Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Konispol (3731) All All 759,689,147.00 843 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Konispol (3731) BLEK-K Sarande 14,836 2021-03-08 2021-03-09 6021560012021 Shtese page per funksionin ndales page proko cerro sipas sekuestros nr.174 dt.18.02.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) VODAFONE ALBANIA Sarande 57,354 2021-03-08 2021-03-09 5821560012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur shp tel nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Sarande 12,000 2021-03-08 2021-03-09 5921560012021 Shtese page per funksionin likujdim detyrim permbarimor dritan alizoti sipas vendimit nr.reg 762/935 prot 5835 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) R-LULA Sarande 420,000 2021-03-08 2021-03-09 4621560012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative likujdim fat nr.993 dt.23.12.2020 sipas proc verbal vlersimi dt.23.12.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 2,992,502 2021-03-05 2021-03-08 4721560012021 Paga baze paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 1,219,237 2021-03-05 2021-03-08 6321560012021 Ndihme ekonomike ndihme ek paftesi njesia admin. markat nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 839,921 2021-03-05 2021-03-08 4821560012021 Shtese page per funksionin paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 117,168 2021-03-05 2021-03-08 4921560012021 Paga baze paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 492,242 2021-03-05 2021-03-08 5121560012021 Shtese page per funksionin paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 727,357 2021-03-05 2021-03-08 6121560012021 Pagese paaftesie ndihme ek paftesi njesia admin. konispol nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 2,542,489 2021-03-05 2021-03-08 6221560012021 Ndihme ekonomike ndihme ek paftesi njesia admin. xarre nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) FATMIR TAKA Sarande 950,350 2021-02-24 2021-02-25 4321560012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative likujdim fat nr.66 dt.22.12.2020,up nr.37 dt.23.07.2020 regjistruar ne det.prap.me nr.dok.3041 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) LALI Sarande 1,652,798 2021-02-24 2021-02-25 3821560012021 Karburant dhe vaj likujdim fat hnr.426,357 dt.28.12.2020 kont.nr.787 dt.21.08.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) ALVORA Sarande 3,200,000 2021-02-23 2021-02-25 4421560012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Lik faturen e emergjences nr 56 data 31.12.2020 bashkia Konispol
  Bashkia Konispol (3731) VLASH PETROL Sarande 297,998 2021-02-24 2021-02-25 3921560012021 Karburant dhe vaj likujdim fat nr.117 dt.13.12.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 37,620 2021-02-22 2021-02-24 4021560012021 Ndihme ekonomike lik ndihma ekonomike bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 123,100 2021-02-22 2021-02-24 4221560012021 Ndihme ekonomike lik ndihma ekonomike bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) VODAFONE ALBANIA Sarande 53,039 2021-02-22 2021-02-24 3221560012021 Shtese page per funksionin lik faturen e telefonit nentor 2020 bashkia Koniapol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 347,480 2021-02-22 2021-02-24 4121560012021 Ndihme ekonomike lik ndihma ekonomike bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Sarande 12,000 2021-02-22 2021-02-24 3321560012021 Shtese page per funksionin likujdim detyrim permbarimor Dritan Alizotisipas vendimit nr.174 nga bashkia konispol