Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Konispol (3731) All All 759,689,147.00 843 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Konispol (3731) "NIKA" Sarande 899,759 2021-08-27 2021-08-30 21821560012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative likujdi fat nr.17/2021 dt.31.07.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) Indrit Balani Sarande 30,000 2021-08-27 2021-08-30 21721560012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative likujdim fat nr.1/2021 dt.18.08.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) LALI Sarande 419,448 2021-08-13 2021-08-16 20821560012021 Karburant dhe vaj likujdim fat nr.392 dt.30.11.2020 sipas kont.nr.787 dt.21.08.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) ALBTELEKOM SH.A. Sarande 13,324 2021-08-03 2021-08-16 19221560012021 Sherbime telefonike likujdim te fat nr.401388840,401337977 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) LALI Sarande 580,552 2021-08-13 2021-08-16 20721560012021 Karburant dhe vaj likujdim fat nr.392 dt.30.11.2020 sipas kont.nr.787 dt.21.08.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) Edmond Danga (M04023802P) Sarande 990,000 2021-08-10 2021-08-11 21321560012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj likujdim fat nr 7/2021 dt.30.06.2021 up nr.18 dt.21.06.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) Edmond Danga (M04023802P) Sarande 963,000 2021-08-10 2021-08-11 21421560012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj likujdim fat nr 6/2021 dt.26.06.2021 up nr.17 dt.21.06.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 716,761 2021-08-09 2021-08-10 21021560012021 Ndihme ekonomike PAFTESI,NDIHME EK NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 2,179,312 2021-08-09 2021-08-10 21121560012021 Pagese paaftesie PAFTESI,NDIHME EK NJESIA ADMIN XARRE NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 1,333,472 2021-08-09 2021-08-10 21221560012021 Pagese paaftesie PAFTESI,NDIHME EK NJESIA ADMIN MARKAT NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 251,445 2021-08-09 2021-08-10 21521560012021 Posta dhe sherbimi korrier LIKUJDIM SHERBIM POSTAR SIPAS PERMBLEDHESES BASHKENGJITUR NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) BLEK-K Sarande 14,836 2021-08-03 2021-08-04 20521560012021 Shtese page per funksionin ndales proko cerro nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Sarande 12,000 2021-08-03 2021-08-04 20421560012021 Shtese page per funksionin ndales dritan alizoti sipas vendimit.nr.reg 762/935 dt.26.12.2019 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 117,168 2021-08-03 2021-08-04 19521560012021 Shtese page per vjetersi ne pune paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 3,092,953 2021-08-03 2021-08-04 19321560012021 Shtese page per funksionin paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 1,118,842 2021-08-03 2021-08-04 19421560012021 Shtese page per funksionin paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 173,281 2021-08-03 2021-08-04 19621560012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 496,934 2021-08-03 2021-08-04 19721560012021 Shtese page per funksionin paga nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) KALIVIOTI Sarande 5,000,000 2021-07-30 2021-08-03 18121560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve likujdim fat nr.1/2021 dt.11.03.2021 situacioni nr 1 sipas kont.1356 dt.30.12.2020 rikonstruksion rruge haliqe markat
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 9,713 2021-07-16 2021-07-19 18821560012021 Shtese page per funksionin PAGA NGA BASHKIA KONISPOL