Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DELTA PHARMA - AL All 313,157,277.00 147 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 1,056,283 2014-08-15 2014-08-15 1974110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna Autoizim 421/30 dt. 16.06.2014 Up. 92 dt. 10.03.2014 kontr.2831/8 dt. 19.06.2014 fat. 018538(122003692) dt. 21.07.2014 fh. 3428 dt.21.07.2014
  Spitali Fier (0909) DELTA PHARMA - AL Fier 2,555 2014-08-14 2014-08-14 48810130172014 Ilaçe dhe materiale mjeksore MEDIKAMENTE SITALI FIER
  Sp. Berati (0202) DELTA PHARMA - AL Berat 139,080 2014-08-12 2014-08-13 42010130642014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali berat lik fat gusht 2014 medikamente
  Sp. Berati (0202) DELTA PHARMA - AL Berat 234,000 2014-08-11 2014-08-12 40310130642014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali berat lik fat qershor 2014 medikamente
  Spitali Kukes (1818) DELTA PHARMA - AL Kukes 23,180 2014-08-08 2014-08-08 36410130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente seria 122003700 dt21.07.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) DELTA PHARMA - AL Shkoder 16,000 2014-08-05 2014-08-06 29510130132014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DREJTORIA SHERBIMIT PARESOR SHKODER FAT 122004546 DT 02.08.2014
  Sp. Gramsh (0810) DELTA PHARMA - AL Gramsh 9,940 2014-07-30 2014-07-31 24310130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sa paguar fat.nr.016227 dt:30.06.2014 nga D.SH.Spitalor Gramsh
  Sp. Gramsh (0810) DELTA PHARMA - AL Gramsh 1,600 2014-07-30 2014-07-31 24410130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sa paguar fat.nr.016226 dt:30.06.2014 nga D.SH.Spitalor Gramsh
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 1,985,672 2014-07-31 2014-07-31 183010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna Autorizim 421/13 dt. 12.05.2014 Up. 86 dt. 07.03.2014 kontr.2363/8 dt. 23.05.2014 fat.016449(122001603) dt. 01.07.2014 fh. 3264 dt. 01.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 8,160 2014-07-31 2014-07-31 183210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna Autorizim 421/25 d. 04.06.2014 Up. 92 dt. 10.03.2014 kontr.2616/12 dt. 09.06.2014 fat. 015649(122000803) dt. 25.06.2014 fh. 3217 dt. 25.06.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 1,521,596 2014-07-31 2014-07-31 183110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 barna Autorizim 421/13 dt. 12.05.2014 Up. 86 dt. 07.03.2014 kontr.2363/5 dt. 23.05.2014 fat.016448(122001602) dt. 01.07.2014 fh. 3261 dt. 01.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 135,274 2014-07-29 2014-07-31 176710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna shtese kontr.ne vazhdim nr.578/3 dt. 05.02.2014 fat.6415 (105336069) dt.26.03.2014 fh.2789 dt.26.03.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 36,288 2014-07-29 2014-07-30 176810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna shtese kontr.ne vazhdim nr.578/3 dt. 05.02.2014 fat. 9780(105339434) dt. 24.04.2014 fh. 2950 dt. 24.04.2014
  Sp. Peqin (0827) DELTA PHARMA - AL Peqin 9,940 2014-07-29 2014-07-30 8510130802014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Medikamente nga Spitali Peqin ne favor te Deltapharma Tirane Fatur nr 016252 dt 30.06.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 242,577 2014-07-29 2014-07-30 176910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna shtese kontr.ne vazhdim nr.613/3 dt. 06.02.2014 fat.6437( 105336091) dt.26.03.2014 fh. 2790 dt. 26.03.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 192,564 2014-07-29 2014-07-30 177010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT 602 Barna shtese kontr.ne vazhdim nr.613/3 dt. 06.02.2014 fat.6437( 105336091) dt.26.03.2014 fh. 2791 dt. 26.03.2014
  Spitali Vlore (3737) DELTA PHARMA - AL Vlore 9,940 2014-07-18 2014-07-18 246 1013024 2014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI FAT 26/06/2014 KONTRATE NR 2304
  Spitali Lezhe (2020) DELTA PHARMA - AL Lezhe 9,830 2014-07-16 2014-07-17 23110130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.016884 DHE 0168877 DT.05.07.2014 SIPAS KONTRATES
  Sp. Kavaje (3513) DELTA PHARMA - AL Kavaje 11,540 2014-07-16 2014-07-17 18910130712014. Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM FAT 15646 DT 25.06.2014 ILACE E MATERIALE MJEKSORE KONTRATE 480/3 DT 11.06.2014
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) DELTA PHARMA - AL Elbasan 32,000 2014-07-16 2014-07-16 25710130592014 Ilaçe dhe materiale mjeksore medikamente Spitali Spikiatrik 1013059