Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Ballsh (0924) All All 119,299,442.00 179 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 1,277,584 2014-11-04 2014-11-04 184 02131001 2014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGESE PER PAGA PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) GRAND KONSTRUKSION M Mallakaster 17,407,285 2014-11-04 2014-11-04 183 2131001 2014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) PAGESE PER GRAND KONSTRUKSION M NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) ALBTELEKOM SH.A. Mallakaster 92,813 2014-10-29 2014-10-31 180 2131001 2014 Sherbime telefonike PAGESE PER ALBTELEKOMIN NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 98,608 2014-10-28 2014-10-29 182 2131001 2014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGESE PER PAGA GUSHT SHTATOR PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 20,736 2014-10-27 2014-10-28 181 2131001 2014 Posta dhe sherbimi korrier PAGESE PER SHERBIM POSTAR PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) JUELA NUHAJ Mallakaster 9,480 2014-10-17 2014-10-20 176 2131001 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat PAGESE PER JUELA NUHAJ PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 2,959,025 2014-10-16 2014-10-17 174 2131001 2014 Pagese paaftesie PAGESE PER PAAFTESINE PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 5,918 2014-10-16 2014-10-17 175 2131001 2014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGESE PER 0.2% SHERBIM PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) ZYRA PERMBARIMORE FIER Mallakaster 10,000 2014-10-07 2014-10-07 166 2131001 2014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna PAGESE NGA BASHKINE BALLSH (RAHIME MUCAJ) PER ZYREN PERMBARIMORE FIER
  Bashkia Ballsh (0924) ZYRA PERMBARIMORE FIER Mallakaster 10,000 2014-10-07 2014-10-07 165 2131001 2014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna PAGESE NGA BASHKINE BALLSH (MERJEME SKENDERAJ) PER ZYREN PERMBARIMORE FIER
  Bashkia Ballsh (0924) ZYRA PERMBARIMORE FIER Mallakaster 2,000 2014-10-03 2014-10-06 159 2131001 2014 Shtese page per funksionin PAGESE NGA BASHKINE BALLSH (ARBER DURAJ) PER ZYREN PERMBARIMORE FIER
  Bashkia Ballsh (0924) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mallakaster 4,000 2014-10-03 2014-10-06 163 2131001 2014 Paga baze 2131001 PAGESE NGA(PELLUMB SALIAJ LEONORA LUTAJ) NDALESE NE PAGE NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) HOTI BAILIFF SERVICE Mallakaster 10,000 2014-10-03 2014-10-06 160 2131001 2014 Shtese page per funksionin PAGESE PER HOTI BAILIF SERVICES PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 868,400 2014-10-02 2014-10-03 158 2131001 2014 Paga baze PAGESE PER PAGA PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 1,218,408 2014-10-02 2014-10-03 157 2131001 2014 Paga baze PAGESE PER PAGA PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 9,198 2014-10-01 2014-10-02 156 2131001 2014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGESE PER PAGA PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) DEGA TATIMEVE Mallakaster 230,690 2014-10-01 2014-10-02 154 2131001 2014 Paga baze PAGESE NGA BASHKIA BALLSH PER AGJENCINE TATIMORE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) DEGA TATIMEVE Mallakaster 24,770 2014-10-01 2014-10-02 155 2131001 2014 Kontribute per sigurime shendetesore PAGESE NGA BASHKIA BALLSH PER AGJENCINE TATIMORE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) GRAND KONSTRUKSION M Mallakaster 17,432,994 2014-09-25 2014-09-25 153 2131001 2014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) PAGESE PER GRAND KONSTRUKSION NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 2,788,200 2014-09-17 2014-09-18 151 2131001 2014 Pagese paaftesie PAGESE PER PAAFTESINE PER BASHKINE BALLSH