012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA SHKODER NDALESE VENDIM NR 3745 DT 02.10.2012 PER MHILL PRRONI DHE VENDIM GJYQESOR NR 751 DT 12.06.2012 PER NDUE MARACAJ+MHILL PRRONI
  Bashkia Tirana (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 31,526 2014-07-02 2014-07-02 53921010012014 Paga baze bashkia tirane urdher ekse debitore renato osmani kistpgesa qershor 2014
  Spitali Shkoder (3333) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Shkoder 13,200 2014-07-02 2014-07-02 18710130232014 Paga baze DREJ SPITALORE NDALESE NGA PAGA EKZEKUTIM VENDIM GJYGJSOR
  Materniteti Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 28,000 2014-07-01 2014-07-01 20510130502014 Paga baze 600,SUOGJ M.GERALDINA,sekuestrim elvira musaj,vendim 1094 d 19/11/13
  Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 20,793 2014-07-01 2014-07-01 91110111992014 Paga baze Rektorati Univ.Mjeksise detyrim gjyqesor A KALLUSHI BORDERO QERSHOR 2014
  Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 3,787,747 2014-06-26 2014-06-27 33310040012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 MZHETS vendim gjyqi Liljana Leli vendim nr 6485 dt 23.11.2011,urdher nr 323 dt 11.06.2014,shkrese M.F nr 8123/28 dt 06.06.2014
  Komisariati i Policise Durres (0707) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Durres 2,061,877 2014-06-26 2014-06-27 15510160252014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016025 DREJT POLICISE VENDIM GJYQESOR ILJAZ SHULI, HAMDI VOGLI NR VEND.125 DT 20.03.2002
  Administrata Qendrore SHKP (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 21,600 2014-06-26 2014-06-27 13110250852014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1025085 SH K. PUNESIMIT tarife permbarimore sh 18.6.2014 f 30.5.2014
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 126,144 2014-06-25 2014-06-26 56910100772014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna DREJT PERGJ DOGANAVE. lik vend gjyqesor per Ramiz Lazi sipas celjes se Min Fin 8123/1 dt 2.6.2014