Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Konispol (3731) All All 839,150,580.00 910 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Konispol (3731) SAVRIKAL Sarande 960,000 2021-06-04 2021-06-11 14421560012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore likujdim fat nr.8 dt.11.05.2021 sipas proces verbalit dt.07.05.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) LALI Sarande 1,081,640 2021-06-04 2021-06-07 14521560012021 Karburant dhe vaj likujdim fat nr.357 dt.31.10.2020 sipas kont.787 dt.21.08.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) Edmond Danga (M04023802P) Sarande 960,000 2021-06-03 2021-06-07 14321560012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj likujdim fat nr.5/2021 dt.29.05.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) Edmond Danga (M04023802P) Sarande 997,800 2021-06-03 2021-06-04 14121560012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj likujdim fat nr.1/2021 dt.30.03.2021 sipas proces verbal emergjence dt.30.03.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) EUROPETROL DURRES ALBANIA Sarande 410,800 2021-06-03 2021-06-04 14021560012021 Karburant dhe vaj likujdim fat. nr.64165/2021 dt.30.04.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 117,168 2021-06-02 2021-06-03 12821560012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 804,654 2021-06-02 2021-06-03 12721560012021 Shtese page per funksionin paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 1,219,037 2021-06-02 2021-06-03 12521560012021 Ndihme ekonomike paftesi ,ndihme ekonomike njesia admin.markat nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 492,242 2021-06-02 2021-06-03 13021560012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 3,070,254 2021-06-02 2021-06-03 12621560012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) BLEK-K Sarande 14,836 2021-06-02 2021-06-03 13821560012021 Shtese page per funksionin ndales proko cerro nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Sarande 12,000 2021-06-02 2021-06-03 13721560012021 Shtese page per funksionin ndales dritan alizoti nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 165,263 2021-06-02 2021-06-03 12921560012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur shperblim keshilltaret nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 776,332 2021-06-02 2021-06-03 12321560012021 Pagese paaftesie paftesi ,ndihme ekonomike bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) VODAFONE ALBANIA Sarande 51,805 2021-06-02 2021-06-03 13921560012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur shp tel nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 1,693,783 2021-06-02 2021-06-03 12421560012021 Pagese paaftesie pagese paftesie njesia admin xarre nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) SAVRIKAL Sarande 1,729,999 2021-05-26 2021-05-31 11921560012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore likujdim fat nr.7 dt.11.05.2021 sipas procesverbalit te emergjences dt.07.05.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) EURO-ALB Sarande 18,240,000 2021-05-25 2021-05-28 114121560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) likujdim fat nr.67 dt.31.08.2020 sipas kont nr.539 dt.09.06.2020 rikonstruksion rrjeti i brendshem te ujsjellesit te fshatit xarre nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) ANTONETA RRAKO Sarande 49,350 2021-05-26 2021-05-27 12221560012021 Kancelari LIKUJDIM FAT NR.1 DT.13.05.2021 NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) IZET LESHI Sarande 330,000 2021-05-26 2021-05-27 12021560012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj LIKUJDIM FAT NR.14 DT.18.05.2021 SIPAS PROCESVERBALIT TE EMERGJENCES NGA BASHKIA KONISPOL