Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Konispol (3731) All All 796,709,995.00 865 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Konispol (3731) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Sarande 12,000 2021-01-19 2021-01-22 1321560012021 Shtese page per funksionin likujdim detyrim permbarimor dritan alizoti sipas vendimit nr.reg 762/935 prot 5835 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 172,581 2021-01-19 2021-01-22 421560012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur shperblim keshilltaret nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 829,440 2021-01-14 2021-01-15 21560012021 Shtese page per funksionin paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 415,400 2021-01-14 2021-01-15 521560012021 Paga baze paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 3,062,247 2021-01-13 2021-01-15 121560012021 Paga baze paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 116,728 2021-01-14 2021-01-15 321560012021 Shtese page per vjetersi ne pune paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) ALVORA Sarande 956,160 2020-12-29 2020-12-31 36421560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve LIKUJDIM FAT NR.28.12.2020,UP NR.41 DT.18.12.2020 NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) ARISTOTEL KOCI Sarande 270,000 2020-12-29 2020-12-30 36521560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore likujdim fat nr.22 dt.28.12.2020 sipas kont 701 dt.22.07.2020 supervizim punimesh "Rikonstruksion i rrjetit te brendshem te fshatit Xarre nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) VAL&JET Sarande 960,000 2020-12-24 2020-12-29 36021560012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative likujdim fat nr.1425 dt.20.10.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 921,755 2020-12-24 2020-12-28 35521560012020 Ndihme ekonomike pages paftesi ndihme ek nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 2,245,055 2020-12-24 2020-12-28 35621560012020 Ndihme ekonomike pages paftesi ndihme ek nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 1,145,657 2020-12-24 2020-12-28 35721560012020 Pagese paaftesie pages paftesi ndihme ek nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 280,000 2020-12-24 2020-12-28 362/121560012020 Te tjera transferta tek individet shperblim per femijet e lindur nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 46,000 2020-12-24 2020-12-28 36121560012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative shp per njoftimin e zgjedhesve nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 43,200 2020-12-24 2020-12-28 36221560012020 Ndihme ekonomike pages ndihme ek nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 152,440 2020-12-24 2020-12-28 36421560012020 Pagese paaftesie pages ndihme ek nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 407,016 2020-12-24 2020-12-28 36321560012020 Pagese paaftesie pages ndihme ek nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) R-LULA Sarande 250,000 2020-11-25 2020-12-18 32921560012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative likujdim fat nr.992 dt.13.11.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) AGI KONS Sarande 1,388,016 2020-12-11 2020-12-15 33621560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala likujdim garanci punimesh rikonstruksion ujesjellesi ninat certifikat perfundimtare e marjes ne dorezim te punimeve dt.06.11.2020,akt kolaudimi dt.26.10.2017 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) VODAFONE ALBANIA Sarande 52,918 2020-12-11 2020-12-15 34821560012020 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur shp tel nga bashkia konispol