Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DELTA PHARMA - AL All 313,157,277.00 147 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Ushtarak (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 856,500 2014-12-30 2014-12-31 69710131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUT mat mjeksore Up.610 dt. 08.11.2014 njft. 6177/5 dt. 07.11.2014 kontr.117 dt. 12.11.2014 fat.029829(122014983) dt. 18.11.2014 fh. 225 dt. 18.11.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 1,056,350 2014-12-29 2014-12-30 353710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA kontr v 2645/1 dt 6.6.2014 ft 31627 dt 4.12.2014 s 12201678 fh 4332 dt 4.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 1,243,000 2014-12-29 2014-12-30 353610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA kontr v 2645/1 dt 6.6.2014 ft 32199 dt 9.12.2014 s 122017353 fh 4373 dt 9.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 1,370,400 2014-12-28 2014-12-29 339210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KJO 2645/1 DT 06.06.14 FAT 027899 DT 30.10.14 FH 4170 DT 30.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 157,000 2014-12-27 2014-12-29 339310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna,kon vazh 2616/12 d 9/6/14,fat 027338 d 24/10/14 s 122012492,fh 4130 d 24/10/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 6,705,450 2014-12-28 2014-12-29 346110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO 2645/1 DT 06.06.14 FAT 25247 DT 07.10.14 FH 4042 DT 07.10.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 3,129,210 2014-12-29 2014-12-29 331710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore qsut barna ko 2645/1 dt 06.06.14 fat 30758 dt 26.11.14 fh 4300 dt 26.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 6,680,520 2014-12-28 2014-12-29 346010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO 2645/1 DT 06.06.14 FAT 23194 SR 1222008348 DT 15.09.14 FH 3865 DT 15.09.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 2,125,620 2014-12-26 2014-12-29 353910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate nr. 4913/4 dt. 12.11.2014 fat.032198 dt 19.12.2014 s 122017352 fh 4348 dt 9.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 7,950,910 2014-12-28 2014-12-29 345410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO 2849/1 DT 20.06.14 FAT 032195 DT 09.12.14 FH 4351 DT 09.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 907,280 2014-12-28 2014-12-29 336710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO 4913/4 DT 12.11.14 FAT 029930 DT 25.11.14 FH 4284 DT 19.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 5,850,000 2014-12-28 2014-12-29 345310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT KO NE VAZHD 3489/1 DT 04.08.14 FH 4352 DT 09.12.14 FAT 032185 DT 09.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 14,425 2014-12-28 2014-12-29 353410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontr v 2363/2 dt 23.5.2014 ft 031648 dt 4.12.2014 s 122016802 fh 4325 dt 4.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 786,800 2014-12-26 2014-12-29 353810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate nr. 4913/4 dt. 12.11.2014 fat.032200 dt 19.12.2014 s 122017354 fh 4349 dt 9.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 4,679,010 2014-12-28 2014-12-29 345510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO 4913/4 DT 12.11.14 FAT 032197 DT 09.12.14 FH 4350 DT 09.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 28,321,010 2014-12-28 2014-12-29 336810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO 2849/1 DT 20.06.14 FAT 029944 DT 19.11.14 FH 4269 DT 19.11.14
  Sp. Berati (0202) DELTA PHARMA - AL Berat 822,890 2014-12-26 2014-12-29 72110130642014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali berat lik fat 17.12.2014 medikamente
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 694,440 2014-12-26 2014-12-26 331810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO4913/4 DT 12.11.14 FAT 29480 DT 14.11.14 FH 4246 DT 14.11.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 2,289,270 2014-12-26 2014-12-26 331910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO4913/4 DT 12.11.14 FAT 29929 DT 19.11.2014 FH 4271 DT 19.11.14
  Spitali Ushtarak (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 139,080 2014-12-23 2014-12-24 62510131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES mat mjeksore vazhdim kontr.49 dt. 30.05.2014 fat.022361(122008505) dt. 16.09.2014 fh. 174 dt. 16.09.2014