Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DELTA PHARMA - AL All 313,157,277.00 147 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 385,500 2014-11-11 2014-11-12 266910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT Barna vazhdim kontrate nr. 2363/5(23.05.2014 fat.25048&25049 serite(122010202&122010213) dt. 03.10.2014 fh.4026&4029 dt. 03.10.2014
  Spitali Shkoder (3333) DELTA PHARMA - AL Shkoder 159,880 2014-11-06 2014-11-06 39210130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SHKODER LIKUJ FAT NR 122013146 DT 31.10.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 710,100 2014-10-27 2014-10-28 249710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate 2831/8 dt. 19.06.2014 fat.024416(122009570) dt. 26.09.2014 fh. 3977 dt. 26.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 470,400 2014-10-27 2014-10-28 249510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate 2831/8 dt. 19.06.2014 fat.023196(122008350) dt. 15.09.2014 fh. 3861 dt. 15.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 38,630,909 2014-10-27 2014-10-28 249910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate nr. 2849/1 dt. 20.06.2014 fat.023190(122008344) dt. 15.09.2014 fh. 3866 dt. 15.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 4,972,000 2014-10-27 2014-10-28 248110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate nr. 2645/1 dt. 06.06.2014 fat023193(122008347) dt. 15.09.2014 fh. 3864 dt. 15.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 433,716 2014-10-27 2014-10-28 247710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate nr. 2363/5 dt. 23.05.2014 fat.020047(1220052501) dt. 08.08.2014 fh. 3568 dt. 05.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 946,800 2014-10-27 2014-10-28 249410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate 2831/8 dt. 19.06.2014 fat.023196(122008350) dt. 15.09.2014 fh. 3862 dt. 15.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 1,339,400 2014-10-27 2014-10-28 249310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate 2831/4 dt. 19.06.2014 fat.0244421(122009575) dt. 26.09.2014 fh. 3979 dt. 26.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 2,291,100 2014-10-27 2014-10-28 247810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate nr. 2363/5 dt. 23.05.2014 fat.024419(122009573) dt.26.09.2014 fh. 3972 dt. 26.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 9,501,666 2014-10-27 2014-10-28 149810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate nr. 2849/1 dt. 20.06.2014 fat.022563(122007717) dt. 08.09.2014 fh. 3794 dt. 08.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 18,880 2014-10-27 2014-10-28 248010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate nr. 2616/12 dt. 09.06.2014 fat.024415(122009569) dt. 26.09.2014 fh. 3973 dt.26.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 4,800 2014-10-27 2014-10-28 247910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate nr. 2616/12 dt. 09.06.2014 fat.021753(122006907) dt. 01.09.2014 fh. 3743 dt. 01.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 254,475 2014-10-27 2014-10-28 248910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate nr. 3489/1 dt. 04.08.2014 fat.021746(122006900) dt. 01.309.2014 fh. 3742 dt. 01.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 128,600 2014-10-27 2014-10-28 247610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate nr. 2363/5 dt. 23.05.2014 fat.024586(122009740) dt. 29.09.2014 fh. 3982 dt. 29.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 4,725,648 2014-10-27 2014-10-28 248510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate nr. 2645/1 dt. 06.06.2014 fat.022562(1220007716) dt. 08.09.2014 fh. 3801 dt.08.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 2,272,800 2014-10-27 2014-10-28 248410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate nr. 2645/1 dt. 06.06.2014 fat.024424(122009578) dt,.26.09.2014 fh. 3978 dt. 26.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 1,175,837 2014-10-27 2014-10-28 249010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate 2831/3 dt.19.06.2014 fat.024293(122009447) dt. 25.09.2014 fh. 3971 dt. 25.09.2014 fh. 3971 dt. 25.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 1,056,397 2014-10-27 2014-10-28 248710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate nr. 2645/1 dt. 06.06.2014 fat.022564(122007718) dt. 08.09.2014 fh. 3800 dt. 08.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 1,117,200 2014-10-27 2014-10-28 249610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna vazhdim kontrate 2831/8 dt. 19.06.2014 fat.024416(122009570) dt. 26.09.2014 fh. 3976 dt. 26.09.2014