Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Konispol (3731) All All 839,150,580.00 910 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 446,394 2021-10-06 2021-10-07 25821560012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 117,168 2021-10-06 2021-10-07 25621560012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) LALI Sarande 1,669,562 2021-09-30 2021-10-01 25021560012021 Karburant dhe vaj likujdim fat nr.392 dt.30.11.2020
  Bashkia Konispol (3731) BANKA E TIRANES Sarande 330,000 2021-09-30 2021-10-01 25121560012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale likujdim fat sipas relacionit te sek.kultures nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) BANKA E TIRANES Sarande 620,000 2021-09-30 2021-10-01 25221560012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale LIKUJDIM FAT SIPAS AKT MARVESHJES NR.789 PROT DT.28.07.2021 NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) Qemal Mulla Sarande 192,360 2021-09-28 2021-09-30 24921560012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri likujdim fat nr.12 dt.30.06.2021 proces verbal emergjence dt.30.06.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 11,791 2021-09-28 2021-09-30 24821560012021 Sherbime telefonike likujdim tel nr.klienti 31000187036,110000073448 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) Sovjet Habipi Sarande 800,000 2021-09-16 2021-09-21 24731560012021 Blerje dokumentacioni likujdim fat nr.3/2021 dt.15.09.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) EAGLE CONS Sarande 2,500,000 2021-09-16 2021-09-21 24421560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore likujdim fat nr.1 dt.03.12.2019 situacion perfundimtar sipas kon nr.1932 dt.24.08.2018 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) SADIFE BEQIRI Sarande 450,400 2021-09-16 2021-09-20 24021560012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative likujdim fat nr.8,9,10 dt.13.08.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) "MILOSAO" Sarande 288,132 2021-09-16 2021-09-20 24431560012021 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres likujdim fat nr.17 dt.21.07.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RIGELS ÇAÇI Sarande 178,000 2021-09-16 2021-09-20 23931560012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri likujdim fat nr.1 dt.06.08.2021 sipas procesverbalit dt.06.08.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) BANKA E TIRANES Sarande 66,000 2021-09-17 2021-09-20 24121560012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale shp transporti per materialet zgjedhore nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) EUROPETROL DURRES ALBANIA Sarande 334,000 2021-09-03 2021-09-20 23321560012021 Karburant dhe vaj likujdim fat nr.57/2021 dt.14.07.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) VODAFONE ALBANIA Sarande 100,900 2021-09-03 2021-09-07 23221560012021 Shtese page per funksionin likujdim tel fat nr. 4598/2021,24929/2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Sarande 12,000 2021-09-03 2021-09-07 23021560012021 Shtese page per funksionin ndales page dritan alizoti sipas sekuestros nr.762/935 dt.26.12.2019 bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) BLEK-K Sarande 14,836 2021-09-03 2021-09-07 23121560012021 Shtese page per funksionin ndales page proko cerro sipas sekuestros nr.174 dt.18.02.2020 bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 164,563 2021-09-03 2021-09-07 22221560012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur shperblim keshilltaret nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 99,450 2021-09-03 2021-09-07 23521560012021 Te tjera transferta tek individet shperblim per dalje ne pension nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 1,155,032 2021-09-02 2021-09-03 23821560012021 Pagese paaftesie paga nga bashkia konispol