Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Konispol (3731) All All 759,689,147.00 843 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 492,242 2021-04-08 2021-04-09 7921560012021 Paga baze paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) VODAFONE ALBANIA Sarande 54,581 2021-04-08 2021-04-09 9021560012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) BLEK-K Sarande 14,836 2021-04-08 2021-04-09 8721560012021 Shtese page per funksionin ndales page proko cerro sipas sekuestros 174 dt.18.02.2020 nga basahkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 137,184 2021-04-08 2021-04-09 7721560012021 Shtese page per vjetersi ne pune paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) LALI Sarande 2,200,000 2021-04-08 2021-04-09 9121560012021 Karburant dhe vaj likujdim fat nr.31.10.2020 sipas kont 787 dt.21.08.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 838,977 2021-04-08 2021-04-09 7621560012021 Shtese page per funksionin paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) JODY-KOMPANY Sarande 360,000 2021-04-06 2021-04-08 7221560012021 Blerje dokumentacioni likujdim fat nr.9DB37E6467F DT.23.03.2021 NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) MANE/S Sarande 146,400 2021-04-06 2021-04-08 7421560012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale LIKUJDIM FAT NR.7 DT.30.05.2020 PV EMERGJENCE DT.30.02.2020 NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 1,258,372 2021-04-06 2021-04-07 6821560012021 Pagese paaftesie paftesia njesia admin markat nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 2,661,069 2021-04-06 2021-04-07 6721560012021 Pagese paaftesie paftesia NJESIA ADMIN.XARRE nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 841,267 2021-04-06 2021-04-07 6621560012021 Ndihme ekonomike paftesia nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) MANE/S Sarande 960,000 2021-03-30 2021-03-31 7021560012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj likujdim fat nr.3 dt.29.03.2021,up nr.4 dt.22.03.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) FERDINAND SHUMULI Sarande 620,000 2021-03-30 2021-03-31 6921560012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri likujdim fat.nr.12 dt.30.12.2020,up nr.42 dt.24.12.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 16,702 2021-03-30 2021-03-31 6521560012021 Sherbime telefonike likujdim nr.serial.389055749,389023847 dt.28.02.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) EDI MOTORS Sarande 129,700 2021-03-17 2021-03-19 6221560012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri likujdim fat nr.3028 dt.15.12.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) BAJKAJ LAND Sarande 800,000 2021-03-17 2021-03-18 6421560012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative LIKUJDIM FAT NR.24 DT.03.03.2021 NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) HYUNDAI AUTO ALBANIA Sarande 340,156 2021-03-17 2021-03-18 632150012021 Shpenzime te tjera transporti LIKUJDIM FAT NR.1714 DT.22.11.2017 DET MI PRAPAMBETUR NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) Fredi Ajazi Sarande 36,000 2021-03-08 2021-03-17 4521560012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim sherbime dizifektimi nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) Sovjet Habipi Sarande 700,000 2021-03-12 2021-03-17 6121560012021 Blerje dokumentacioni likujdim fat nr.1 dt.03.05.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 165,263 2021-03-08 2021-03-09 5021560012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur shperblim keshilltaret nga bashkia konispol