Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Konispol (3731) All All 839,150,580.00 910 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 1,230,714 2020-11-25 2020-11-26 33321560012020 Pagese paaftesie likujdim paftesi,ndihm ek nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) HE&SK 11 Sarande 119,000 2020-11-24 2020-11-26 32521560012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale LIKUJDIM FAT NR.11 DT.21.10.2020 SIPAS KONT NR.2325 DT.21.10.2020 NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 808,435 2020-11-24 2020-11-25 33121560012020 Pagese paaftesie likujdim paftesi ndihme ek bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) SADIFE BEQIRI Sarande 538,200 2020-11-23 2020-11-25 31921560012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative likujdim fat nr.5,6 dt.21.09.2020 ,up nr54 dt.04.09.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) Indrit Sulejman Sarande 40,000 2020-11-20 2020-11-23 31721560012020 Pjese kembimi, goma dhe bateri LIKUJDIM FAT NR.1/2 DT.09.04.2019 DETRIM I PRAPAMBETUR NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) VANGJEL GJONI Sarande 364,840 2020-11-19 2020-11-20 32821560012020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit likujdim fat nr.78 dt.13.11.2020 pv dt.13.11.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) INSIG SH.A Sarande 110,090 2020-11-18 2020-11-19 30521560012020 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit sigurim autoveture AA379OE/AA195NR FAT NR.48,78 DT.08.10.2020 UP NR.08.10.2020 NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) KALIVIOTI Sarande 2,129,200 2020-11-17 2020-11-19 30121560012020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj likujdim fat nr.209 dt.10.06.2020 sipas konr.nr.1607 dt.05.12.2019 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) Bledar Humo Sarande 197,800 2020-11-16 2020-11-18 31421560012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative likujdim fat nr.9,10 dt.18.09.2020 ,up nr.52 dt.02.09.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) VANGJEL GJONI Sarande 366,720 2020-11-17 2020-11-18 30821560012020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit likujdim fat nr.7 dt.26.10.2020 proc.v dt.26.10.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Sarande 12,000 2020-11-16 2020-11-18 29821560012020 Shtese page per funksionin ndales dritan alizoti sipas nr.regj.762/935 dt.26.12.2019 prot.5835 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) BLEK-K Sarande 14,836 2020-11-16 2020-11-18 29921560012020 Shtese page per funksionin ndales permbarimi proko cerro sipas sekuestros nr.174 dt.18.02.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RIGELS ÇAÇI Sarande 33,000 2020-11-13 2020-11-17 31821560012020 Pjese kembimi, goma dhe bateri likujdim fat nr.40 dt.24.07.2020 procesverbal dt.24.07.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) VODAFONE ALBANIA Sarande 56,888 2020-11-16 2020-11-17 29721560012020 Shtese page per funksionin likujdim tel nr.fat.360045295 dt.30.09.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) T & C Sarande 133,290 2020-11-13 2020-11-17 31321560012020 Pjese kembimi, goma dhe bateri likujdim fat nr.948 dt.06.03.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) ALVORA Sarande 348,000 2020-11-13 2020-11-17 32321560012020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj likujdim fat nr.42 dt.02.11.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) ALVORA Sarande 956,000 2020-11-13 2020-11-17 32421560012020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj likujdim fat nr.44 dt.06.11.2020 poces verbal emergjence dt.06.11.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) VULLNET LAME Sarande 236,640 2020-11-13 2020-11-17 31021560012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale likujdim fat nr.26/27 dt.01.10.2020 procesverbal 01.10.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) HATIXHE MEHMETI Sarande 64,000 2020-11-13 2020-11-17 30621560012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale likujdim fat nr.2 dt.04.09.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) "MILOSAO" Sarande 249,500 2020-11-13 2020-11-17 31521560012020 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres likujdim fat nr.93,94 dt.09.03.2020 nga bashkia konispol