Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Ballsh (0924) All All 119,299,442.00 179 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 24,378 2014-05-22 2014-05-22 82 2131001 2014 Posta dhe sherbimi korrier PAGESE NGA BASHKIA BALLSH PER POSTEN
  Bashkia Ballsh (0924) ALBTELEKOM SH.A. Mallakaster 136,923 2014-05-22 2014-05-22 81 2131001 2014 Sherbime telefonike PAGESE PER ALBTELEKOMIN NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 6,100 2014-05-22 2014-05-22 84 2131001 2014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGESE NGA BASHKIA BALLSH PER POSTEN
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 3,053,650 2014-05-22 2014-05-22 83 2131001 2014 Pagese paaftesie PAGESE PER PAAFTESINE PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 26,100 2014-05-14 2014-05-15 72 2131001 2014 Pensione per moshe madhore PAGESE PER SHYQYRIE ALIMERKAJ NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mallakaster 13,500 2014-05-14 2014-05-15 74 2131001 2014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna PAGESE PER LILJANA MYRSELAJ NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) DEGA TATIMEVE Mallakaster 2,900 2014-05-14 2014-05-15 73 2131001 2014 Pensione per moshe madhore PAGESE NGA BASHKIA BALLSH PER AGJENCINE TATIMORE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) MANJOLA LLANAJ Mallakaster 9,000 2014-05-14 2014-05-14 65 2131001 2014 Kancelari PAGESE PER MANJOLA LLANAJ NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) HOTI BAILIFF SERVICE Mallakaster 10,000 2014-05-07 2014-05-08 69 2131001 2014 Paga baze PAGESE PER HOTI BAILIF SERVICES PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) CEZ SHPERNDARJE Mallakaster 368,466 2014-05-07 2014-05-08 64 2131001 2014 Elektricitet 2131001 PAGESE PER CEZ SHPERNDARJE NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) ZYRA PERMBARIMORE FIER Mallakaster 2,000 2014-05-07 2014-05-08 68 2131001 2014 Paga baze PAGESE NGA BASHKINE BALLSH (ARBER DURAJ) PER ZYREN PERMBARIMORE FIER
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 1,327,283 2014-05-05 2014-05-06 67 /12131001 2014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGESE PER PAGA PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 846,511 2014-05-02 2014-05-05 67 2131001 2014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur PAGESE PER PAGA PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 48,986 2014-05-02 2014-05-05 65 2131001 2014 Paga baze PAGESE PER PAGA PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 3,024,300 2014-04-23 2014-04-24 62 2131001 2014 Pagese paaftesie PAGESE PER PAAFTESINE PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 6,000 2014-04-23 2014-04-24 63 2131001 2014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGESE PER 0.2% SHERBIM PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mallakaster 13,500 2014-04-16 2014-04-16 59 2131001 2014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna PAGESE PER LILJANA MYRSELAJ NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) ALTIN BENGAJ Mallakaster 140,700 2014-04-16 2014-04-16 60 2131001 2014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim PAGESE PER ALTIN BENGAJ NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) ALPHA BANK -- ALBANIA Mallakaster 24,300 2014-04-16 2014-04-16 57 2131001 2014 Pensione per moshe madhore PAGESE PER BUKUROSHE CAUSHAJ NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) DEGA TATIMEVE Mallakaster 2,700 2014-04-16 2014-04-16 58 2131001 2014 Pensione per moshe madhore PAGESE NGA BASHKIA BALLSH PER AGJENCINE TATIMORE BALLSH