Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Konispol (3731) All All 759,689,147.00 843 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Konispol (3731) VICTORIA - AL Sarande 108,000 2021-07-16 2021-07-19 18921560012021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale likujdim fat nr.428 dt.26.08.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) TINOS Sarande 170,500 2021-07-16 2021-07-19 19021560012021 Pjese kembimi, goma dhe bateri likujdim fat nr.156 dt.31.12.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) "NIKA" Sarande 898,813 2021-07-16 2021-07-19 19121560012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative likujdim fat nr.5/2021 dt.14.05.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) MANE/S Sarande 1,000,000 2021-07-09 2021-07-14 18721560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve likujdim fat nr.7/2021 dt.08.07.2021,up nr.3,3.1 dt.09.03.2021 sipas kont 585 dt.26.05.2021 permiresim infrastruktur se funizimit me uje ne fshatrat e Bashkise Konispol
  Bashkia Konispol (3731) MANE/S Sarande 17,764,969 2021-07-07 2021-07-13 17921560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve likujdim fat nr.6/2021 dt.06.07.2021,up nr.3,3.1 dt.09.03.2021 sipas kont 585 dt.26.05.2021 permiresim infrastruktur se funizimit me uje ne fshatrat e Bashkise Konispol
  Bashkia Konispol (3731) KALIVIOTI Sarande 1,523,280 2021-07-08 2021-07-13 18221560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve likujdim fat nr.2/2021 dt.24.06.2021,up nr.2,2/1 dt.27.01.2021 sipas kont.635 dt.08.06.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) Suela Hyseni Sarande 160,000 2021-07-08 2021-07-12 18421560012021 Shpenzime te tjera transporti likujdim fat nr.32 dt.18.12.2019 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) FATMIR TAKA Sarande 940,000 2021-07-09 2021-07-12 18521560012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative likujdim fat nr.70 dt.30.12.2020 nga bashka konispol
  Bashkia Konispol (3731) "NIKA" Sarande 935,746 2021-07-08 2021-07-09 18621560012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative likujdim fat nr102 dt.30.08.2020 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) Edmond Danga (M04023802P) Sarande 990,000 2021-07-08 2021-07-09 18321560012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj likujdim fat nr4/2021 dt.25.05.2021 sipas procesverbalit te emergjences dt 30.03.2021 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 2,668,536 2021-07-07 2021-07-08 17621560012021 Ndihme ekonomike ndihme ,paftesi nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 786,712 2021-07-07 2021-07-08 17521560012021 Ndihme ekonomike ndihme ,paftesi nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 1,252,827 2021-07-07 2021-07-08 17721560012021 Pagese paaftesie ndihme ,paftesi njesia andmin xarre nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) LALI Sarande 2,000,000 2021-07-06 2021-07-08 17321560012021 Karburant dhe vaj likujdim 392 dt.28.12.2020 kont.787 dt.21.08.2020
  Bashkia Konispol (3731) HYUNDAI AUTO ALBANIA Sarande 158,412 2021-07-06 2021-07-08 17421560012021 Shpenzime te tjera transporti likujdim fat nr.1714 dt.22.11.2017 nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) VODAFONE ALBANIA Sarande 105,825 2021-07-06 2021-07-07 17221560012021 Shtese page per funksionin ndalesa likujdim tel nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) BLEK-K Sarande 14,836 2021-07-06 2021-07-07 17121560012021 Shtese page per funksionin NDALES PROKO CERO NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) ZYRA PËRMBARIMORE PRIVATE REAL BAILIFF SERVICE Sarande 12,000 2021-07-06 2021-07-07 17021560012021 Shtese page per funksionin ndales permbarimi dritan alizoti nga bashkia konispol
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 2,971,423 2021-07-06 2021-07-07 15921560012021 Shtese page per funksionin PAGA NGA BASHKIA KONISPOL
  Bashkia Konispol (3731) RAIFFEISEN BANK SH.A Sarande 495,521 2021-07-06 2021-07-07 16321560012021 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA NGA BASHKIA KONISPOL