Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Ballsh (0924) All All 119,299,442.00 179 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 13,000 2014-04-16 2014-04-16 61 2131001 2014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGESE PER 0.2% SHERBIM PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) HOTI BAILIFF SERVICE Mallakaster 20,000 2014-04-08 2014-04-09 49 2131001 2014 Paga baze PAGESE PER HOTI BAILIF SERVICES PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) YLBER SHAMETAJ Mallakaster 78,120 2014-04-09 2014-04-09 49 2131001 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat PAGESE PERYLBER SHAMETAJ PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) ZYRA PERMBARIMORE FIER Mallakaster 4,000 2014-04-08 2014-04-09 50 2131001 2014 Paga baze PAGESE NGA BASHKINE BALLSH (ARBER DURAJ) PER ZYREN PERMBARIMORE FIER
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 275,870 2014-04-08 2014-04-08 48 2131001 2014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGESE PER PAGA SHKURT PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 861,368 2014-04-08 2014-04-08 46 2131001 2014 Paga baze PAGESE PER PAGA MARS PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 1,370,323 2014-04-08 2014-04-08 47 2131001 2014 Shtese page per funksionin PAGESE PER PAGA MARS PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 46,870 2014-04-07 2014-04-07 44 2131001 2014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGESE PER PAGA PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) FUAT CELA Mallakaster 427,572 2014-04-04 2014-04-04 45 2131001 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat PAGESE PER FUAT CELA NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) REIS MERKAJ Mallakaster 53,200 2014-03-27 2014-03-28 43 2131001 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat PAGESE PER REIS MERKAJ NGA BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) MURAT NAZERAJ Mallakaster 281,034 2014-03-27 2014-03-28 41 2131001 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat PAGESE PER MURAT NAZERAJ NGA BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) REIS MERKAJ Mallakaster 388,393 2014-03-27 2014-03-28 42 2131001 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat PAGESE PER REIS MERKAJ NGA BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 130,356 2014-03-26 2014-03-27 37 2131001 2014 Posta dhe sherbimi korrier PAGESE NGA BASHKINA BALLSH DETYRIME JANAR-DHJETOR 2013 PER POSTEN
  Bashkia Ballsh (0924) NDERMARRJE UJESJELLESIT Mallakaster 155,400 2014-03-26 2014-03-27 38 2131001 2014 Uje PAGESE NGA BASHKINA BALLSH DETYRIME DHJETOR 2013 PER UJSJELLSIN BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) ALBTELEKOM SH.A. Mallakaster 309,563 2014-03-26 2014-03-27 39 2131001 2014 Sherbime telefonike PAGESE PER ALBTELEKOMIN NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 326,000 2014-03-27 2014-03-27 40 2131001 2014 Ndihme ekonomike PAGESE PER ND.EKONOMIKE PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 3,059,150 2014-03-21 2014-03-21 36 2131001 2014 Pagese paaftesie PAGESE PER PAAFTESINE PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 756,451 2014-03-12 2014-03-13 30 2131001 2014 Unspecified PAGESE PER PAGA PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 997,704 2014-03-12 2014-03-13 29 2131001 2014 Unspecified PAGESE PER PAGA SHKURT PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 51,102 2014-03-12 2014-03-13 28 2131001 2014 Unspecified PAGESE PER PAGA PER BASHKINE BALLSH