Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Ballsh (0924) All All 119,299,442.00 179 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 2,962,050 2014-07-15 2014-07-15 118 2131001 2014 Pagese paaftesie PAGESE PER PAAFTESINE PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 6,000 2014-07-15 2014-07-15 119 2131001 2014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGESE PER0.2% SHERBIM PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 2,600 2014-07-15 2014-07-15 117 2131001 2014 Ndihme ekonomike PAGESE PER ND.EKONOMIKE PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 849,993 2014-07-08 2014-07-08 110 2131001 2014 Shtese page per funksionin PAGESE PER PAGA PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 1,307,763 2014-07-08 2014-07-08 105 2131001 2014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur PAGESE PER PAGA PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 48,986 2014-07-08 2014-07-08 104 2131001 2014 Shtese page per funksionin PAGESE PER PAGA PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) HOTI BAILIFF SERVICE Mallakaster 10,000 2014-07-08 2014-07-08 107 2131001 2014 Paga baze PAGESE PER HOTI BAILIF SERVICES NGA BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) ZYRA PERMBARIMORE FIER Mallakaster 2,000 2014-07-08 2014-07-08 106 2131001 2014 Paga baze PAGESE NGA BASHKINE BALLSH (ARBER DURAJ) PER ZYREN PERMBARIMORE FIER
  Bashkia Ballsh (0924) EDUART CAUSHAJ Mallakaster 23,600 2014-06-27 2014-06-27 103 2131001 2014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGESE PER EDUART CAUSHAJ NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 2,600 2014-06-26 2014-06-27 91 2131001 2014 Ndihme ekonomike PAGESE PER ND.EKONOMIKE PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) ALEKSANDER BEJDAJ Mallakaster 1,500 2014-06-26 2014-06-26 102 2131001 2014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGESE PER ALEKSANDER BEJDAJ NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mallakaster 10,417 2014-06-23 2014-06-24 100 2131001 2014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna PAGESE PER LILJANA MYRSELAJ NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) ERIS SHEHAJ Mallakaster 25,000 2014-06-20 2014-06-20 92 2131001 2014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGESE PER ERIS SHEHAJ PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 5,800 2014-06-17 2014-06-18 99 2131001 2014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGESE PER 0.2% SHERBIM PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 2,895,150 2014-06-17 2014-06-18 98 2131001 2014 Pagese paaftesie PAGESE PER PAAFTESINE PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 844,004 2014-06-06 2014-06-09 89 2131001 2014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGESE PER PAGA PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 494,800 2014-06-05 2014-06-06 87 2131001 2014 Ndihme ekonomike PAGESE NGA BASHKIA BALLSH PER ND.EKONOMIKE
  Bashkia Ballsh (0924) CEZ SHPERNDARJE Mallakaster 396,488 2014-06-05 2014-06-06 85 2131001 2014 Elektricitet 2131001 PAGESE PER CEZ SHPERNDARJE NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 1,000 2014-06-05 2014-06-06 88 2131001 2014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGESE 0.2% SHERBIM PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 48,986 2014-06-03 2014-06-03 86 02131001 2014 Paga baze PAGESE PER PAGA PER BASHKINE BALLSH