Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DELTA PHARMA - AL All 313,157,277.00 147 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Fier (0909) DELTA PHARMA - AL Fier 6,947 2014-12-16 2014-12-17 82410130172014 Ilaçe dhe materiale mjeksore MEDIKAMENTE PER SPITALIN FIER
  Spitali Korce (1515) DELTA PHARMA - AL Korçe 97,200 2014-12-12 2014-12-15 76110130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE MEDIKAMENTE FAT.030869 DT 21.11.14
  Spitali Korce (1515) DELTA PHARMA - AL Korçe 1,170,000 2014-12-12 2014-12-15 76210130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE MEDIKAMENTE FAT.030212 DT 21.11.14
  Sanatoriumi Tirane (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 1,474,000 2014-12-11 2014-12-12 71810130512014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUSM SHEFQET NDROQI, autorizim MSH 2126/10 dt. 19.06.2013 kontr.04.07.2013 fat. 12022(105323371 dt. 03.09.2013 fh. 108 dt. 03.09.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 233,600 2014-12-10 2014-12-11 291110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA kon ne vazhd 3860/7 dt 24.09.14 fat 027339 sr 122012493 dt 24.10.14 fh 4132 dt 24.10.14
  Spitali Diber (0606) DELTA PHARMA - AL Diber 24,300 2014-12-10 2014-12-11 29510130152014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali ILACE DHE MAT. MJEK. FAT NR 015699DATE 26.06.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 22,734,380 2014-12-10 2014-12-11 286810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA kon ne vazhd 2645/1 dt 06.06.14 fh 4168 dt 30.10.14 ft 0327871 dt 30.10.14 fh 4171 dyt 30.10.14 fh 027892 dt 30.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 13,142,000 2014-12-10 2014-12-11 286910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA kon ne vazhd 2849/1 dt 20.06.14 fat 027867 sr 122013021 dt 30.10.14 fh 4169 dt 30.10.14
  Spitali Vlore (3737) DELTA PHARMA - AL Vlore 57,100 2014-12-09 2014-12-10 50810130242014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI KONTRATE 4772FAT 02.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 2,055,600 2014-12-09 2014-12-10 290410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KONT NE VAZHD 2645/1 DT 06.06.14 FH 4178 DT 31.10.14 FAT 0297963 SR 122013117 DT 31.10.14
  Sp. Devoll (1505) DELTA PHARMA - AL Devoll 58,500 2014-12-04 2014-12-05 277/10130672014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BILISHT PER DELTA PHARMA PER ILACE
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 2,569,600 2014-11-26 2014-11-27 266010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KONT 3860/7 DT 24.09.14 UP 3860 DT 09.09.14 RAP 3860/3 DT 24.09.14 NJOF FIT 3860/6 DT 24.09.14 FAT 024418 SR 122009572 DT 26.09.14 F 3980 DT 26.09.14
  Spitali Vlore (3737) DELTA PHARMA - AL Vlore 173,850 2014-11-27 2014-11-27 48810130242014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI BLERJE FAT DT 17.11.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 3,036,800 2014-11-26 2014-11-27 265910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KONT 3860/7 DT 24.09.14 UP 3860 DT 09.09.14 RAP 3860/3 DT 24.09.14 NJOF FIT 3860/6 DT 24.09.14 FAT 024261 SR 122009415 DT 25.09.14 FH 3957 DT 25.09.14
  Sp. Tropoje (1836) DELTA PHARMA - AL Tropoje 11,700 2014-11-25 2014-11-26 29610130872014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor Tropoje ilace tender ministrie kontrat edt 20.11.2014 fh nr 90 dt 21.11.2014 ft nr 030090 dt 20.11.2014
  Sp. Berati (0202) DELTA PHARMA - AL Berat 602,680 2014-11-25 2014-11-26 64910130642014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali berat lik fat nentor 2014 medikamente
  Sp. Librazhd (0821) DELTA PHARMA - AL Librazhd 115,900 2014-11-20 2014-11-21 40010130762014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIKUJDIM DETYRIMI PER BLERJE MEDIKAMENTE PER FH 72 DATE 19.11.2014.
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 7,301 2014-11-11 2014-11-12 265610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT Barna vazhdim kontrate nr. 2363/2 dt.23.05.2014 fat.21745(122006899) dt. 01.09.2014 fh. 3740 dt. 01.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 999,668 2014-11-11 2014-11-12 265810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT Barna vazhdim kontrate nr. 2363/8 dt.23.05.2014 fat.021755(1220069909) dt. 01.09.2014 fh. 3741 dt. 01.09.2014
  Sp. Tepelene (1134) DELTA PHARMA - AL Tepelene 71,535 2014-11-11 2014-11-12 145/10130862014 Ilaçe dhe materiale mjeksore barna spitali tep