Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DELTA PHARMA - AL All 313,157,277.00 147 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Ushtarak (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 347,700 2014-12-23 2014-12-24 62410131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES mat mjeksore vazhdim kontr.49 dt. 30.05.2014 fat.19778(122004932) dt. 05.08.2014 fh. 120 dt. 05.08.2014 fat.0202782(122005426) dt. 12.08.2014 fh. 128 dt. 12.08.2014 fat.020953(122006107) dt. 20.08.2014 fh.
  Spitali Ushtarak (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 226,792 2014-12-23 2014-12-24 62610131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES mat mjeksore vazhdim kontr.49 dt. 30.05.2014 fat.022361(122008505) dt. 16.09.2014 fh. 174 dt. 16.09.2014
  Spitali Ushtarak (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 695,400 2014-12-23 2014-12-24 62310131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES mat mjeksore Up.88 dt. 07.03.2014 kontr.49 dt. 30.05.2014 fat.013528(105343182) dt. 03.06.2014 fh. 54 dt. 03.06.2014 fat. 016307(1225001461) dt. 30.06.2014 fh. 84 dt.30.06.2014
  Spitali Ushtarak (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 314,050 2014-12-23 2014-12-24 62710131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES mat mjeksore Up.86 dt. 07.03.2014 kontr.61 dt. 09.06.2014 fat.019231(122004385) dt. 30.07.2014 fh. 113 dt. 30.07.2014
  Spitali Ushtarak (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 1,733,556 2014-12-23 2014-12-24 62810131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES mat mjeksore vazhdim kontr.61 dt. 09.06.2014 fat.22712(122007866) dt. 09.09.2014 fh. 168 dt. 09.09.2014
  Sp. Laç (2019) DELTA PHARMA - AL Laç 2,555 2014-12-17 2014-12-24 40110130752014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013075 KOD INST 1013075 PAGUAR SHPENZIME PER ILACE KONTRATE NR 315/1 DT 01.08.2014 FT NR 032163 DT 09.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 600,264 2014-12-19 2014-12-23 339110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO NE VAZHD 2363/5 DT 23.05.14 F 027679 SR 122012833 DT 28.10.14 FH 4147 DT 28.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 3,622,230 2014-12-22 2014-12-23 331610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna ko 2645/1 dt 06.06.14 fat 029942 sr 122015096 dt 19.11.14 fh 4273 dt 19.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 1,183,500 2014-12-22 2014-12-23 336610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate 2831/8 dt 19.06.14 fat 029943 sr 122015097 dt 19.11.14 fh 4270 dt 19.11.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 5,850,000 2014-12-19 2014-12-23 339410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT KO NE VAZHD 3489/1 DT 04.08.14 FAT 029664 DT 17.11.14 FH 4248 DT 17.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 868,560 2014-12-22 2014-12-23 308710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT DP BARNA ko 3821/2 dt 22.07.13 fat 014267 sr 105325616 dt 18.10.13 fh 2205 dt 18.10.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 1,827,200 2014-12-19 2014-12-23 336910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KONT NE VAZHD 2645/1 DT 06.06.14 FAT 030077 DT 20.11.14 FH 4276 DT 20.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 1,060,640 2014-12-19 2014-12-23 336510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO NE VAZHD 2645/1 DT 06.06.14 FH 4283 DT 19.11.14 FAT 029945 DT 19.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 1,620,300 2014-12-22 2014-12-23 308810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna ko 3844/4 dt 05.07.13 fat 010658 dt 29.07.13+009937 dt 10.07.13+010660 dt 10.07.13 +012360 dt 10.09.13 fh 1820+1730+1816+2003 dt 29.07.13+10.07.13+31.07.13+10.09.13
  Sp. Berati (0202) DELTA PHARMA - AL Berat 48,320 2014-12-19 2014-12-22 71710130642014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali berat lik fat dhjetor 2014 medikamente
  Sp. Berati (0202) DELTA PHARMA - AL Berat 12,080 2014-12-19 2014-12-22 71810130642014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali berat lik fat dhjetor 2014 medikamente
  Spitali Shkoder (3333) DELTA PHARMA - AL Shkoder 79,940 2014-12-17 2014-12-18 48710130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali shkodrer likuj fat nr 122018028 dt 15.12.2014
  Sp. Kavaje (3513) DELTA PHARMA - AL Kavaje 81,900 2014-12-16 2014-12-17 39510130712014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 32166 DT 09.12.2014 KONTRATE 480/23 DT 09.12.2014
  Spitali Lushnje (0922) DELTA PHARMA - AL Lushnje 585,000 2014-12-11 2014-12-17 54710130222014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.BLERJE MEDIKAMENTE SIPAS KONTR.NR.672 DATE 19.08.2014 SIPAS FATURES SHTATOR 2014
  Sp. Kavaje (3513) DELTA PHARMA - AL Kavaje 2,190 2014-12-16 2014-12-17 39610130712014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 32162 DT 09.12.2014 KONTRATE 480/3 DT 11.06.2014