Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DELTA PHARMA - AL All 313,157,277.00 147 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Gjirokaster (1111) DELTA PHARMA - AL Gjirokaster 8,019 2014-09-12 2014-09-12 29710130182014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER MEDIKAMENTE FAT NR 019587 DT 04.08.2014 NR SER 122004741 FH NR 121 DT 04.08.2014 KONTR 195.1 DT 06.06..2014
  Sp. Berati (0202) DELTA PHARMA - AL Berat 60,400 2014-09-08 2014-09-08 48210130642014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali berat lik fat gusht 2014 medikamente
  Spitali Korce (1515) DELTA PHARMA - AL Korçe 292,500 2014-09-02 2014-09-03 53310130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE MEDIKAMENTE FAT.19263 DT 31.07.14
  Sp. Kolonje (1514) DELTA PHARMA - AL Kolonje 5,335 2014-08-25 2014-08-25 20110130722014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013072 spitali kolonje shpenz per ilace e materiale mjeksore kontrate nr 18 dt 19.06.2014,lik i fat nr 020372 dt 13.08.2014,fh nr 50 dt 15.08.2014
  Sp. Kolonje (1514) DELTA PHARMA - AL Kolonje 29,250 2014-08-25 2014-08-25 20210130722014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013072 spitali kolonje shpenz per ilace e materiale mjeksore kontrate nr 31 dt 13.08.2014,lik i fat nr 020373 dt 13.08.2014,fh nr 51 dt 15.08.2014
  Spitali Korce (1515) DELTA PHARMA - AL Korçe 20,440 2014-08-20 2014-08-21 51910130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE MEDIKAMENTE FAT.18713 DT 22.07.14
  Spitali Elbasan (0808) DELTA PHARMA - AL Elbasan 585,000 2014-08-20 2014-08-21 36910130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali civil medikamente
  Spitali Korce (1515) DELTA PHARMA - AL Korçe 254,980 2014-08-20 2014-08-21 51810130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE MEDIKAMENTE FAT.19239 DT 30.07.14
  Sp. Permet (1128) DELTA PHARMA - AL Permet 18,560 2014-08-20 2014-08-21 29110130812014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI FAT NR 019590 DT 04.08.2014
  Sp. Permet (1128) DELTA PHARMA - AL Permet 585,000 2014-08-20 2014-08-21 29710130812014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI FAT NR 019605 DT 04.08.2014
  Spitali Shkoder (3333) DELTA PHARMA - AL Shkoder 114,200 2014-08-15 2014-08-18 27510130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SHKODER FAT 122004395 DT 30.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 514,400 2014-08-14 2014-08-15 1977110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna KONTRATE NE VAZHDIM NR. 2363/5 DT. 23.05.2014 FAT. 019250(122004404) DT, 30.07.2014 FH. 3493 DT. 30.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 14,858,194 2014-08-15 2014-08-15 197910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate 2645/1 dt.06.06.2014 ne vazhdim fat.019204(1220045358) dt 30.07.2014 fh. 3495 dt. 30.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 14,307 2014-08-15 2014-08-15 197210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT BARNA AUTORIZIMI 421/13 DT. 12.05.2014 UP. 86 DT.07.03.2014 KONTR.2363/2 DT. 23.05.2014 FAT.018544(122003698) DT. 21.07.2014 FH. 3426 DT. 21.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 1,872,770 2014-08-15 2014-08-15 1975110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna KONTRATE ne vazhdim nr. 2831/8 dt. 19.06.2014 fat. 019211(122004365) dt.30.07.2014 fh. 3494 dt. 30.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 1,359,093 2014-08-15 2014-08-15 1973110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore kontrate 2831/4 dt.19.06.2014 ne vazhdim fat. 019284(122004438) dt. 31.07.2014 fh. 3497 dt. 31.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 514,400 2014-08-14 2014-08-15 1976110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna KONTRATE NE VAZHDIM NR. 2363/5 DT. 23.05.2014 FAT.017107(122002261) DT. 08.07.2014 FH. 3312 DT. 08.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 19,815,205 2014-08-15 2014-08-15 197810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna Autoizim 421/28 dt. 06.06.2014 Up. 86 dt. 07.03.2014 kontrate 2645/1 dt.06.06.2014 fat. 018541(122003695) dt. 21.07.2014 fh. 3432 dt. 21.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 3,679,760 2014-08-14 2014-08-15 1971110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna AUTORIZIM 421/32 DT. 18.06.2014 uP. 87 DT. 07.03.2014 kontrate 2849/1 DT. 20.06.2014 FAT. 017560(122002714) DT. 11.07.2014 FH. 3359 DT. 11.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 2,402,677 2014-08-15 2014-08-15 198010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate 2645/1 dt.06.06.2014 ne vazhdim fat.019204(1220045358) dt 30.07.2014 fh. 3496 dt. 30.07.2014