Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DELTA PHARMA - AL All 313,157,277.00 147 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Fier (0909) DELTA PHARMA - AL Fier 36,450 2014-07-15 2014-07-16 39310130172014 Ilaçe dhe materiale mjeksore MEDIKAMENTE SPITALI FIER
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) DELTA PHARMA - AL Vlore 312,640 2014-07-14 2014-07-14 147 1013060 2014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013060 PSIKIATRI MEDIKAMENTE FAT NR 015644 DAT 25.06.2014
  Sp. Kavaje (3513) DELTA PHARMA - AL Kavaje 11,540 2014-07-09 2014-07-10 18910130712014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM FAT 15646 DT 25.06.2014 ILACE E MATERIALE MJEKSORE KONTRATE 480/3 DT 11.06.2014
  Spitali Korce (1515) DELTA PHARMA - AL Korçe 72,900 2014-06-20 2014-06-23 34510130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE MEDIKAMENTE FAT.13788 DT 05.06.14
  Spitali Korce (1515) DELTA PHARMA - AL Korçe 198,800 2014-06-20 2014-06-23 34410130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE MEDIKAMENTE FAT.13789 DT 05.06.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 138,600 2014-03-20 2014-03-21 15010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kontr shtes 578/3 d 5/2/14,fat 2951 d 12/2/14 s 105332605,fh 2583 d 12/2/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 657,162 2014-03-20 2014-03-21 13010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna,kontr shtes 613/3 d 6/2/14,fat 2952 d 12/2/14 s 105332606,fh 2593 d 12/2/14,fat 2952 d 12/2/14 s 105332606,fh 2594 d 12/2/14