Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Konispol (3731) All All 802,616,324.00 868 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Konispol (3731) BLEK-K Sarande 14,836 2020-12-11 2020-12-15 35021560012020 Shtese page per funksionin ndales permbarimi proko cero nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Sarande 12,000 2020-12-11 2020-12-15 34921560012020 Shtese page per funksionin ndales permbarimi per dritan alizoti nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) LALI Sarande 1,500,000 2020-12-11 2020-12-15 35421560012020 Karburant dhe vaj likujdim fat nr.320 dt.30.09.2020 sipas kont nr.787 dt.21.08.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 172,581 2020-12-04 2020-12-15 34021560012020 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur li keshilltar bashkia Konispol 2020
  Bashkia Konispol (3731) FATMIR TAKA Sarande 918,900 2020-12-11 2020-12-15 35221560012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative likujdim fat nr.45 dt.25.09.2020,up nr.23.07.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 96,713 2020-12-04 2020-12-07 33921560012020 Paga baze lik paga bashkia Konispol nentor 2020
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 3,165,283 2020-12-04 2020-12-07 33721560012020 Paga me kontrate per pune sezonale paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 744,641 2020-12-04 2020-12-07 33821560012020 Shtese page per funksionin paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 434,783 2020-12-04 2020-12-07 34121560012020 Shtese page per funksionin paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 2,275,417 2020-12-03 2020-12-04 33221560012020 Pagese paaftesie paftesi ,ndihme ek nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) Elvana Lula Sarande 601,000 2020-11-25 2020-11-26 33421560012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative likujdim fat nr.23 dt.23.11.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) GENAP GRUP Sarande 1,200,000 2020-11-24 2020-11-26 32621560012020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim likujdim fat nr.416 dt.13.11.2020,prcverbal emergjence,akt marveshje dt.09.11.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) SADIFE BEQIRI Sarande 523,000 2020-11-25 2020-11-26 33021560012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative likujdim fat nr.7 dt.10.11.2020,up nr.54 dt.04.09.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) CANE Sarande 78,000 2020-11-24 2020-11-26 32721560012020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim LIKUJDIM FAT NR.35 DT.14.09.2020 NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 180,000 2020-11-25 2020-11-26 33521560012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative shp unime dekori kopshtet nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 1,230,714 2020-11-25 2020-11-26 33321560012020 Pagese paaftesie likujdim paftesi,ndihm ek nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) HE&SK 11 Sarande 119,000 2020-11-24 2020-11-26 32521560012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale LIKUJDIM FAT NR.11 DT.21.10.2020 SIPAS KONT NR.2325 DT.21.10.2020 NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 808,435 2020-11-24 2020-11-25 33121560012020 Pagese paaftesie likujdim paftesi ndihme ek bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) SADIFE BEQIRI Sarande 538,200 2020-11-23 2020-11-25 31921560012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative likujdim fat nr.5,6 dt.21.09.2020 ,up nr54 dt.04.09.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) Indrit Sulejman Sarande 40,000 2020-11-20 2020-11-23 31721560012020 Pjese kembimi, goma dhe bateri LIKUJDIM FAT NR.1/2 DT.09.04.2019 DETRIM I PRAPAMBETUR NGA BASHKIA KONISPOL