Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Konispol (3731) All All 796,709,995.00 865 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 347,480 2021-02-22 2021-02-24 4121560012021 Ndihme ekonomike lik ndihma ekonomike bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Sarande 12,000 2021-02-22 2021-02-24 3321560012021 Shtese page per funksionin likujdim detyrim permbarimor Dritan Alizotisipas vendimit nr.174 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) BLEK-K Sarande 14,836 2021-02-22 2021-02-24 3421560012021 Shtese page per funksionin likujdim detyrim permbarimor proko cerro sipas vendimit nr.174 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 1,132,392 2021-02-17 2021-02-18 3721560012021 Pagese paaftesie likujdojme invalid janar 2021 bashkia Konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 2,185,624 2021-02-17 2021-02-18 3621560012021 Ndihme ekonomike likujdojme invalid janar 2021 bashkia Konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 672,622 2021-02-17 2021-02-18 3521560012021 Ndihme ekonomike likujdojme invalid janar 2021 bashkia Konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 455,294 2021-02-17 2021-02-18 2521560012021 Shtese page per funksionin paga nga bashkia Konispol janar 2021
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 3,002,227 2021-02-17 2021-02-18 2121560012021 Paga me kontrate per pune sezonale paga nga bashkia Konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 828,208 2021-02-17 2021-02-18 2221560012021 Shtese page per funksionin paga nga bashkia Konispol janar 2021
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 117,168 2021-02-17 2021-02-18 2321560012021 Paga baze paga nga bashkia Konispol janar 2021
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 165,263 2021-02-17 2021-02-18 2421560012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur paga nga bashkia Konispol janar 2021
  Bashkia Konispol (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 12,556 2021-02-03 2021-02-04 2021560012021 Sherbime telefonike shp tel nr.klienti.310001870362,110000073448 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) C L A S S I C Sarande 49,320 2021-01-29 2021-02-01 1521560012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri likujdim fat nr.217 dt.26.07.2019 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) "NIKA" Sarande 900,006 2021-01-29 2021-02-01 1921560012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative likujdim fat nr.63 dt.17.06.2020 prov verb.dt.19.06.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) Sovjet Habipi Sarande 550,000 2021-01-28 2021-02-01 1821560012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj likujdim fat nr.11 dt.16.11.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) LALI Sarande 1,500,000 2021-01-26 2021-01-28 1721560012021 Karburant dhe vaj likujdim fat nr.426 dt.28.12.2020 sipas kont.787 dt.21.08.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) ZYRA PERMBARIMIT SARANDE Sarande 180,000 2021-01-22 2021-01-28 1621560012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna likujdim vendim gjyqesor sipas vendimit nr.136 dt.27.06.2007 det prapambetur bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) TINOS Sarande 85,000 2021-01-22 2021-01-26 1521560012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri likujdim fat nr.125 dt.31.12.2019 proc.verbal emergjence dt.31.12.2019 detyrim i prapambetur bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) BLEK-K Sarande 14,836 2021-01-19 2021-01-22 1421560012021 Shtese page per funksionin likujdim detyrim permbarimor proko cerro sipas vendimit nr.174 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) VODAFONE ALBANIA Sarande 51,426 2021-01-19 2021-01-22 1221560012021 Shtese page per funksionin likujdim nr.fat.393395328 nga bashkia konispol