Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Ballsh (0924) All All 119,299,442.00 179 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 2,928,675 2014-11-19 2014-11-20 208 2131001 2014 Pagese paaftesie PAGESE PER PAAFTESINE PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 5,860 2014-11-19 2014-11-20 209 2131001 2014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik PAGESE NGA BASHKIA BALLSH PER POSTEN
  Bashkia Ballsh (0924) INTERSIG Mallakaster 24,480 2014-11-19 2014-11-19 195 2131001 2014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGESE PER INTERSIG NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 8,922 2014-11-19 2014-11-19 196 2131001 2014 Posta dhe sherbimi korrier PAGESE PER NGA BASHKIA BALLSH PER POSTEN
  Bashkia Ballsh (0924) ALBTELEKOM SH.A. Mallakaster 85,980 2014-11-19 2014-11-19 197 2131001 2014 Sherbime telefonike PAGESE PER ALBTELEKOMIN NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 54,796 2014-11-19 2014-11-19 202 2131001 2014 Paga baze PAGESE PER PAGA PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mallakaster 312,938 2014-11-19 2014-11-19 198 2131001 2014 Elektricitet 2131001 PAGESE NGA BASHKIA BALLSH NR.KONTRATAVE 128566 630074 5120809 5120811 112956 5120812 121495 512810 612097 5120808 129582 PER OSHEE
  Bashkia Ballsh (0924) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Mallakaster 100,000 2014-11-19 2014-11-19 201 2131001 2014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna PAGESE PER PRESTIGE BAILIFF SERVICES(XH.OSMENAJ) NGA BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) ZYRA PERMBARIMORE FIER Mallakaster 100,000 2014-11-18 2014-11-18 199 2131001 2014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna PAGESE NGA BASHKINE BALLSH (RAIME MUCAJ) PER ZYREN PERMBARIMORE FIER
  Bashkia Ballsh (0924) ZYRA PERMBARIMORE FIER Mallakaster 200,000 2014-11-18 2014-11-18 180 2131001 2014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna PAGESE NGA BASHKINE BALLSH (MERJENME SKENDERAJ) PER ZYREN PERMBARIMORE FIER
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 11,904 2014-11-11 2014-11-11 194 2131001 2014 Posta dhe sherbimi korrier PAGESE PER POSTEN FIER NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) JUELA NUHAJ Mallakaster 11,850 2014-11-11 2014-11-11 193 2131001 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat PAGESE PER JUELA NUHAJ NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) ZYRA PERMBARIMORE FIER Mallakaster 10,000 2014-11-11 2014-11-11 192 2131001 2014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna PAGESE NGA BASHKINE BALLSH (RAHIME MUCAJ) PER ZYREN PERMBARIMORE FIER
  Bashkia Ballsh (0924) DEGA TATIMEVE Mallakaster 2,400 2014-11-06 2014-11-06 178 2131001 2014 Pensione per moshe madhore PAGESE NGA BASHKIA BALLSH PER AGJENCINE TATIMORE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mallakaster 4,000 2014-11-06 2014-11-06 190 2131001 2014 Paga baze 2131001 PAGESE NGA(PELLUMB SALIAJ LEONORA LUTAJ) NDALESE NE PAGE NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 21,600 2014-11-06 2014-11-06 177 2131001 2014 Pensione per moshe madhore PAGESE PER SHPERBLIM SHEFQET HEQIMAJ PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 49,410 2014-11-04 2014-11-05 191 2131001 2014 Paga baze PAGESE PER PAGA TETOR PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) HOTI BAILIFF SERVICE Mallakaster 10,000 2014-11-04 2014-11-05 187 2131001 2014 Shtese page per funksionin PAGESE PER HOTI BAILIF SERVICES NGA BASHKINE BALLSH(ARBEN BORAJ)
  Bashkia Ballsh (0924) ZYRA PERMBARIMORE FIER Mallakaster 2,000 2014-11-04 2014-11-05 186 2131001 2014 Shtese page per funksionin PAGESE NGA BASHKINE BALLSH (ARBER DURAJ) PER ZYREN PERMBARIMORE FIER
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 878,661 2014-11-04 2014-11-04 185 2131001 2014 Shtese page per funksionin PAGESE PER PAGA PER BASHKINE BALLSH