Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) All All 3,098,383,466.00 1,069 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 288,329 2020-12-18 2020-12-22 98510130012020 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shend Mb Soc Demshperblim per te perndjekurit Politik MF nr 23294 dt 15.12.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Banka OTP Albania Tirane 156,688 2020-12-18 2020-12-22 98410130012020 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shend Mb Soc Demshperblim per te perndjekurit Politik MF nr 23294 dt 15.12.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Desard Kamo Tirane 74,200 2020-12-17 2020-12-22 98010130012020 Sherbime te tjera 1013001 MIN SHEND shpenz per dreke zyrtare,urdher nr 671 dt 14.12.2020,fat nr 53 dt 15.12.2020 seri 92689753,draft prog vizites 15 18 dhjetor 20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) DERBI-E Tirane 875,000 2020-12-14 2020-12-22 95410130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend mbikqyrje rikon i pjessh i MMSR,URDH PROK NR 6931.21 DT 30.11.16,KONT nr 6932.6 dt 06.12.16,kerk dt 09.06.17,fat nr 13 dt 09.06.17 seri 36134739,ftese ofert nr 6932.2 dt 30.11.16,shkres nr 6932.5 dt 06.12.16,proc verb dt 0
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 1,016,325 2020-12-18 2020-12-22 99010130012020 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shend Mb Soc Demshperblim per te perndjekurit Politik MF nr 23294 dt 15.12.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,766,330 2020-12-18 2020-12-22 98710130012020 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shend Mb Soc Demshperblim per te perndjekurit Politik MF nr 23290,23292, 23294 dt 15.12.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E BASHKUAR E SHQIPERISE Tirane 246,000 2020-12-18 2020-12-22 98610130012020 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shend Mb Soc Demshperblim per te perndjekurit Politik MF nr 23294 dt 15.12.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KRIJON Tirane 118,829 2020-12-17 2020-12-22 97710130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 MIN SHEND tvsh per projekt fuqiz me pajisje mjekesore te specializ per mbr te cov 19,shkrese nr 3644 dt 30.07.20,fat nr 20-B522 dt 09.12.20 seri 95534272
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,259 2020-12-17 2020-12-22 97810130012020 Sherbimet bankare 1013001 Min Shend Mbrpj Sociale Pagese komisioni bankar per OUR (komisi me jashte) Shkresa nr 3/1 dt 26.11.2020 Kerkesa e tirana Bank dt 14.12.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,342,744 2020-12-18 2020-12-22 98810130012020 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shend Mb Soc Demshperblim per te perndjekurit Politik MF nr 23294 dt 15.12.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) UNION BANK SHA Tirane 22,080 2020-12-18 2020-12-22 99110130012020 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shend Mb Soc Demshperblim per te perndjekurit Politik MF nr 23294 dt 15.12.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) MONTAL Tirane 101,300 2020-12-17 2020-12-22 97610130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 MIN SHEND tvsh per projekt fuqiz me pajisje mjekesore te specializ per mbr te cov 19,shkrese nr 3644 dt 30.07.20,fat nr 14755 dt 14.12.20 seri 89244484
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Desard Kamo Tirane 59,600 2020-12-17 2020-12-22 98110130012020 Sherbime te tjera 1013001 MIN SHEND shpenz per dreke zyrtare,urdher nr 671 dt 14.12.2020,fat nr 52 dt 15.12.2020 seri 92689752,draft prog vizites 15 18 dhjetor 20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,070,529 2020-12-18 2020-12-22 99310130012020 Kompensim perndjekurit politike 1013001 Min Shend Mb Soc Demshperblim per te perndjekurit Politik MF nr , 23294 dt 15.12.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 44,000 2020-12-15 2020-12-21 96610130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend Mb Soc Djeta brenda vendit Urdh nr 4380 dt 29092020,Kerkesa dt 03112020,10112020,Lista bashkangjit
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 108,000 2020-12-15 2020-12-21 97210130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend shpenz per ngarkim shkark te donac nga unicef,proc verb dt 12.11.2020,fat nr 601 dt 11.11.2020 seri 87201901
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,840 2020-12-15 2020-12-21 96910130012020 Karburant dhe vaj 1013001 Min Shend Mb Soc Rimbursim Tel,Shpenzime karburanti ligji 10160 pika 4 dt 1510.2009,Tel VKM nr 673 dt 02.09.2020 MA nr 1154651 dt 14.12.2020,Lista bashkangjit
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Illyrian Guard Tirane 655,705 2020-12-10 2020-12-21 95610130012020 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1013001 min shend sherbim roje nentor,kontrate ne vazhdim nr 3161.3 dt 08.07.20,proc verb dt 30.11.20,fat nr 1241 dt 30.11.20 seri 94219858
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 21,000 2020-12-15 2020-12-21 96810130012020 Udhetim i brendshem 1013001 Min Shend Mb Soc Djeta brenda venditFatura nr 129 dt 15,11,2020, sr 90209430,Lista bashkangjit
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 34,830 2020-12-15 2020-12-21 96710130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend Mb Soc Djeta brenda vendit Urdh nr 4207dt 17092020,Lista bashkangjit