Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Ballsh (0924) All All 119,299,442.00 179 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 5,576 2014-09-18 2014-09-18 152 2131001 2014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGESE PER 0.2% SHERBIM NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 40,000 2014-09-08 2014-09-08 145 2131001 2014 Shtese page per funksionin PAGESE PER PAGA PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 645 2014-09-03 2014-09-04 144 2131001 2014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGESE PER POSTEN PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 321,900 2014-09-03 2014-09-04 143 2131001 2014 Ndihme ekonomike PAGESE PER ND.EKONOMIKE PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) ZYRA PERMBARIMORE FIER Mallakaster 100,000 2014-08-22 2014-08-22 142 2131001 2014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna PAGESE NGA BASHKINE BALLSH (MERJEME SKENDERAJ) PER ZYREN PERMBARIMORE FIER
  Bashkia Ballsh (0924) ZYRA PERMBARIMORE FIER Mallakaster 100,000 2014-08-22 2014-08-22 137 2131001 2014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna PAGESE NGA BASHKINE BALLSH (RAHIME MUCAJ) PER ZYREN PERMBARIMORE FIER
  Bashkia Ballsh (0924) FLORENT KOROVESHAJ Mallakaster 9,400 2014-08-21 2014-08-21 136 2131001 2014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGESE PER FLORENT KOROVESHAJ NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 2,903,100 2014-08-19 2014-08-20 140 2131001 2014 Pagese paaftesie PAGESE PER PAAFTESINE PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 2,600 2014-08-19 2014-08-20 138 2131001 2014 Ndihme ekonomike PAGESE PER ND.EKONOMIKE PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 5,810 2014-08-19 2014-08-20 141 2131001 2014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGESE PER SHERBIM POSTAR PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) CEZ SHPERNDARJE Mallakaster 147,865 2014-08-15 2014-08-18 139 2131001 2014 Elektricitet 2131001 pagese per cez nga bashkia ballsh
  Bashkia Ballsh (0924) ALBTELEKOM SH.A. Mallakaster 44,919 2014-08-12 2014-08-13 129 2131001 2014 Sherbime telefonike PAGESE PER ALBTELEKOMIN NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 4,410 2014-08-12 2014-08-13 130 2131001 2014 Posta dhe sherbimi korrier PAGESE PER POSTEN NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) HOTI BAILIFF SERVICE Mallakaster 10,000 2014-08-11 2014-08-12 126 2131001 2014 Paga baze PAGESE PER HOTI BAILIF SERVICES PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) ZYRA PERMBARIMORE FIER Mallakaster 2,000 2014-08-11 2014-08-12 125 2131001 2014 Paga baze PAGESE NGA BASHKINE BALLSH (ARBER DURAJ) PER ZYREN PERMBARIMORE FIER
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 1,299,845 2014-08-08 2014-08-08 124 2131001 2014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi PAGESE PER PAGA PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 51,108 2014-08-05 2014-08-06 123 2131001 2014 Paga baze PAGESE PER PAGA PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) CEZ SHPERNDARJE Mallakaster 206,077 2014-07-17 2014-07-18 122 2131001 2014 Elektricitet 2131001 pagese per cez nga bashkia ballsh
  Bashkia Ballsh (0924) ALBTELEKOM SH.A. Mallakaster 45,490 2014-07-16 2014-07-17 121 2131001 2014 Sherbime telefonike PAGESE PER ALBTELEKOMIN NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 11,448 2014-07-16 2014-07-17 120 2131001 2014 Posta dhe sherbimi korrier PAGESE NGA BASHKIA BALLSH PER POSTEN FIER