Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DELTA PHARMA - AL All 313,157,277.00 147 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 3,126,483 2014-10-27 2014-10-28 248610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate nr. 2645/1 dt. 06.06.2014 fat.022562(122007716) dt. 08.09.2014 fh. 3796 dt. 08.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 120,480 2014-10-27 2014-10-28 248310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate nr. 2645/1 dt. 06.06.2014 fat.023193(122008347) dt. 15.09.2014 fh. 3863 dt. 15.09.2014
  Sp. Kucove (0217) DELTA PHARMA - AL Kuçove 365 2014-10-17 2014-10-20 30810130742014 Ilaçe dhe materiale mjeksore shpenzime per medikamente spitali kucove kod.1013074 fat.122011429
  Materniteti Tirane (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 292,500 2014-10-10 2014-10-10 39210130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ M.GERALDINA MEDIKAMENTE Autorizim MSH 421/13 dt. 1.05.2014 kontr.,545/15 dt. 06.06.2014 fat.019087(122004241) dt. 29.07.2014 fh. 98 dt. 29.07.2014 rakord 29.07.2014
  Spitali Kukes (1818) DELTA PHARMA - AL Kukes 162,260 2014-10-09 2014-10-10 48010130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente seria 122005971 dt29.08.2014
  Sp. Berati (0202) DELTA PHARMA - AL Berat 231,800 2014-10-08 2014-10-09 55410130642014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali berat lik fat shtator 2014 medikamente
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 2,632,500 2014-10-03 2014-10-06 225510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna autorizim lidhje kontr.421/58 dt. 11.07.2014 Up. 87 dt. 07.03.2014 kontr.3489/1 dt. 04.08.2014 fat.020380(122005534) dt. 13.08.2014 fh. 3594 dt. 13.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 3,817,200 2014-09-30 2014-10-01 224710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 2645/1 dt. 06.06.2014 fat.20578(122005732) dt. 15.08.2014 fh. 3644 dt. 15.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 771,600 2014-09-30 2014-10-01 224810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 2363/5 dt. 23.05.2014 fat.20581(122005735) dt. 15.08.2014 fh. 3634 dt. 15.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 761,644 2014-09-30 2014-10-01 224910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna Autorizim lidhje kontr.421/30 dt. 16.06.2014 kontr.2831/3 dt. 19.06.2014 fat.19629(122004783) dt. 04.08.2014 fh. 3527 dt. 04.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 2,454,750 2014-09-30 2014-10-01 224610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 2569/6 dt. 09.06.2014 fat.312(156690120 dt. 15.08.2014 fh. 3639 dt. 15.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 2,486,000 2014-09-30 2014-10-01 224810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 2645/1 dt. 06.06.2014 fat.020578(12205732 dt.15.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 724,000 2014-09-30 2014-10-01 225010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontrate ne vazhdim 2831/4 dt. 19.06.2014 fat.20580(122005734) dt. 15.08.2014 fh. 3635 dt. 15.08.2014
  Spitali Shkoder (3333) DELTA PHARMA - AL Shkoder 610,970 2014-09-19 2014-09-19 32710130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SHKODER LIKUJ FAT NR 122007902 DT 09.09.2014
  Spitali Lushnje (0922) DELTA PHARMA - AL Lushnje 14,580 2014-09-18 2014-09-18 40110130222014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.BLERJE MEDIKAMENTE SIPAS KONTR.NR.671 DATE 19.08.2014 SIPAS FATURES SHTATOR 2014
  Spitali Lushnje (0922) DELTA PHARMA - AL Lushnje 22,210 2014-09-18 2014-09-18 40010130222014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.BLERJE MEDIKAMENTE SIPAS KONTR.NR.673 DATE 19.08.2014 SIPAS FATURES SHTATOR 2014
  Spitali Shkoder (3333) DELTA PHARMA - AL Shkoder 347,700 2014-09-17 2014-09-17 31210130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SHKODER LIKUJ FAT NR 122006009 DT 19.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 3,433,377 2014-09-16 2014-09-16 206610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT BARNA autorizim 421/21 dt. 28.05.2014 kontr.2569/1 dt. 09.06.2014 fat.017413(122002567) dt. 10.07.2014 fh. 3341 dt. 10.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 21,247,986 2014-09-12 2014-09-15 206510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT BARNA kontrate ne vazhdim nr.2849/1 dt. 20.06.2014 fat.018542(122003696) dt. 21.07.2014 fh. 3434 dt. 21.07.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 8,160 2014-09-12 2014-09-15 206710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT BARNA kontrate ne vazhdim nr.2616/12 dt. 09.06.2014 fat.019310(122004464) dt. 31.07.2014 fh. 3503 dt. 31.07.2014