Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Ballsh (0924) All All 119,299,442.00 179 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 208,140 2014-03-10 2014-03-11 27 2131001 2014 Unspecified PAGESE PER ND.EKONOMIKE PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) DEGA TATIMEVE Mallakaster 200 2014-02-27 2014-02-27 26 2131001 2014 Unspecified PAGESE NGA BASHKIA BALLSH PER AGJENCINE TATIMORE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 2,869,750 2014-02-21 2014-02-24 25 2131001 2014 Unspecified PAGESE PER PAAFTESINE NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) HOTI BAILIFF SERVICE Mallakaster 40,000 2014-02-19 2014-02-19 18 2131001 2014 Unspecified PAGESE PER HOTI BAILIF SERVICES PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) ZYRA PERMBARIMORE FIER Mallakaster 8,000 2014-02-19 2014-02-19 24 2131001 2014 Unspecified PAGESE NGA BASHKINE BALLSH (ARBER DURAJ) PER ZYREN PERMBARIMORE FIER
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 92,352 2014-02-10 2014-02-10 17 02131001 2014 Unspecified PAGESE PER PAGA TETOR NENTOR PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 772,008 2014-02-06 2014-02-06 13 2131001 2014 Unspecified PAGESE PER PAGA NENTOR PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 1,210,694 2014-02-06 2014-02-06 14 2131001 2014 Unspecified PAGESE PER PAGA NENTOR PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 773,742 2014-02-06 2014-02-06 10 2131001 2014 Unspecified PAGESE PER PAGA JANAR PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 1,194,091 2014-02-06 2014-02-06 12 2131001 2014 Unspecified PAGESE PER PAGA JANAR PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 1,272,088 2014-02-05 2014-02-05 16 2131001 2014 Unspecified PAGESE PER PAGA PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 745,216 2014-02-05 2014-02-05 15 2131001 2014 Unspecified PAGESE PER PAGA PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 10,100 2014-02-05 2014-02-05 11 2131001 2014 Unspecified PAGESE 0.2% SHERBIM PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 46,870 2014-02-05 2014-02-05 17 2131001 2014 Unspecified PAGESE PER PAGA PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 5,051,300 2014-01-24 2014-01-24 10 2131001 2014 Unspecified PAGESE PER PAAFTESINE PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 27,380 2014-01-15 2014-01-16 421310012014 Unspecified PAGESE PER PAGA DHJETOR 2013 PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) DEGA TATIMEVE Mallakaster 800 2014-01-14 2014-01-14 121310012014 Unspecified PAGESE NGA BASHKIA BALLSH PER AGJENCINE TATIMORE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 675,483 2014-01-13 2014-01-14 221310012014 Unspecified PAGESE PER PAGA DHJETOR 2013 PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 421,184 2014-01-13 2014-01-14 321310012014 Unspecified PAGESE PER PAGA DHJETOR 2013 PER BASHKINE BALLSH