Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Ballsh (0924) All All 119,299,442.00 179 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 6,450 2014-12-16 2014-12-16 229 02131001 2014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGESE NGA BASHKIA BALLSH PER POSTEN I
  Bashkia Ballsh (0924) JUELA NUHAJ Mallakaster 11,850 2014-12-16 2014-12-16 222 2131001 2014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat PAGESE PER JUELA NUHAJ NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 2,975,675 2014-12-16 2014-12-16 228 02131001 2014 Pagese paaftesie PAGESENGA BASHKINE BALLSH PER PAAFTESI
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 50,000 2014-12-16 2014-12-16 226 2131001 2014 Ndihme ekonomike PAGESE PER NDIHME TE MENJEHERSHME NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Mallakaster 7,431 2014-12-16 2014-12-16 219 2131001 2014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit PAGESE PER DPSHTRR NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) ZYRA PERMBARIMORE FIER Mallakaster 100,000 2014-12-16 2014-12-16 225 2131001 2014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna PAGESE NGA BASHKINE BALLSH (RAHIME MUCAJ) PER ZYREN PERMBARIMORE FIER
  Bashkia Ballsh (0924) SARK Mallakaster 198,000 2014-12-16 2014-12-16 216 2131001 2014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGESE PER SARK PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Mallakaster 20,000 2014-12-16 2014-12-16 223 2131001 2014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna PAGESE PER PRESTIGE BAILIFF SERVICES(XH.OSMENAJ) NGA BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Mallakaster 2,950 2014-12-16 2014-12-16 218 2131001 2014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit PAGESE PER SGS AUTOMOTIVE NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) DEGA TATIMEVE Mallakaster 26,105 2014-12-16 2014-12-16 217 2131001 2014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara PAGESE NGA BASHKIA BALLSH PER AGJENCINE TATIMORE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mallakaster 2,000 2014-12-16 2014-12-16 221 2131001 2014 Paga baze 2131001 PAGESE NGA( LEONORA LUTAJ) NDALESE NE PAGE NGA BASHKIA BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 40,023 2014-12-16 2014-12-16 228 02131001 2014 Pagese paaftesie PAGESE PER PAGA PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 40,023 2014-12-16 2014-12-16 228 02131001 2014 Shtese page per funksionin PAGESE PER PAGA PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) ATLANTIK 3 Mallakaster 540,000 2014-12-12 2014-12-12 213 2131001 2014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim PAGESE PER HOTI BAILIF SERVICES PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 49,410 2014-12-10 2014-12-10 210 2131001 2014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGESE PER PAGA NENTOR PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 380,000 2014-12-10 2014-12-10 214 2131001 2014 Paga baze PAGESE PER PAGA NENTOR PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 885,200 2014-12-10 2014-12-10 215 2131001 2014 Paga baze PAGESE PER PAGA NENTOR PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) YMERAJ PRINT Mallakaster 47,040 2014-12-10 2014-12-10 212 2131001 2014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik PAGESE PER YMERAJ PRINT PER BASHKINE BALLSH
  Bashkia Ballsh (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 250,000 2014-12-05 2014-12-05 210 2131001 2014 Grant per femije te lindur PAGESE NGA BASHKIA BALLSH GRAND PER FEMIJE TE LINDUR
  Bashkia Ballsh (0924) DINO OSMËNAJ Mallakaster 161,000 2014-11-20 2014-11-20 200 2131001 2014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale PAGESE PER DINO OSMENAJ NGA BASHKIA BALLSH