Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Konispol (3731) All All 759,689,147.00 843 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 173,281 2021-05-10 2021-05-11 10421560012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Sarande 12,000 2021-05-10 2021-05-11 11221560012021 Shtese page per funksionin ndales page dritan alizoti sipas vendimit te gjyqit nr.reg 762/935 dt.26.12.2019 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 492,242 2021-05-10 2021-05-11 10521560012021 Paga baze paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 3,100,543 2021-05-10 2021-05-11 10121560012021 Shtese page per funksionin paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 854,825 2021-05-10 2021-05-11 10221560012021 Shtese page per funksionin paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) BLEK-K Sarande 14,836 2021-05-10 2021-05-11 11321560012021 Shtese page per funksionin ndales page proko cerro sipas vendimit sekuestro nr.174 dt.18.02.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 1,284,707 2021-05-05 2021-05-06 10021560012021 Ndihme ekonomike pages ndihme ek paftesi nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 2,739,085 2021-05-05 2021-05-06 9921560012021 Pagese paaftesie pages ndihme ek paftesi nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 808,267 2021-05-05 2021-05-06 9821560012021 Ndihme ekonomike pages ndihme ek paftesi nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) Qemal Mulla Sarande 521,300 2021-04-27 2021-04-28 9621560012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri likujdim fat nr.42/43 dt 24.11.2020 sipas procverbal emergjence dt.24.11.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) KALIVIOTI Sarande 5,000,000 2021-04-14 2021-04-22 9221560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) LIKUJDIM FAT NR.1/2021 DT.11.03.2021 SITUACIONI NR.1 SIPAS KONT.NR.1356 DT.30.12.2020 RIKONSTRUKSION RRUGE HALIQE NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Sarande 12,000 2021-04-19 2021-04-20 8621560012021 Shtese page per funksionin likujdim vendim gjyqesor sipas nendimit nr.reg.762/935 dt.26.012.2019 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) Edmond Danga (M04023802P) Sarande 964,000 2021-04-15 2021-04-16 9521560012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj likujdim fat nr.2/2021 dt.06.04.2021 sipac proces verbali emergjences dt.06.04.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) JETMIR LAME Sarande 1,980,000 2021-04-14 2021-04-16 9321560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik LIKUJDIM FAT NR.1/2021 DT.29.03.2021 SIPAS KONT NR.401 DT.01.04.2021 PAJISJE PER NDRICIMIN PUBLIK NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) MENOCOM Sarande 168,000 2021-04-01 2021-04-12 7121560012021 Sherbime telefonike LIKUJDIM INTERNETI FAT NR.62 DT.23.07.2020 NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 172,581 2021-04-08 2021-04-12 7821560012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) VANGJEL GJONI Sarande 258,100 2021-04-08 2021-04-12 8821560012021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit likujdim fat nr.22 dt.23.12.2020 sipas pv dt.23.12.2020 det.prap nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) "MILOSAO" Sarande 119,600 2021-04-08 2021-04-12 8921560012021 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres likujdim fat nr.587 dt.31.12.2021 dety prapa nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) "NIKA" Sarande 928,656 2021-04-06 2021-04-09 7321560012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative LIKUJDIM FAT NR.181 DT.28.12.2020 NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 3,036,376 2021-04-08 2021-04-09 7521560012021 Shtese page per funksionin paga nga bashkia konispol